Social Services v Anglicku a vlastné skúsenosti

slavik79
10. dec 2012

Ahojte, najdu sa tu mamicky, ktore maju skusenosti ci uz negativne alebo pozitivne so Social Services v UK? S mojou 3 a pol mesacnou dcerou som totiz v nemocnici, ma zlomenu klucnu kost a my s partnerom nevieme ako, ani kedy sa to mohlo stat. Hned v ten vecer sme mali pohovor s pracovnikmi SS, s policiou, s uradom na ochranu tyranych deti, boli u nas doma pozriet ako zijeme, museli sme podpisat ze ostaneme v nemocnici minimalne 3 dni. Sice nam kazdy hovori ze sa nemame coho bat, ale viete...ked uz clovek pocul o Ivane Boorovej a ostanych pripadoch odobratia deti, tak je zrejme, ze nas strach je opravneny. Poprosim o prispevky mamicky, ktore nieco podobne zazili na vlastnej kozi, nie o tom ze niekto nieco cital alebo pocul. Toho som sa uz napocuvala za posledne 3 dni az az. Dakujem.

liave
10. dec 2012

@slavik79 este som zabudla podotknut jednu vec...tu nejde o pripad boorova!ide o to ze socialka v uk proste takto postupuje!tyka sa to cudzincov rovnako ako anglicanov!!! 😒

jolinka
10. dec 2012

@slavik79 zlomenina klucnej kosti sa nemusi u maleho dietata vobec prejavovat bolestou, moj syn mal zlomeninu kl. kosti pri porode, bol kludne a spokojne dieta, vobec neplakal...male dieta nevykonava ziadne narocne pohyby, ak ste ho davali malo prip. vobec na brusko, dieta nemuselo citit bolest.

a naopak... x deti place casto a vela...z hladu, koliky, unavy, ziada si matku, ma plnu plienku...atd atd. atd....a chcela by som vidiet toho carodejnika co dokaze vzdy vypatrat pricinu placu u nehovoriaceho dietata....

jolinka
10. dec 2012

@alice107 este by som chcela dodat, ...ze ak dojde k zlomenine klucnej kosti pri porode, tato sa prejavi az na druhyy alebo treti den hrckou na klucnej kosti, inak sa to neda zistit tesne po porode. ...lekari bezne nerobia rentgen u novorodencov takze ak je zena prepustena z porodnice tesne po porode, niekde to byva aj par hodin....je realna moznost ze zlomenina nie je zistena lekarmi po porode a rodicia ako laici si nemusia drobnu hrcku na kosti vsimnut.

liave
10. dec 2012

@jolinka @slavik79 a ja len dodam ze v UK ako dobre vieme je matka prepustena do domacej starostlivosti midwife par hodin po porode a tie nie su profesionalky a napokon ani neskumaju ci dieta ma "hrcku" alebo ine priznaky zlomeniny klucnej kosti po porode...myslim ze stoji aj za to aby si nam napisala ako prebiehal porod?toto by mozno doktorom tiez vela napovedalo...mimochodom naozja kontaktuj slopvensku stranu apson pre pokoj duse

stardust
10. dec 2012

no ja neviem, do troch mesiacov od zlomenia by ta klucna kost uz mala byt zrastena, nie?

sirinka
10. dec 2012

Dievcata tu nejde o to, ci ta zlomenina boli alebo nie, ci si vsimli alebo nevsimli.... Ale ide o to, ze ked SS bude mat zaujem o babatko, dovod si najdu a toto je dost dobry dovod na odobratie dietatka, ked tri mesiace si rodicia "nevsimnu" ze ma ich dietatko zlomeninu. Zdravy rozum hovori, ze si to nemali ako vsimnut, ale v UK su odoberane deti kludne aj na zaklade vymyslenych dovodov, dohadov, teorii do buducna.... ☹

hanuliq
10. dec 2012

@liave na druhy den po porode mal moj maly kompletnu pediatricku prehliadku , potom o par dni prisla hv a este aj ta ho poriadne pozerala. dalsiu velku prehliadku mal ako 6 tyzdnovy. tak zlomeninu by si urcite vsimli. 😕

hanuliq
10. dec 2012

@sirinka moja a ty kde zijes, ze mas taketo bludne informacie??

