Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sociálka v Anglicku zobrala kamarátke bábo a 2 ročnú dcéru

zumbadance
5. aug 2012

prosim vas ktore zijete uk o radu alebo o informacie ako riesi socialka taketo pripady mozno ste len o tom poculi o d znamej alebo inak.moja kamaratka zuzana ma 20 rokov zila s muzov ktory ju bil a udrel sem tam aj jej dceru sofi,samozrejme ze zuzane sa to nepacilo a tak sa hadali a zbil ju.v tom case bola den pred porodom.prisla ku mne a stazovala sa mi,ze malu zbil a ze je gembler a vracia sa v noci domov.je to hrozne ako mohol udret tehotnu zenu a male dieta ktore nieje ani jeho 😠 po porode chodili k nej doktorky alebo socialne pracovnicky?neviem fatk co su zac lebo v nemocnici nebola ani den lebo rodila doma.takze pytali sa jej ako zije s muzom a vsetko im povedala a v ten den ju hned zobrali na ubytovnu pre matky s detmi.bola tam dva tyzdne ale z toho polovicu bola u svojho muza,stale sa vracala domov.este aj za mnou prisli policajni detektivi aby sa ma opytali co sa stalo.tri dni je zuzana bez deti ☹ povedali jej ze deti jej vratia kym jej najdu byt a vybavia peniaze.ako dlho o bude trvat,preco jej zobrali deti teraz a nie pred tym ?da sa s tym nieco robit aby deti mala pri ebe?dakujem,mozno mi poradite co dalej.

anjelicek26
5. aug 2012

@zumbadance - deti su u pestunov, teda v dobrych rukach, ale oddelit zenu od miminka predsalen nie je normalne, povedala, ze koji? Potom by ich nerozdelili. Nech sa spoji zo slovenskou ambasadou, nech jej pomozu z vybavovackami cez urady, na to tam su. Nech ma prehlad, ked dieta raz odoberu, nie je to len tak dostat ho nazad. Mali sme susedov oproti, co boli pestuni pre taketo deti a byvali u nich hodne dlho, ale to je od pripadu k pripadu ine. Musel ju skor manzel ociernit, ze boh vie co aj ona detom robila :( Skus napisat do temy maminky v anglicku, vyznaju sa v tychto uradnych veciach lepsie, my sme tam zili len dva roky a s uradmi sme riesili pramalo...

zumbadance
autor
5. aug 2012

ona nekoji,to je skoda aj som jej dohovarala aby si miminko kojila.nuz vies asi chce mat dlho pekne prsia 😒 ale miminko ma dva tyzne,bojim sa o nu ved nezblazni sa z toho..ona neni fetacka alebo alkoholicka ani nebije deti.len zle zila s tym je druhom.

anjelicek26
5. aug 2012

@zumbadance - nesmie to akceptovat, musi bojovat, kazdy den chodit dobiedzat,, otravovat, pytat sa... ono tie pani, co prisli domov, to je normalne, aj u nas boli, ked sa maly narodil, aj sa pytali na psychiku, na domace nasilie, proste na vsetko, ono to ma svoj zmysel, podla mna dokonca super, ako tu - kde dojde mamicka domov a je na vsetko sama - tam sa chodia pytat, ci je vsetko v poriadku a ked nie je, zariadia jej pomoc. V porodnici nema nikto cas preberat osobne problemy, ale doma je to ine. Chodia hned druhy den, co si doma z porodnice, na desiaty den a po troch tyzdnoch este raz.

zumbadance
autor
5. aug 2012

ved prave ony tie panie jej pomohli ihned nebol problem,az potom mozno sa dopoculi ci diovtipili ze jej zas u svojho 😒 a mozno zato jej zobrali deti..?je to mozne..vsak taky trest si ani tie deti ani ona nezasluzi..to je chore..!vraj kym jej najdu ubytovanie a vybavia peniaze tak deti budu zas pri nej.ale ako dlho to bude trvat,,to mi nevies prosim poradit,alebo zhruba povedat.?

