Som slobodná mamička do 25 rokov. Na čo mám nárok?

azyra
28. okt 2013

Ahojte Mamicky , mam 21 rokov a byvam sama s 11 mesacnou dcerkou 🙂v Bratislave kde je vsetko super lacne ☹ ....... nezijem s rodicmi...ale zijem sama, nastastie vo vlastnom byte kde platim najom 180 eur plus tv internet atak dalej .. lenze od statu dostavam 220 eur .. a neviem ci mam carovat podla nich alebo co ? lebo zamestant sa asi tazko zamestnam popri dietati a nema mi ju ani kto postrazit .. bola som sa pytat na miestnom urade a povedali ze do 25 rokov nemam narok na nic!!! pretoze sa ma o mna postarat rodic ...??? ze maximalne mi daju volakych 30 eur ci kolko raz do roka na vianoce aj to musim vypisat stotisic ziadosti a este nam zrataju vsetky platy vsetkych clenov rodiny ci vobec na to mam narok ?? 😀 😀 😀 😀 😀 oni si tu robia srandu v tomto state vsak .... teraz neviem ci mam plakat alebo sa smiat .....a pani mi odporucila ze nakolko nemam uznane otcovstvo.. (otec tam nie je preto lebo som nesla na potrat ako on si prial ) mam sudnou cestou ziadat od rodicov vyzivne 😀 co je moja matka ktoru zamstnava tento uzastny stat :Dtakze zaraba hotovy majetok a mam aj dalsieho surodenca a zivy predsa tiez seba atd paneboze toto nemysliaaa vazne slovensko to co je za stat ... prosim o rady ci mam na nieco narok ...

azyra
autor
28. okt 2013

@liz_lemon prepac ale ja som chcela normalne vediet ci mam na nieco narok alebo nie v tomto state kedze sa v tom nevyznam ... a urcite soim si neurobila decko na to aby som vyciciavala stat... tak prepac ze sa mi zda byt 220 plus 100 eur vyzivne malo ,, chcela som vediet ake mam moznosti ...si trochui prilepsit situaciu ... a obdivujem vstekych ktory s toho vyziju ja neviem ako sa to da ...

liz_lemon
28. okt 2013

@azyra je to malo, to je jasna vec, ale stat tu nie je na to, aby sa vyuzival, ty sa mas v prvom rade postarat o seba sama, resp. tvoji rodicia
aj tak si myslim, ze mas daleko viac, ako ini ludia
a este k tomu prispevku na byvanie, tak na ten narok nemas, lebo to by si musela byt v hmotnej nudzi http://www.employment.gov.sk/prispevok-na-byvan...

linda81
28. okt 2013

@azyra no prilepsit si mozes napr. aj pracou 🙂..nie len cakanim na prispevky ...

azyra
autor
28. okt 2013

@zuzinka1989 fuuha no vidis to a teraz mi dosiel este aj nedoplatok za elektriku 200 eur :D aach

cawes
28. okt 2013

@azyra si ma pobavila tym tvojim prispevkom. Neviem co tvoja kamoska dostava ale ty nemozes porovnat nieco co je v zahranici a na sk ona dostane 500 euro ale najom je tam ovela väcsi, ceny ine atd. Predpokladam ze tam pracovala, lebo viem ze dostavaju nieco do roka dietata ked pracovali plus rodinne pridavky 105 euro.
Ja zijem tiez v zahranici, nemam vlastny byt, mam odpracovanych x rokov a ked som porodila nedostala som ziadne kocikove (lebo to tu neni) dostavala som 3 mesiace materksu a potom bud do prace alebo doma bez koruny na vlastne. Teraz dostavam rodinne pridavky na maleho mesacne cca 200 euro, a vies co ma stoji krabica UM ktora na sk stoji 9 euro? 15! a vies co ma stoji kg kuracieho mäsa ? 25 euro! takze v porovnanim s tym su mi tie pridavky vies naco ? na par krabic mlieka, do toho par plienok a dosla som. Namiesto hladania argumentov chod do prace, daj izbu do prenajmu, alebo cely byt a najdi si mensi!!!! Poznam x mamiciek vratane mna ktore isli do prace a maju male deti. A co??? Radsej pojdem do prace ako vyciciavat stat!

