Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som vdova a chcem sa znovu vydať

marcelka147
4. sep 2012

dobry den, chcela by som sa sa opytat o skusenosti.Som bohuzial vdova uz skoro 3 roky ,tteraz mam 24rokov...bolo to velmi tazke ked mi zomrel moj milovany muž mali sme jedneho syna damianka/4/, a cakali sme druhe diatko teraz je to mala NIkolka/2/.po dlhom case som stretla stastie , mojho priatela, ktory vie o vsetkom chce nam pomahat starat sa o nasu rodinku..chcem sa teda opytat ci ma niekto skusenosti stym , ze ak sa znova budem vydavat, ako to bude s priezviskami ci uz mojim alebo mojich deti..nakolko by som asi chcela ponechat mojim detom to povodne a teda aj ja by som mohla mat dva priezviska?mate stym niekto skusenost? prosim..a Ďakujem..

galaxy
4. sep 2012

ak chceš vdovské nemôžeš si priateľa zobrať a tiež ak deťom chceš nechať sirotské, nemôžu mať jeho meno

hradnapani
4. sep 2012

@marcelka147 ahoj, mam v okoli podobny pripad. Kludne nechaj detom povodne meno a ty mozes mat dve mena (to povodne i nove po manzelovi). Je to tak v poriadku.

marcelka147
autor
4. sep 2012

takze ak sa vydam nemozem mat vdovske to je jasne, ale moje deti mozu mat sirotske len musia mat povodne meno ..aj ked sa vydam?

galaxy
4. sep 2012

@marcelka147 áno presne

mnamko
4. sep 2012

@marcelka147 ja keď som sa vydala ,sirotské ostalo a priezvisko mám aj po mužovi aj po ďeťoch si to tak želali,im som nemenila

klincek
4. sep 2012

vdovske ti samozrejme nezostane, to je pre vdovy a tou uz nebudes🙂
co sa tyka deti, tak pokial ich tvoj novy manzel neadoptuje, budu mat priezvisko svojho otca, aj narok na sirotske im zostane, pretoze sirotami po svojom otcovi zostanu stale..ale ak by si ich novy manzel adoptoval, tak sa bude povazovat za ich otca a ani narok na sirotske uz mat nebudu. zmena priezviska tvojich deti na priezvisko noveho manzela bez adopcie myslim ani nie je mozna..
priezvisko si mozes nechat sucasne a pribrat si nove. len budu v opacnom poradi: nove-povodne. a ak budete mat s novym manzelom deti, budu mat to priezvisko, ktore budete mat spolocne, t.j. jeho.

marcelka147
autor
5. sep 2012

dakujeem moc ...pomohli ste mi.. 🙂

anezka113
14. mar 2017

Chcem sa spýtať nevezmú mi vdovský dôchodok keď chcem žiť z novým priateľom v spoločnej domácnosti???
Ďakujem

cacianka
4. apr 2017

@anezka113 nemali by, ved to neohlasuj,

Tu začni písať odpoveď...

Odošli