Prišlo mi oznámenie o uložení zásielky v colnom sklade

veronav
16. nov 2016

Dobrý večer,
ako mnohé z Vás aj ja som sa snažila nejaké to eurko ušetriť a objednala som si vec priamo z číny. Problém bol, že mi nebolo dopriate bohvie ako ušetriť, možno ma čaká ešte naopak nečakaný výdaj... ☹čo teraz ďalej. V "poštovom oznámení" sa toho píše veľa a neviem,či sa dá povedať, že nechápem nič...poslala som im na mail cloba@slposta.sk doklad o platbe z môjho e-bankingu spolu s inzerátom a objednávkou z e-bay. mail sa mi však vrátil, že adresa nie je platná...??? pritom na pošta.sk majú tento istý mail. Máte s tým nejakú skúsenosť? Je možné, že tovar nakoniec proste "pustia" s nejakým minimálnym poplatkom - keďže ide o tovar pre vlastnú spotrebu, ktorý nenapodobňuje nijakú Značku - ?
aký je ďalší postup? Ako sa môžu rozhodnúť?
dala som zaň 55€, bolo by mi veľmi smutno za týmito peniazmi...

mikys1
16. nov 2016

skus si vymazať správy a znovu to zaslať a keďže to je suma nad 23€ budeš platiť dph

sorciera24
16. nov 2016

@veronav malo by to fungovat, ak nie...zavolaj si tam, ze ti nefunguje mail.....nam to slo a doplacas dph...

veronav
autor
16. nov 2016

@sorciera24 to je 20% z celkovej hodnoty? (len?)

novana
16. nov 2016

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nakupy-ci...
DPH sa vymeriava u zásielok nad 22 Euro a tvoria 20% z jej celkovej hodnoty (celková hodnota zásielky = hodnota tovaru + poštovné + poistenie prepravy)

saurian
16. nov 2016

ak je to tovar "falzifikat" (Nike a pod) - tak je pravdepodobne ze ho neuvidis. ak su to napr bezne hracky - posles im doklad o cene tovaru (kolko si zan zaplatila). ak to bolo nad cca 22eur - mozu ti vyrubit DPH 20%. ak nad cca 150eur, mozu ti vyrubit aj clo (podla toho o aky tovar ide, napr. 5%). po zaplateni tovar uvolnia.

veronav
autor
16. nov 2016

@mikys1 Dakujem za odpoved. dopis sa ku mne dostal po otv.dobe, takže volať môžem, ale zajtra. Bola som netrpezlivá, preto som sa spýtala takto do pléna 🙂

veronav
autor
16. nov 2016

@saurian je to 6ks rukávnikov na kočík ☹ ako vravím, nic to nefalšuje. dph prežijem, stále ma to výjde lacnejsie ako kupiť to tu...

veronav
autor
16. nov 2016

@novana Ďakujem za vysvetlenie 🙂

katriona1
16. nov 2016

@veronav příště je lepší objednat si každý kus zvlášt, většinou mají poštovné v ceně a pak ti to normálně doručí bez té celnice
jinak na jaře mi taky na celnici zůstal balík, ale nštěstí jsem tam mohla jít osobně a vysvětlilo se, že je to jejich chyba a balík jsem dostala, jinak budeš platit ještě i nějaký poplatek za vyřízení

veronav
autor
16. nov 2016

@katriona1 no som teda zvedavá na ten telefonát zajtrajší...Ďakujem za odpoveď 🙂

katriona1
16. nov 2016

@veronav i já s nimi tehdy telefonovala, pani byla celkem milá 🙂 ale i tak trvala na placení cla, byla to větší částka, myslela si, že jsem věci objedna ze země mimo EU, ale já je objednala z EU, ještě, že jsem tam mohla dojít a vedoucí to vyřešila 🙂