Prechod z rodičovskej na pandemickú OČR

petrapod
14. okt 2020

Ahojte. Malú mi nezobrali do škôlky tak zatiaľ kým ju niekde neumiestnim zostávam doma. V práci som oznámila že hneď nenastúpim že prechádzam na pandemicku OCR. Okrem formulára na sociálnu poisťovňu ktorí zašleme , ešte niečo riešim či? Ako je to zo zdravotnou poisťovňou tam to nahlasujem ja či zamestnávateľ. Ďakujem za radu.

elanor
14. okt 2020

Pandemicku OCR ako bola predtym, ale uz zrusili, nie? Je uz len pre tych, ktory maju dieta v skolke/skole a tu zatvoria pre covid.

ckatka
14. okt 2020

Ja som myslela ze na pandemicku OCR majú nárok len rodičia, ktorých dieťa nemôže chodiť do školky/školy lebo zariadenie je pre koronu zatvorené.
Stále máš možnosť inej škôlky, súkromnej škôlky...atď.
Ci ako to je?

petrapod
autor
14. okt 2020

Toto je na stránke sociálnej poisťovne: U detí, ktoré ešte nenavštevujú materskú školu, a u blízkych príbuzných, ktorým je poskytovaná starostlivosť v zariadeniach sociálnych služieb, zostáva situácia nezmenená, t. j nárok na pandemické ošetrovné majú oprávnené osoby naďalej aj v prípade, ak sa rozhodnú nedať dieťa alebo blízkeho príbuzného do zariadenia z obavy pred koronavírusom.

Dokument bol revidovaný: 24.09.2020

petrapod
autor
14. okt 2020

Volala som na sociálku a podlamtoho čo mi povedali zatiaľ to pre mňa platí lebo sa moje dieťa nedostalo do škôlky. Môžem preniesť na pandemicku OCR

petrapod
autor
14. okt 2020

Ešte nenavstevovala žiadne zariadenia to je dôležité!

petrapod
autor
14. okt 2020

@ckatka mám možnosť súkromnej škôlky viem aj som bola pozrieť čo sa mi ozvali že majú voľné ale boli to veľmi malé priestory pre 15 deti. Z troch sa mi ani neozvali. Tak zatiaľ nič nemám. Hľadáme.

petrapod
autor
14. okt 2020

@elanor je tam vinimka. Kuk stránku sociálnej poisťovne.

ckatka
14. okt 2020

@petrapod okej. Stále sa niečo mení ja už sa v tom strácam...našťastie my mame v škôlke miesta dosť a je stále otvorená....ale v BA ma kopec ludi problém...no

lucka_ke
14. okt 2020

zamestnávateľovi aj Sociálnej poisťovni pošleš žiadosť o pandemickú OČR a potom na konci každého mesiaca čestné vyhlásenie do Sociálnej poisťovne

petrapod
autor
14. okt 2020

@ckatka no to je stastie, radšej by som ju videla v škôlke v kolektíve, lebo ona je veľmi bystrá druhé bývajú také schopnejsie hihia už by potrebovala kolektív. A nemôžme ani nikam poriadne ísť:( hlavne takéto upršané počasie ani von. Už sme obe také znudene:(

petrapod
autor
14. okt 2020

@lucka_ke a na zdravotnú oznamujem.ja niečo či zamestnávateľ?

lucka_ke
14. okt 2020

zamestnávateľ

vilaamalka907
14. okt 2020

@petrapod kdesi bolo spomenuté, že platí len do 15.10.2020 tak si to radšej preverte

petrapod
autor
14. okt 2020

@vilaamalka907 ok. Ďakujem pozriem

ludinka
13. jan 2021

@petrapod chcem sa opýtať či ste to v pohode vybavila. Ja mám tú istú situáciu, akurát že to vybavujem spätne, pretože som o Tom nevedela a dala som sa na neplatené voľno. Žiadosť som poslala až v januári, a žiadam to od 9.12. bude to problém? Nemozem sa do tej sociálky dovolat

petrapod
autor
14. jan 2021

@ludinka neviem ako to je teraz ale v októbri sa to spätne nedalo. Ja som to nahlasovala hneď bez prerušenia.navazne. vtedy som si to dopredu zisťovala a povedali že musíme naviazať.

denisdenis
10. jan 2022

@petrapod Ahoj, prosim ta chcela by som sa opytat, kedze mi tiez bude koncit RD a chcela by som prejst na pandemicku OCR aky je postup a co k tomu treba vybavit? Je potrebne nastupit po RD aj do prace napr. na 1 den dovolenky, ci rovno z RD na OCR? Dakujem 🙂

petrapod
autor
10. jan 2022

@denisdenis určite viem že musíš!!! Hneď prejsť z RD na OCR ! Len treba si zistiť či sa to ešte dá .lebo už som dlhšie v robote tak sa o to nezaujímam.

denisdenis
10. jan 2022

@petrapod Takze ak som spravne pochopila, netreba brat den dovolenky a hned prejst z RD na OCR? No malo by sa to este dat. Dakujem

petrapod
autor
10. jan 2022

@denisdenis áno . Nemôže tam byť nič medzi hneď Pandemicka OCR

denisdenis
10. jan 2022

@petrapod Dakujem 🙂

ivanah86
17. jan 2022

@petrapod Dobrý deň, prosím Vás čo ste oznámili zamestnávateľovi ako dôvod že nenástupite do práce po skončení RD? Ďakujem

ivanah86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrapod
autor
18. jan 2022

@ivanah86 mne malú nezobrali do škôlky a to som aj oznámila plat mi nedokázal pokryt náklady a súkromnú škôlku. To som povedala nadriadenému ale písomne som dôvod neudala len oznámila že po rodičovskej nastupujem na OCR.