mischena333
28. okt 2013

@cawes Mozes sa spytat, kde to zijes?

azyra
autor
28. okt 2013

@liz_lemon no ja neviem ci vies ako to funguje v inych statoch ale v rakusku prispievaju na dieta nejakych 500 a do to co je u nas tych 20 eur to u nich dostavaju 300 dovtedy kym chodia do skoly kamaratka mi tam zije a toto jej dava stat ... plus si tam vies vybavit statnu dotaciu na dom do vysky 30 000 eur ak bude splnat kriteria pre nejaku eko stavbu plus za dieta dalsich 10000 eur s tym ze to mas od statu nieco ako uver skoro s nula percentnym urokom .... 220 eur je smiesne ved s toho zaplatim najomne telku a internet ... no proste bieda toto slovensko ...moj nazor

mischena333
28. okt 2013

@cawes Uz som mrkla na blog.

liz_lemon
28. okt 2013

@azyra tak chod do Rakuska, myslim ze je absolutne zbytocne rozoberat, co kde maju, ked zijeme tu

mima4
28. okt 2013

@azyra
prenajmi tu jednu izbu, alebo chod pracovat a malu daj do jasliciek a mas poriesene 🙂
Vies, mnoho ludi 220 eur ma na vyplate v cistom (po odpocitani nakladov na cestovanie)... k tomu aj 2-3 deti... Ty tie peniaze budes mat do troch rokov veku dietata k normalnej vyplate!

sissy27
28. okt 2013

@azyra keď tak strašne závidíš príspevky na deti v rakúsku, tak si prosím ťa zisti aj to, aké majú odvodové zaťaženie, koľko tam stojí prenájom bytu, koľko platia energie, koľko stojí škôlka, škola... a ak vieš aspoň trochu počítať, tak budeš ticho a budeš rada, že máš čo máš...

cawes
28. okt 2013

@mischena333 tha len vo svajci je tak draho 😀

anatalia77
28. okt 2013

@azyra načo je dobré vedieť,že suseda má na večeru rezeň,keď mne pavúk v chladničke spáchal samovraždu?

cawes
28. okt 2013

@azyra ako podla mna mas dost milne informacie, kedze mi to nedalo kukla som na internet a prispevok co je na sk 20 euro je v rakusku 105 do troch rokov, ptoom 112 neviem kde presne si vyhrabala 300 euro

mima4
28. okt 2013

@cawes vies co, ale aj na slovensku su tie ceny dost vysoke...nie mozno "europske", ale vzhladom k slovenskemu priemernemu platu (800 v hrubom) dost vysoke, nehovoriac, ze velmi vela ludi zaraba v cistom 300-400 eur... Len si niekde prdnes, a uz platis 😀 😀

mischena333
28. okt 2013

@cawes Aj som to tipovavala, viem, odisla tam kamaratka, ale zas sa tam dobre zaraba.

anatalia77
28. okt 2013

@cawes ja jej zmýšlanie nechápem,možem len poradiť,aby sa nabudúce nechala oplodniť nejakým zahraničným chlapom.Boha jeho.

mischena333
28. okt 2013

@mima4 Cista pravda. tie ceny u nas su v nepomere k platu.Ja som v Rakusku a nakupujem tu jak silena, aj znamym atd.

cawes
28. okt 2013

@mima4 no ano tak to je, ja nehovorim ze nie, ale ver mi ze ked idem na sk, tak sa kolkokrat cudujem ze toto je za smiesny poplatok alebo toto stoji ,,len tolko,, teraz bez vysmechu a bez porovnavania cien. Ked si predstavim ze ideme na vylet ako 3 clena rodina dajme tomu len do hor, tak hned 150euro
ako ono sa to neda porovnavat, viem co mas na mysli, na sk je to tazke, ale vies moj nazor je taky ze nikdy to nebude lepsie ak nebudeme mat pracovitych ludi, reps ludi bez odvodov atd. Mame vela starsich obcanov a vela takych co nikdy nepracovali ale uz chcu daco dostavat 😀 😀 ekonomicky to nikdy nebude fungovat