anjelicek26
5. aug 2012

@zumbadance - v tomto sa bohuzial nevyznam :( Ale bola hlupa, ze k nemu sla nazad, co ju to napadlo? Vzala tam aj deti? Tak to museli brat ako zly krok od nej a riziko pre deti :( Kazdopadne, pokial su na jej strane a riesia to, tak je to stale dobre, ona sa od neho musi maximalne distancovat, nevolat, nepisat, nepustit ho k sebe ani na kilometer. Nech vola na ambasadu, oni pomozu. Deti su predsa aj slovaci.

zumbadance
autor
5. aug 2012

@anjelicek26 dakujem ti velmi pekne. 🙂 zajtra budem snad s nou a poradim jej tu ambasadu.

aliza
5. aug 2012

@zumbadance ak ju zobrali na ubytovnu, predpokladam, ze to riesili kompetentni od domaceho nasilia a teda isla dobrovolne, nikto ju nasilu nezoberie na ubytovnu, musela s tym suhlasit. Ak vsak ona isla za muzom-tyranom, tak jej odobrali deti, nakolko ich vystavila nebezpecenstvu. Aspon som to tak pochopila z tvojho prispevku. mala som tu cest a tlmocila jednej takejto rodine, kde zena bola tyrana. Tu v UK vsetky vybavovacky trvaju mesiace a je mozne, ze jej tie deti aj nevratia. Nechcem strasit, ale uz tu bolo par prispevkov aj o tom, ako odobrali deti a uz ich nevratili. V kazdom pripade, tak rychlo to urcite nebude. Podla mna to riadne pokaslala, ked odisla za muzom. Bezny postup je taky, ze ubytuju matku aj s detmi a popritom riesia to ostatne, ako peniaze a byvanie. Ale ak jej deti zobrali, tak je to podla mna velmi vazne.

reanda
5. aug 2012

@zumbadance tiez si myslim, ze deti jej zobrali, lebo sa vracala k tomu muzovi... neupozornili ju na to, ze sa k nemu nesmie vratit?

zmrzlinkams
6. aug 2012

nechapem prečo sa k nemu vracala a chodila za nim však ked už bola v podstate s detičkami a ešte s takym maličkym v bezpeči načo išla nazat k nemu zoberiem policajtov zbalim zvišok veci a som tam kde ma dali a budem čakať ako si pisala na nejaky byt - ona v podstate sama pomohla tomu že jej deti zobrali lebo si tiež myslim že to urobili koli tomu aby hlavne deti boli v bezpeči - ak nebude s nim a nebude s a k nemu vracať tak deti jej daju určite nazat len zaleži na nej ako dlho to necha a kam to necha zajsť...... mala by urobiť hrubu čiaru a žiť už len ona a deti ved ako pišeš su ludia čo jej chcu pomocť - tak nech si necha 🙂

zumbadance
autor
6. aug 2012

je to pravda sla na ubytovnu dobrovolne ale aj tak bola prekvapena ze to bolo v ten den ked sa im stazovala nebola na to pripravena,city sa nedaju zabit v srdci za den 😒 aj to ze predsa jej chceli pomoct tak aby deti boli pri nej a ostatne jej vybavia.vraj ubytovni mala vsetko pre deti tak pocitali s tym ze budu byvat spolu.dufam ze,da sa ich prehovorit a slubit ze uz nebude chodit za nim aby boli deti s mamou.podla mna tu robia riadny cirkus za domace nasilie beru vazne....hadam to je aj dobre....