sirinka
10. dec 2012

@hanuliq niekto ma bludne informacie a niekto zije v sladkej nevedomosti. A nie som tvoja nic....

hanuliq
10. dec 2012

@sirinka mozno zijem v nevedomosti, ale ani si nedomyslam 🙄

sirinka
10. dec 2012

@hanuliq v poriadku, pre mna je lepsie byt zbytocne opatrna a pripravena ako ostat zaskocena a nepripravena 😉

hanuliq
10. dec 2012

@sirinka a kde zijes? vies ako to v anglicku chodi.. zijes tu?

liave
10. dec 2012

@hanuliq no mna bvy tiez zaujimalo kde zijes lebo moje deti malki tiez pediatricku prehliadku ale len preto lebo nam prva dcera zomrela....o otm ze v uk maju deti pediatricku prehliadku pocujem prvy krat!"midwife chdi prvy tyzden domov k mamicke a babatku a HV prid eprvy krat ked ma dieta dva tyzdne a viac...
a myslim ze zijes v dost sladkej nevedomosti 😖 v mojom okoli je teda brutus rodin ktoe po navsteve nemocnice "obdrzali" ss pracovnika ktory si nachadza nove a nove dovody preco su rodicia nespolahlivi a nevhodny ☹ zakazdym je to ine....su rodiny ktore v tom ziju par tyzdnov zaital a poznam rodiny ktre ziju uz roky s tym ze nie su dobry ...staci ak si pozries jeden z mojich statusov z predchadzajucich dni 😔

sirinka
10. dec 2012

@hanuliq pozistuj si trochu viac o celej zalezitosti a mozno ani tvoj pohlad na vec nebude taky jednoznacny. Popytaj sa aj znamych, ak nebudu mat strach, mozno sa dozvies zaujimave veci

dedenini
10. dec 2012

@slavik79 zijem v UK. osobne som sa stym nestretla..ale na tvojom mieste vyhladam pravnika..aby to sledovali..ale bola troska aj opatrna s velkym riesenim..aby sa nestalo ze velkym riesenim si sami docelite ze ich to bude trapit viac a daco sa stane..co vam neprajem... a tiez by som kontaktovala slovensko az neskor... este nevies. Oni si robia pracu.musia to preverit...

liave
10. dec 2012

@dedenini v celku suhlasim ale pokial neovladaju zakony mozu si viac uskodit :( ak budu mat oravnika bude to zlegalizovane a budu kryty.hlavne ss pojde viac podla "pravidiel"...tiez dufam ze to dopadne dobre hlavne koli malinkej xxx

cutce
10. dec 2012

ja nemam zkusenost s SS, jen chci reagovat na to, ze nez nas propustili z nemocnice, tak malymu delali vysetreni ouzek, jak slysi a pak prisla i pediatricka a poradne ho zkontrolovala 😉
@slavik79 co ja bych asi poradila je, aby ses jich primo zeptala co se deje, uvidis co ti reknou a podle toho reagovala, ale nema cenu se tady pidit po necem, kdyz nemas zadne informace o co se vlastne jedna 😉
Hodne stesti at to dobre dopadne

strawberry17
10. dec 2012

keby ze zijem s dietatom v UK urcite mu dam pre istotu urobit pas, clovek nikdy nevie co sa moze stat a ci ho nebude potrebovat
zijem na SK a moj maly pas ma

suhlasim so sirinkou radsej byt opatrna dopredu nez potom lutovat, ked je uz neskoro, ja by som na tvojom mieste z UK urcite odisla a neriskovala, ale kedze nemam osobne skusenosti so SS je to len moja rada, nazor, varovanie...myslene len v dobrom

briketa
10. dec 2012

@slavik79 za take zranenie a okolnosti co si pisala Ta budu takto vysetrovat takmer v kazdej krajine bez ohladu ci si domaca alebo cudzinka, nie je to nic nezvycajne.