cawes
28. okt 2013

@mischena333 jasne to nemozem povedat, len vies oni tu nie su vobec familienfreundlich, ako nedostanes ani cent na viac, dostavas fakt len neakch 200 euro a koniec, dr. su dost drahi,zdravotne poistky tiez, no a ked zena zostane z dietatom tak je to o hubu, ako da sa vyzit ked ma jeden dobre zamestnanie 😀

mima4
28. okt 2013

@mischena333
no urcite v zahranici je ovela vyssia zivotna uroven, predovsetkym pre ludi, ktori robia manualne prace, ci predavaci, kuchari, ucitelia, zdravotnici,... jednoznacne ziju lepsie.
Ale taktiez v rodine na slusny standard musia pracovat dvaja, jeden to malokedy utiahne, ale ked robia dvaja, znacne je to citit. Takze ziadne 3 roky doma a este si mysliet, ze "na to mam pravo".

cawes
28. okt 2013

@anatalia77 vidis to je super rada 🙂 no podla mna ako ja nechcem byt hnusna ani bezcitna, ale takto to dopadne ked deti maju deti

azyra
autor
28. okt 2013

@cawes nie nepracovala tam kupili si tam dom v bergu a vybavili si tam nejake socialne davky nieco take neviem presne a dostali aj pozicku od statu 25000 na dostavanie domu a mozu to platit po par korun a nepreplatia nic ... ja rtu nikoho nechcem urazit len fakt nemam ani sajnu o tom co mozem a co nemozem a ked na nieco narok mam tak by som si to rada vybavila a kludne si to nazvy ze vyciavam sta ...ktory mi ani dochodok nevie zarucit,.,,... mam 11 mesacne mimnko zrejme ma sudis podla veku ale niesom nejaku hlupa 21, ktora si mysli ze co mam dieta tak stat staraj sa ... a ludia co vyciciavaju stat sedia v parlamente ...

cawes
28. okt 2013

@mima4 ha presne tak, toto je to co hovorim ja ano mam lepsi standart ale nesedim 3 roky doma :.D

cawes
28. okt 2013

@azyra moj maly ma 14 mesiacov, od jeho 8 mesiacov chodim do prace a???????
a to ze mi niekto povie ze toto a toto dostane no vies jedna pani povedala.....
a z coho cches mat dochodok ked si este nepracovala? ja neviem ved najprv treba aj nieco urobit a potom pytat

mima4
28. okt 2013

@cawes
chapem, len velmi vela rodin je takych (hlavne vychodne, severne, juzne slovensko..no hroza 😀 😀 takmer vlastne cele sr), ze dokopy maju 600-700 eur cisty prijem, obaja pracuju na plny uvazok a zivoria.
Na slovensku je ten problem, ze mame velmi malo kvalifikovanej pracovnej sily. Vacsina dlhodobo nezamestnanych su ludia, ktori si uz zvykli na ten sposob zivota, alebo ani nemaju ziadnu kvalifikaciu, vzdelanie, pracovne navyky... zije sa im lepsie na davkach.
A absolventi skol? sama filozoficka, socialna, a obdobna hovadina... absolutne nezamestnavatelni ludia... hlavne ze rocne vyjde niekolko desatisic ludi s titulmi...

mischena333
28. okt 2013

@cawes O tom soc.systeme nevim, ale kamoska si tak dava bacha na zuby, ze su tam ine palky.Vsetko ma pro a proti.Zato tu, u zubara neplatim ani n.

anatalia77
28. okt 2013

@azyra no zatial tak posobíš,jediné po čom sa pídiš sú príspevky od štátu...a samozrejme nejdeš prežiť,že vedla u susedov maju na dieta prídavky 200 eur!,ale už nenapíšeš,že ich nájomné je čo ja viem-1000 eur...

cawes
28. okt 2013

@mima4 no ved to je jasne to mas pravdu, a jasne to je problem slovenska, ja ked niekomu poviem ze si robim vysku tak vsetci hned hej a co take vravim ale informatiku bakalara potom uvidime, tak normalne sa mi na sk vysmeju lebo ze len bakalara, no bohuzial nestudujem na alzbete alebo v sladkovicove kde aj kuchar moze studovat. Teraz bez urazky tohto krasneho remesla.

mima4
28. okt 2013

@azyra v zivote si nepracovala a hovoris o dochodku??? 😀