Potrebujem splnocnenie pre opatrovateľku, ktorá opatruje moje dieťa?

tiwyna
23. jan 2015

Chcem sa spytat, ze ked nechavam deti na dva tyzdne, kvoli praci s opatrovatelkou, potrebujem ju nejako specialne splnomocnit a nejako overit podpis u notara, ze sa mi stara o deti? S manzelom som v rozvodovom konani a chcem to mat nejako pravne podchytene.

tiwyna
autor
23. jan 2015

Doplnujem, pravne podchytene, aby ma nemohol, alebo ju obvinit, ze je doma s mojimi detmi a ze tam nema co robit...

sue
24. jan 2015

@tiwyna nie je to otázka na vašu kurátorku detí? 😕

tiwyna
autor
24. jan 2015

@sue zatial mi ziadnu nepridelili.

jajka71
24. jan 2015

vela riskujes!

v prvom rade kontaktuj urad, informuj ich o tvojom konani, poziadaj sud o vyhradne zverenie deti do vyhradbeh starostlivosti,
dufam, ze nemienis ist zo dna na den na dlhsie obdobie do zahranicia, to by si mohla byt obvinena o opustenia maloletych deti, v takom pripade musi byt informovany urad i otec deti /odchod do zahranicia/,

ak opustis deti a nechas ich s tretou osobou bez vedomia uradov, bez toho ze by boli deti zverene tebe do vyhradnej starostlivosti sudom, pripadne dalsich opatreni, ktore ti odporuci pravnik, odbornik na rodinne pravo (napriklad na nanicmame maju poradnu pre mamicky aj pravnici ked nemas po ruke ziadneho), vela riskujes, lebo taketo konanie matiek otcovia deti radi pouziju proti matkam v rozvodovom konani, pokial to matky nemaju osetrene pravne i uradne