Príspevok na bývanie a trvalý pobyt majiteľky

jahodecka
7. apr 2014

ahojte maminy🙂 chcem sa spytat,ako je to s prispevkom na byvanie....s priatelom byvame v podnajme u jeho mamy,mame s nou spravenu zmluvu o najme,s tym ze platime bezne poplatky a ona z toho zisk nema.....mame tu prechodny pobyt nahlaseny,ale spolocne posudzovana som len ja s dcerou,kedze dieta nemame s priatelom spolocne a niesme ani vedeny ako druh a druzka....jeho mamina zije dlhodobo v nemecku,ale trvaly pobyt ma stale pisany tu...pani na urade mi vravela,ze narok na prispevok na byvanie nemam,lebo jeho mamina ma v tom byte stale nahlaseny trvaly pobyt,a je jedno ze sa tu nezdrzuje.....snad som to dobre napisala a budete mi vediet poradit...dakujem🙂

denkaajejdeti
8. apr 2014

@jahodecka Ahoj, príspevok na bývanie sa viaže na osoby, ktoré oň žiadajú, ale zároveň aj na nehnuteľnosť, na ktorej úhrady bude použitý. Takže, ak v tej nehnuteľnosti má niekto trvalý pobyt, tak sa predpokladá, že sa o nehnuteľnosť stará/financuje ju. Prikladám ti link priamo z upsvar-u a je tam aj to nešťastné potvrdenie o osobách, ktoré majú nahlásený pobyt k tej nehnuteľnosti (to ide cez evidenciu obyvateľov,...). Ak teda partnerova mamina má tam nahlásený pobyt a je dokonca aj majiteľkou bytu, tak ich bude zaujímať aj jej príjem. Úradníčka má výnimočne pravdu.
http://www.upsvar.sk/kk/socialne-veci-a-rodina/...

jahodecka
autor
8. apr 2014

@denkaajejdeti dakujem za odpoved🙂

denkaajejdeti
8. apr 2014

@jahodecka Nie je za čo 😉 .