Problém s listom z úradu práce

adri266
1. jan 2014

Manzel je evidovany na urade prace, chodi sa pravidelne podpisovat. Ale, koncom novembra si nasiel v schranke listok na doporucenu zasielku z uradu prace. Bol vsak prekvapeny, lebo datum podania tam bol pred tyzdnom. Nechapem, ako sa to stalo, vacsinou je doma, a ked sme neboli, tak mala postarka vhodit listok v ten isty den, nie? No nic. Na listku bolo napisane, ze list bude ulozeny na poste 18 dni. Tak v ten isty den utekal na postu. A tam, prekvapko 😠 😠 😠 . List bol uz vrateny naspat, ze v PC maju zapisane, ze list bol drzany na poste len 5 pracovnych dni. Manzel sa ohradil, ze 1, listok dostal az teraz po tyzdni, 2, na listku je napisane, ze bude uschovany 18 dni. Ona len pokrcila plecami, ze s tym nemoze nic robit, ze manzel ma ako doklad ten listok.

Takze este v ten den utekal na urad prace k svojej uradnicke. Ona vraj o nicom nevedela, nemala v papieroch ziadny list pre neho. On jej to vysvetloval, co sa stalo, ale ona furt svoje, ze to mu mohol niekto iny poslat z uradu...no a manzel uz nevedel, co dalej urobit. Ja by som sla za veducou, alebo by som to aspon ziadala zapisat do zapisnice, ci inde...no co uz...

A samozrejme, teraz v piatok mu dosiel list, ze kedze sa v polovici decembra nedostavil na urad prace, tak ho vyraduju 🙄 🙄 🙄 A on bol u tej svojej uradnicky na zaciatku decembra, takze keby mala info o tom, ze je pozvany, tak sa toho mohol zucastnit...proste na nervy...
Zase teda nabehol k svojej uradnicke. Teraz uz ten papier s pozvankou mala. Tak len urobili zapis, ze manzel sa ohradzuje. Teraz mu pride list o vyluceni, a potom sa moze odvolat. Mam teda riadne nervy, lebo fakt za to nemoze.

Neviete mi poradit, ako by sa to dalo vyriesit?

adri266
autor
8. jan 2014

Nikto nic???

tyssa
10. jan 2014

adri nepotesim ta, ale v rukach nemate nic, z pohladu uradu sa nedostavil ked mal a dovody ich nezaujimaju
1 najskor mal na poste podat staznost na postarku a vypytat si zapis /to by bol doklad ze chybu urobila dorucovatelka a nie ze on si nechcel prebrat list, pretoze listok ktory mate je nic/,..2 ked bol za uradnickou mal si pytat tiez zapis, ze tam bol, ze nemala ziadnu pozvanku a ze jej vysvetlil list,../
roky pracujem na urade a vsetko len na protipodpis, dolezite veci na papier a podpisat, som sa poucila a to su kolegyne, takze "stranke" odskriepia aj nos medzi ocami, cest vynimkam