Pokuta na diaľnici

jt261
9. jan 2023

Dobry den, nemate niekto skusenost s tym ci dostanem pokutu ak som na dialnicu vkrocil bez dialnicnej znamky.
Navigacia ma poslala zlym smerom, hned ako som na dialnicu vstupil asi po 2-3minutach som objednal dialnicnu znamku cez internet a pokracoval normalne asi 20min cez dialnicu dalej.

doriiis
9. jan 2023

Ak si si kúpil diaľničnú ešte v ten istý deň ( ten istý dátum) tak nie,pokuta nebude...nakoľko diaľničná platí od 0:00 toho dňa,keď si si ju zakupil

nela01
9. jan 2023

@jt261 ak si objednal hned a v ten dany den tak by nemala prist ziadna pokuta ;)

klarissa25
9. jan 2023

Keď kúpiš diaľničnú v ten deň ktorý si išiel na diaľnicu tak nedostaneš pokutu

princess59
9. jan 2023

@jt261 môže a nemusí, záleží či si prešiel popod kontrolnú bránu a či tá brána vôbec fungovala 🤦 ja som chodila bez diaľničnej pol roka normálne trasa TN -BA a bez pokuty, keď som prišla nato že nemám diaľničnú skoro ma šlak trafil, ale manželovi prišla pokuta keď zmenil ŠPZ a nenahlásil to na NDS asi až po dvoch rokoch ...bolo to 150€ a ak zaplatí v nejakej lehote tak len 100....on to nakoniec platiť nemusel lebo sa jednalo o jedno a to isté auto, len to musel vydokladovať že auto nemenilo majiteľa ....

klarissa25
9. jan 2023

@princess59 jemu nepríde pokuta keď si kúpil známku v ten deň....takže netreba písat mylne info

marca12
9. jan 2023

@jt261 Ak na tej trase nebola kontrolna brana,nebudes platit. Ak si si nie isty,kup najlacnejsiu dialnicnu do polnoci toho dna,kedy si jazdil a nebudes platit pokutu. Predpokladam,ze si dnes isiel. Ak vcera,tak je to uz bezpredmetne.

klarissa25
9. jan 2023

@marca12 prečo necitate do konca ?

deti95060810
9. jan 2023

@princess59 pol roka si chodila bez známky ? no keby ti nato prišli tak sa nedoplatiš...
pokuta ti môže prísť aj o niekoľko mesiacov, rokov...

jarka72
9. jan 2023

Známy jazdil od júna bez známky ( bol presvedčený, že si ju kúpil, no nekúpil ) teraz pred sviatkami mu prišlo 5 pokút a dnes ďalšia - vychádza to na každý mesiac jedna - skoro ho porazilo, nejazdil tak úmyselne. ( pokuty prichádzali priebežne, ale do e-schránky, ktorú neotváral )

princess59
9. jan 2023

@deti95060810 ja sa nehadam, ja som bola v tom že ju mám,... Hneď ako som nato prišla som volala do NDS a riešila to sama od seba...bola som si vedomá toho že pokutu určite mať budem...ale nemala som ....