Priezvisko dieťaťa po otcovi a let s matkou

deniska7890
4. apr 2017

Dobry vecar mamicky...som zufala potrebujem poradit ....zijem momentalne v anglicku....ale chystam sa domov na sk lenze mam problem a nemam sa koho opytat lebo nikto mi v tom nevedel poradit tak vam pisem tu...chystam sa domov na sk..lenze problem je vtom ze moj maly sa ako priezviskom vola po ocinovi a ja mam stale to svoje lebo z priatelov este niesme svoji a sa bojim ze ci na hranici no na letisku by som nemala dajake problemy ze maly ma take priezvisko a ja tiez ine na kolko ho nemam vobec v mojom pase zapisaneho lebo myslim ze tu sa us ani nerobi..lebo aj tyznove dieta musi mat svoj pas...akurat to ze mam pri sebe maleho rodny list ze keby daco aa stalo myslite zeto pomoze mate stym niekto skusenost?

stormie
4. apr 2017

@deniska7890 dieta potrebuje cestovny doklad - pas, alebo jednorazovy cestovny doklad, bez toho ani nekupuj letenky a nechod na letisko

moni244
4. apr 2017

Dieta potrebuje pas, do pasu matky sa uz riadne dlho nezapisuje

deniska7890
autor
4. apr 2017

Maly pas ma platy mu este do novembra ako len do 2 rokov vies ja len preto lebo neviem ci nebudu vadit tie priezvisko na kolko mam iba jeho rodny list nato ako zeby som preukazala ze som jeho mama

bluka2
4. apr 2017

Nie je to ziadny problem, ze mate ine priezvisko a nic navyse (ani rodny list) nemusis nosit.

Ide o vstup do Shenghenskej zony s 2 dvoma SK/Shenghen pasmi (tvoj a dieta)? Ani sa ta nic nebudu pytat, aspon takych je mojich 20+ skusenosti.

Navrat: Mna sa iba pri vstupe do UK spytali kontrolne otazky typu: aky je moj vztah k dietatu? Kedy sa narodila (ze ci viem...)? Kde je otec? A to asi len preto, ze sme vtedy mali 2 rozne mena a 2 pasy roznych EU krajin.

Ak ide o jeden SK a jeden UK pas, potom nemam skusenost, ale predpokladam, ze rovnako.

deniska7890
autor
4. apr 2017

Dakujem velmi pekne bluka2 ide o sk pasy aj ja mam slovensky pas i maly

bluka2
4. apr 2017

Nemusis sa nicoho obavat. (Jednoduche kontrolne) otazky mozes s 2 SK pasmi a roznymi menami ocakavat pri pasovej kontorole pri ked opustas EU/zonu Shenghenu.

alenkabaj
4. apr 2017

Stačí ak budeš mat rodný list, ja už ho mám automaticky pripravený

deniska7890
autor
4. apr 2017

Dakujem vam pekne velmi som sa bala lebo idem teraz ako len ja dkmov priatel ostava tak som sa bala ze coto bude ale myslim si tiez no ze by to us nemal byt problem na kolko mam i ten rodny list a tam pise ako meno matky moje meno ..este raz vam dakujem opadol odomne strach 😉

anjelicek26
4. apr 2017

@deniska7890 Treba mat rodny list a idealne aj podpis priatela, ze suhlasi, aby maly vycestoval v anglictine...

alex666
5. apr 2017

@deniska7890 Ved zavolaj na informacie letiska, odkial odlietavas alebo posli mail, prip. sa informuj na infolinke leteckej spolocnosti. Bude to presnejsia info, ako to co dostanes tu..

000lienka000
5. apr 2017

Ahoj. No ja som letela minuly rok so synom ktory ma tiez ine priezvisko do anglicka a jediny kto mi robil problemy bola nasa slovenska colnicka , ktora ma isla presviedcat ze to neni moj syn aj ked som jej dala rodny list. Bola to ale tupana ktora nevie co ma pozerat. Ked dosiel jej kolega zobral maleho pas , rodny list a uz sme aj mohli ist. V anglicku som podala automaticky pas s rodnym listom a vsetko ok. Pri prilete domov zas nasi colnici davali malemu otazky ohladom toho kam cestuje a s kym ale ked im maly povedal ze domov s maminkou tak sme mohli ist.

deniska7890
autor
5. apr 2017

Tak asi vazne bola tupa ved na rodnom liste pise meno matky ...no ja us neviem ja sa bojim as a kde ako mam is sst ten podpis alebo co?..to myslite to vazne ze sa neda tak vycestovat ked ukazem iba rodny list? Moj mali nema este ani dva roky nevie este ani hovorit tak len take vie povedat ze mama tata a viac nic take

alenkabaj
6. apr 2017

Ja cestujem 2-3 krát do roka so synom, keď som letela prvýkrát nevedela som,že treba rodný list, nebol problém dostať sa na SK a len v UK mi trocha robili problémy.nastastie prišiel partner a bolo Ok. Nemusíš sa báť, ja len ukážem rodný list, niekedy sa ma spýtajú na meno otca dieťaťa a je to ok. Nikdy sa nepýtali malého na nič

000lienka000
6. apr 2017

@deniska7890
Neboj sa. Zober rodny list a bude to v pohode. Mozno daju tebe nejaku kontrolnu otazku ako spominala alenkabaj. Moja buduca svagrinka tiez takto cestuje s malym a len raz sa jej pytali na meno otca a preco necestuje s nimi.