alice107
10. dec 2012

@jolinka si si ista ,ze lekar pri ohliadke novorodneca nepozna ze tento ma zlomeninu a v takej oblasti? ale pozna ver mi.a zanesie to do nalezu.u tvojho dietata to lekar nevedel?
co sa tyka toho ,ze si rodic take nieco nevsimne je to nezmysel.kazdy starostlivy rodic co sa dobre o dietatko stara si vsimne kazdu aj tu najmensiu zmenu na jeho tele ....
a aj pri tej najväcsej a najjjemnejsiej manipulacii sa neda docielit aby pri pohybe dieta zlomeninu necitilo.a nereagovalo vobec na nu.

sendy182
10. dec 2012

@slavik79 ahoj čítaš tu negatívne ohlasy na SS a nájdu sa aj pozitívne ohlasy............čo ti to dalo?..........neviem 3 mesačné dieťatko je dosť veľké už aj pohyblivé........pri prebalovaní, kúpaní si si nevšimla nič? chcela byť na brušku.....atď.......skús porozmýšľať kedy a kde sa to mohlo zmeniť...........ako prebehol pôrod......zlomená kľúčna kosť pri pôrode bábatka sa zväčša zahojí sama do 10 dní.....určite 3 mesiace nemôže mať zlomenú kosť-chrupavku.....takže tomu nerozumiem.. 😉 .......keďže pri prehliadke nezitili nič tak by som si dávala otázky typu kedy a ako a kde sa to mohlo stať....... pri očkovaní si bola aj ty?......aby si vedela náležite reagovať........o tom pase pre bábo by som uvažovala čo najskôr.................

hanuliq
10. dec 2012

@liave no zijem v uk a predstav si ze na druhy den po porode sme mali pediatricku prehliadku. ma nepresviedcaj ze nie. asi viem. to ohladom tvojej dcerky mi je velmi luto.
ale uz tu nepoviem nic, lebo ked clovek nepovie nieco totozne s vasim nazorom tak hned je nevedomy a slepy a hluchy a neviem aky....
tak sa majte pekne,dohadujte sa ale pomoct tym nepomozete.

sendy182
11. dec 2012

@hanuliq veď sa nezlosti.. 😉 ...no i ja počujem o takejto prehliadke v Uk po prvý krát..........viem že ak nemáš problémy ty ani bábo tak aj po 6 hodinách po pôrode ideš domov..........domov ťa príde neskôr pozrieť sestra.......ktorá vyšetrí , pozrie bábo aj teba........lekárska prehladka je viac na SK...... 😉

liave
11. dec 2012

@hanuliq som to nemyslela v zlom. Asi som sa zle vyjadrila.sorry

lilliaan
11. dec 2012

precitala som veela prispevkov od rodicov na UK strankach, ktorym odobrali deticky pre uplne nezmyselne dovody.. Bohuzial zalezi na aku SS pracovnicku si natrafila. Ak je to ta, ktorej ide o splnenie si svojho targetu, ktory maju stanoveny (kolko deti musia rocne odobrat), tak si najde hociaky dovod, aby ti dietatko vzala. A zlomena klucna kost 3 mesiace po porode je pre nu vynikajuci dovod! Ja chapem, ze tam zijete, pracujete, vychovavate dieta, ze to nie je len tak sa odrazu zbalit a rychlo odist.. Ale ver mi, ze po desiatkach pripadoch, o ktorych som citala (a zrejme by si mala aj ty), by som ihned odisla. Nemate pas, ale isla by som do IRSKA. Ze tam uteka vacsina rodin, pas netreba, na lod staci obciansky a rodny list dietata. V Irsku nie su nutene adopcie, SS pracovnicky odoberaju deti v nevyhnutnych pripadoch. Ja by som odisla. Ale zalezi na tvojom rozhodnuti, vidis kolko mamiciek ti tu radi odist. Ak uz teraz sa o to stara SS a aj policia, ak mu robili rentgen celeho telicka... je zjavne, ze ta predbezne upodozrievaju z tyrania. Toto nie je o Boorovej, tych pripadov su tisice! Vies, mozno je to len starostliva a pracovita SS pracovnicka a chce si to poriadne overit, ale co ak nie?! Ked sama nevies vysvetlit zlomeninu... (ja verim, ze si babu neublizila)... Mozu ti vziat dietatko do predbeznej foster starostlivosti a z tej - podla informacii na nete - uz deti nikdy nevratia... Zvaz to