zumbadance
autor
6. aug 2012

@reanda neupozornovali ju na to ze sa nema k nemu vracat ale volali aj mne aj jej kde je,ona sla akoze ku mne,ale loz ma kratke nohy neda sa stale vyhovarat ze je prave vonku 😒

sissy27
6. aug 2012

@zumbadance ako pardón, to čo je že "podla mna tu robia riadny cirkus za domace nasilie beru vazne" ???? by bolo podľa teba lepšie, keby to bolo tak ako na SK, že nikto nič nerieši, kým neostane mŕtvola a siroty??? ja normálne neverím... tak úrady tam tvojej kamoške pomáhajú ako sa len dá, a že city sa nedajú zabiť za jeden deň??? ku chrapúňovi, čo otĺka ju aj deti? a ešte klame sociálku, že ide ku kamoške a ide za ním?? a nikto ju neupozornil, že sa k nemu nemá vracať - tak asi kamoška nemá v hlave všetko v poriadku, keď ju na toto mali upozorniť...tuším začnem veriť tomu, že niektoré ženy tú bitku ozaj potrebujú v duchu hesla "keď ma nebije, tak ma neľúbi" ako je zvykom v cigánskych osadách...prepáč, ale tvoja kamoška si nezaslúži vrátiť deti skôr, ako si to dá v hlave do poriadku a uvedomí si, či sú jej prednejšie vlastné deti a ich bezpečnosť, alebo nejaký hajzel, čo ich bude otĺkať...

zumbadance
autor
6. aug 2012

je to tak 😖 pokaslala si to 😠

zumbadance
autor
10. aug 2012

10.augusta jej deti dali lebo povedala ze odchadza na slovensko..socialka jej pomoze vybavyt pasy pre deti v londyne,

oliverka123
18. sep 2012

len aby nedopadla ako Ivana tej ani ndokázali násilie a deti bez jej súhlasu dali na adopciu.To čo sa deje v londyne je postavené na hlavu.Socialka je asi posledná organizácia na ktorú sa v danej krajine obrátit. 😲

oliverka123
18. sep 2012

Na slovensku fungujú socialky ale treba násilie nahlásit.V žiadnom pripade by nezobrali matke deti.Taktiež máme centra ale tam sú ubytované matky s detmi .Ak su problémovy rodičie až potom deti zoberú do domovov.

oliverka123
18. sep 2012

Až chceš tvojej kamarátke pomoct sleduj na jojke kauzu bez detí neodídem a tam najdeš pomoc na koho sa obrátit .Nehladaj v žiadnom pripade v anglicku lebo až ich ma ss-organizacia tak to bude tažký boj.

stardust
18. sep 2012

@sissy27 presne tak 😉

jankali
20. sep 2012

Medzinárodno-právna ochrana detí - je to na slovensku pod Ministerstvom práce... tak tento úrad by mal pomáhať. j.

dudu
6. okt 2012

@zumbadance
ako to pokracovalo s tvojou kamaratkou??? dufam, ze nie tak ako s pani Ivanou co jej vzali deti a skoro dali na adopciu inym

zumbadance
autor
7. okt 2012

@dudu su doma na slovensku 🙂

dudu
7. okt 2012

@zumbadance
paraaaada, rozumna zenska 😎 😎 😎

zumbadance
autor
7. okt 2012

@dudu tiez si myslim,lebo jej slubovali ze ked zostane do troch mesiacov jej vybavia byvanie a peniaze..ale jej to bolo nic platne ked jej chybali deti. 🙂

ludmila5
3. okt 2016

Dobry den prosim pomozte mi mam syna 4,rocneho a mam pocit ze je Urad Prace a socialnych veci voci mne a synovi zaujati .Vzali mi syna rovno zos skvolky v maji a sudi maju dovolenky som vzorna matka ktora nedala dohlad nad synom ked sa posmikol na schodoch mal uraz ktory nebol velky .ale vo skvolke to posudili inak.Kam mam ist na aky urad aby som syna dostala naspet.Je psychisky vycerpani ako aj ja ako matka nigdi sme neboli od seba dakujem vam za pomoc

Tu začni písať odpoveď...

Odošli