Rtvs - odhlásenie

deginko
7. jan 2018

Ahoj,prosim o radu.mozno ma niekto skusenost ako postupovat.Pruatelova mama umrela v auguste 2014,po smrti jej dcera prepisala vsetky energie na seba lebo po smrti matky v byte po nej ostal zit jej druh.Samozrejme,prepisala na seba aj odber elektriny avsak zabudla odhladit rtvs a to rtvs sa az do septembra 2017 riadne platilo na nebohu matku resp stary odber elektriny,kedze to vtedy neprepisali.momentalne sme sa s priatelom prestahovsli do toho bytu,pretoze umrel aj druh priatéovej mamy.ssmozrejme,ze priatel prepisal energie na seba a od septembra sa prihladil aj na rtvs,kedze mame novu zmluvu na elektrinu.a teraz problem je v tom ako odhlasit rtvs za jeho nebohu mamu lebo seky tersz chodia aj na nu aj na priatela.viem ze sa rtvs odhladuje s poslednou zuctovacou fakturou od elektriny,len ta bola vyhotovena v suguste 2014 ale rtvs sa pod tym odbernym miestom platilo az do septembra 2017 aj ked tam bolo obdobie od sugusta 2014-sugusta 2017 co bola elektrina pisana na sestru priatela.viete poradit ako postupovat.dalujem

sissy27
7. jan 2018

Ja som riešila niečo podobné, ale už dávnejšie, a tuším kópiu úmrtného listu som im zasielala spolu so žiadosťou o zrušenie poplatkov. Nepamätám si presne, ale dalo sa to vyriešiť tuším len mailom.

deginko
autor
7. jan 2018

@sissy27 len na umrtnom je datum august 2014 a i ked sa to platilo az do roku 2017,boli tam zmeny v odberateloch elektriny

raszuz
7. jan 2018

@deginko nam sa to uz taha od 2011, sme posielali odhlasku muzovho otca + umrtny list, nie raz, ale viackrat. Uz sme tam aj volali ... nic, stale chodia seky (SIPO) na meno muzovho otca, ignorujeme, tak chodia aj upomienky. Muz si svoje plati.
Podotykam, ze odber elektriny bol prepisany na muza v roku 2011 a vrchol je, ked pride list v zneni "pri kontrole odberu elektrivkej energie sme zistili ... blabla, toto napisu cloveku, ktory je uz 7 rokov po smrti ...
Co je vrchol, stale chcu jeho poslednu vyuctovaciu fakturu, aby to mohli zrusit, ale faktura nikdy nedorazila, ani po prepise odberatela.

deginko
autor
7. jan 2018

@raszuz presne aj nam kazali priniest poslednu vyuctovaciu fakturu za elektriki,gu mozno kdesi aj najdrme,ale mne sa jedna o to,ze,ked ju aj prinesieme vsade tam budr datum k roku 2014,tym padom sa to k tomu roku odhlasi..a bude musiet prihladit na priatelovu sestru..odhladit k roku sep 2017 a,vsetko co sa dovtedy zaplatilo kvazy na zle odberne miesto bude bud fuc alebo to akoby presunu ze to platila dovtedy jeho sestra...alebo sa to budr musiet znovu preplatit..uz som z toho fakt debil

hradnapani
7. jan 2018

@deginko vychadzajme z predpokladu, ze clovek, ktory uz nezije, nema povinnost platit koncesie (takto mi povedali aj na infolinke), .t.j. poslala by som im znova kopiu umrtneho listu cez ten ich online formular. Nam sa tiez taha podobna vec uz dlhe mesiace, chodim tam osobne, vypisujem, telefonujem a oni nie a nie to pochopit, ze dana osoba uz nezije. od susedov, ktori riesili nieco podobne som dostala radu, ze seky, ktore chodia na meno neboheho, treba ignorovat (lebo plati to, co som pisala vyssie - nebohy im nezaplati ani upomienku). Ak im bola dana skutocnost aj oznamena, niet sa coho bat. Najma nie vtedy, ak za to odberne miesto platite vy.

deginko
autor
7. jan 2018

@hradnapani dakujem pekne,ma to trochu ukludnilo poslem ho tam teda cez ten online formular a uvidine

prispievatel
11. jan 2021

To sa neprenasa nahodou aj s elektrinou? Lebo po smrti obyvatelov nehnutelnosti, obvykle tu elektriku platia dalej pozostali, alebo najomnici, proste niekto kto tu nehnutelnost pouziva alebo ju ma v sprave. A tym padom ten kto plati elektriku, ten plati aj koncesionara nie?