Titul na občianskom

8. jún 2023

Po svadbe som si bola na polícii meniť občiansky, vodičský aj cestovný. Doma som to potom mužovi rozprávala, že si zvykám na nové priezvisko a podobne a on sa ma zrazu pýta - a vzala si tam aj diplom, nech máš aj titul na dokladoch?? A ja, že nie, lebo mi to úprimne ani nenapadlo a co ja viem, proste mi to nepríde dôležité, ani ma to nijako netankuje. A on, že to som mala spraviť, a prečo som si to tam nedala, že ten titul mam atď. Obaja sme inžinieri a on svojho Ing. dokladoch aj ma. Aj ma to prekvapilo, nikdy v živote dovtedy neprejavil, že na tom lipne. Zo zvedavosti, dali ste si vy tituly do dokladov? Co si o tom myslite?

dexemposupoplex
8. sep 2023

Nie, nedala, nepovazujem to za dolezite, i ked som si odmakala vsetky. Najma, ak si uvedomim, ze drviva vacsina co ma VS sa sprava horsie ako "ten v monterkach" a taktiez detto co sa tyka vedomosti.

ankare
8. sep 2023

Áno, dala som si.

betulinka1
8. sep 2023

Ja som si dala az po doktoráte, mala som čerstvý diplom a menila som trvaly pobyt. Kvoli titulu by ma to ani nenapadlo behat a menit OP.

aandrejussa
8. sep 2023

Občianske mam v práci v ruke stále a nikdy som sa k nikomu s titulom nechovala inak ako bez titulu. Podstatne je to len pre toho, kto si to tam dá , verte že všetkým ostatným je to úplne jedno. Ako sa k vám chovajú záleží na tom, ako sa chovate vy, o titule to nieje.

dajda_01
30. jan 2024

@ascotka pani inžinierka je aspoň pekne 🤣 Ja som nastúpila do novej prave a keď ma môj nadriadený oslovil pani bakalárka XY nevedela som či sa mám smiať ci plakať 🤣🤣🤣

ascotka
30. jan 2024

@dajda_01 tieto oslovenia sú mega divné 🤷‍♀️🤣