lilliaan
11. dec 2012

u mojej znamej bola v UK na kontrole socialka. A je to "pozitivna skusenost". Ale prisli koli tomu, ze s malou sli na ockovanie, samozrejme, ze sa bala ihly a doktorky a plakala - co je pochopitelne nie. Tak hned sa ich doktorka pytala ci takto place bezne (asi ze je to dalsie "tyrane" dieta). Nasledne ich kontaktovala SS a len tak neohlasene prisli k nej domov na kontrolu. Vsetko prezerali, ako ziju, ci je upratane atd.. Boli spokojni s tym, co videli a uz sa neozvali.
Ale kolkym rodinam vzali dieta, len preto, lebo nebol byt upratany? Je to chory dovod..

jolinka
11. dec 2012

@alice107 ja som sa pytala na to v nemocnici, preco mi to povedali az na druhy den...tak mi detska lekarka vysvetlila...ze u novorodenca sa tento nalez {hrcka} pri zlomenine kluc. kosti vytvori az na druhy alebo treti den,...to nie je ako bezna zlomenina v starsom veku dietata. tam nejde o to ci je prehliadka dokladna alebo nie.

takisto syn mal zlomeninu kluc. kosti v 3 roku...prvy den nic necitil, uniesol v ruke pohar s mliekom, normalne sa hral, natahoval ruky, obliekali sme ho....az na druhy den mu to opuchlo a citil bolest.

aliza
11. dec 2012

@slavik79 mozno ste raritny pripad, ale po tak dlhej dobe by zlomenina od porodu bola uz zahojena, preto na vas zavolali vsetky tie urady lebo najpravdepodobnejsie tu zlomeninu vasmu dietatku niekto sposobil. Ak je podozrenie, tak sa najprv vysetruje v nemocnici, dieta sa necha v nemocnici, to je bezny postup a ak sa podozrenie potvrdi, tak az potom sa vola policia, socialka a pod. Vo vasom pripade ich vsak uz kontaktovali, takze by som to v ziadnom pripade nebrala na lahku vahu. Kedze ani jeden neviete, ako k tomu doslo, tak je to fakt vazne a pre urady nie ste doveryhodni. Boli ste na ockovani vnutri s malou? predpokladam, ze ano. nestalo sa tam nieco? ak nie, treba sa popytat partnera, nebol s nou sam? nemohla mu padnut trebars z prebalovacieho pultu? jedno je jasne, ta zlomenina sa nestala sama a kedze ide o babatko, ktore sa este nepohybuje a nemohlo si ju same sposobit, tak vsetka vina a zodpovednost pada na vas. drzim vam palce

aliza
11. dec 2012

@hanuliq aj ja som mala pediatricku po porode, ale ak dojde k zlomenine klucnej kosti pri porode, tak ta hrcka sa moze objavit az do 10 dni a to uz kontroluje len HV, nie? a je otazne, ci by si to HV vsimla, oni nie su lekari, ani len zdravotne sestry, takze to kludne mozu prehliadnut. Ale matka by si to mala vsimnut, kedze v tomto veku sa babatka neustale dotyka, natiera kremikom, oblieka, prevracia....hrcku sa neda nevsimnut, podla mna. Preto myslim, ze v pripade @slavik79 ide o cerstvu zlomeninu, kedze aj mala zacala reagovat bolestou. Ak to malu nebolelo 3,5 mesiaca, neviem si vysvetlit, ze preco tak zrazu.

hanuliq
11. dec 2012

@aliza no aspon niekto kto mal pediatricku tiez. no hv ked tu bola tak maleho pomaly obratila dole hlavou 😀 aj ho za ruky drzala a dvihala ci dviha hlavicku, proste take chmaty ze by si to podla mna vsimla. alebo ako hovoris ako matka. a to dieta by plakalo nie? placom myslim intenzivny plac ako pri velkej bolesti nie len tak. ved ako boli taky zlomeny malicek tak si predstav klucna kost. ja viem ze deticky maju kosti makke ale aj tak to musi riadne boliet.