Problém s PN

sasa227
1. aug 2023

Ahojte dievčatá viete niekto poradiť. Od 10.7.som na pn tehotná môj doktor mi normálne vypísal elektronickú pn keď som sa ho pýtala či treba ešte chodiť po papier a podobne povedal že myslí že nie ale nevie lebo že ešte nevie s tým moc robiť nakoľko prvý mesiac s tým robí a teraz k problému on do pn napísal že kontrola 17.7. no ja mam ísť na kontrolu až 10.8. Dnes mi volali z roboty že pn mám len do 17.7. ani predĺženie ani nič volala som doktorovi neúspešne tak som tam teda išla samozrejme ma dovolenku do 5.8. a v robote to potrebujem už zajtra má napísané že lekár ktorý zastupuje ale tam som sa tiež nedovolala takže tam idem zajtra ráno. Volala som si aj do poisťovní a tam mi poradili nájsť lekára ktorý zastupuje. Stretli ste sa niekto s tým? Ďakujem

lilinka88
2. aug 2023

@sasa227 záleží či ti ten dátum dal ako kontrolu alebo ukončenie PN. Ak ako kontrolu, tak iba doplní ďalší termín kontroly a je to ok. Ak ju tým dátumom ukončil,tak s najväčšou pravdepodobnosťou ju zostornuje a vystaví náhradnú papierovu. Všetko sa to dá vyriešiť.
V robote im bohužiaľ materz musí stačiť tvoje slovo s tým,že im to vydokladujes hneď ako bude lekár prítomný