Rozdiel v odvodoch

janka_pn
5. sep 2012

ahojte maminy a oteckovia, mam otazku, konci mi pomaly rp a dohodla som sa so zamestnavatelom o rozviazani pp dohodou s odstupnym. mam este daku dovolenku. a teraz by som potrebovala surne vediet, ze aky je rozdiel, ked mi vypisu dohodu v posledny den rp a v com je to ine ak si vycerpam 1 den dovolenky a teda dohodu napiseme na prvy den po rd. ci treba to napisat az na treti den?? pani na personalnom mi vravela, ze je tam velky rozdiel v odvodoch. AKY?? viem, ze je tam rozdiel v dostavani davok v nezamestnanosti, ale staci mi cerpat 1 den?? este potrebujem vediet, aky je momentalne najvyssi vym. zaklad. dakujem velmi pekne.

sisaha
5. sep 2012

@janka_pn pracovny pomer musis rozviazat nasledujuci den po skonceni RD ak chces vysoku podporu, pripadne si vycerpaj vsetku staru dovolenku.

nunus11
6. sep 2012

no neviem, či bude rozdiel v dávkach, pretože sa berie do úvahy príjem za posledné 3 roky a keďže si nepracovala berie sa do úvahy ešte 2 roky predchádzajúce....aspoň mi to tak vysvetľovali na úrade

ulzana
14. feb 2013

momentálne najvyšší vym. základ ja dvojnásobok priemernej mzdy, takže naj. podpora je necelých 800, neviem presne