Treba cestovný pas pre ročné dieťa?

prihlasenie
6. apr 2007

Chcem sa opytat ci ked cestujeme do Ceskej republiky potrebuje moj 15mesacny syn pas alebo staci ked si ho dam zapisat do svojho pasu lebo kamaratka davala pre svojho syna robyt pas a to bolo pred rokom ked on mal iba 4mesiace?a kolko sa plati a ako dlho sa caka na vybavenie?

martinka.t
6. apr 2007

Ahoja.. nevím jak je to u vás, ale tady se dítě už do pasu, zatím, nelze zapsat!! Dělá se mu pas který stojí 50.- + plus osvědčení o státním občanství, které se platí 100.-

matar
6. apr 2007

ahoj,
myslím, že stačí ak máš dieťa zapísané v pase- my sme tak boli v Čechách aj v Maďarsku. zapísali mi ju na pasovom na počkanie a zaplatila som neviem presne či 100 alebo 200 korunový kolok+ potrebuješ k tomu rodný list dieťaťa a tvoj občiansky preukaz.

janinah
6. apr 2007

ahoj,ja to teraz tiež zisťujem a na 99% som zistila,že stačí zapísať dieťa do pasu rodiča

maca793
6. apr 2007

nie som si istá,ale dieťa by podľa novej vyhlášky by malo mať svoj vlastný pas.

kocurek
23. apr 2007

Mate to super, ze stale muzete zapisovat dite do pasu. JA si musela nechat udelat pas pro bobka. NAstesti to bylo vse ok a za tyden jse jej mela, teda dnes jsem si jej vyzvedla. Nejhorsi bylo foceni 1 mesicniho mimca.... 🙂

palvinka
23. apr 2007

zapísanie do pasu stojí 200,- Sk a pas pre dieťa 250,- Sk, ktorý bude platiť do 5 rokov dieťaťa. Takže ja som našej Hanke dala spraviť vlastný pas. Možno teraz ho nevyužijeme, ale v priebehu ďalších rokov možno aj áno a vyšlo to iba o 50 korún viac. Lebo niektoré krajiny vyžadujú, aby aj dieťa malo svoj vlastný pas, tak to už budeme mať pripravené 😉 .

palvinka
27. apr 2007

v stredu som bola pre náš nový pas a ospravedlňujem sa za chybnú info 😅 , všimla som si na nástenke keď som čakala v rade, že zapísanie do pasu nestojí 200,- ale iba 100,- Sk.

hanka274
27. apr 2007

ahojte, my sme davali robit pas Hanke minuly rok, cakali sme mesiac. fotenie v poho, prehodila som si daky biely plast cezo mna, vzala na nohy-sedeli sme. A bolo.
Podla mna je to bezpecnejsie aby deti mali svoj pas, a robi sa to kvoli tomu, aby sa deti nekradli a nevyvazali do cudziny. Je lahke dieta dopisat do pasu, tazsie je pre niekoho ziskat nedobrovolne pas, nie?
Takze je to aj pre vasu pokojnost.
A pocula som tiez, ze by malo mat vlastny, minimalne tak tomu bude v neskorsej buducnosti.
Takze ak mate cas, dajte si ho spravit.

katrin
11. jún 2007

Baby, prosim vas, kde v BA je pasové? sa mi zdá, že sa to už na policii podla obvodu nevybavuje, ze existuje nejake centralne pasove. Dakujem

smartik11
11. júl 2007

Ahoj katrin!podla toho do akeho obvodu patris podla trvaleho bitlizska
Tiez teraz riesim tento problem myslela som si ze to pojide hladko len bohuzial je to dost komplikovanelebo manzel ma cudzie obcianstvo,a nehapem ked si ich chcem dat do svojiho pasu co ma s tym manzel?????

zuz11
11. júl 2007

katrin, no u nas pre BA2 mame pasove na zahradnickej co je tam policia 🤐 takze asi kazdy obvod ma svoje pasove 😉 ja som si tam Hanku davala zapisat do mojho pasu 😀

zuz11
11. júl 2007

problem v detskom pase moze byt ten ze take male dietatko sa velmi meni a napr teraz mu date pas a o rok sa nebude podobat na fotke a vas nepustia 🤐 a sup dalsi pas 🤐 v EU zatial staci zapisane dieta v pase rodica 😉

duna30
12. júl 2007

toto som nasla
http://dromedar.zoznam.sk/cl/11170/157057/Ako-s...
je tam vsetko kolo toho 😵

petruska77
12. júl 2007

katrin, este pred 3 mesiacmi som vybavovala zapisanie do pasu normalne na policii podla obvodu, neviem ze by sa otvtedy nieco zmenilo...

smartik: moj manzel ma tiez cudzie obcianstvo, nema tu trvaly ani prechodny pobyt a maleho mi do pasu zapisali uplne v pohode...

katrin
12. júl 2007

heh.. baby, dík za rady o mesiac neskôr 😀 už to mám vybavené. Pasy robia nielen podľa obvodu (urobia vám pas aj napríklad ak ste z BB v BA). Ja som si musela vybaviť pas na nové meno (mala som stále pas na meno za slobodna, pretože som si vybavovala nový cca 5 mesiacov pred svadbou) a rovno mi tam aj krpcov zapísali 🙂
smartik, neviem ako to je s cudzincami, ale myslim, ze manzel musi suhlasit s tym, ze si chces dat zapisat deti do pasu (teda u nás to tak nebolo, ale niečo také sa mi marí 😕 )

benzi
23. júl 2007

Ahoj my jedeme s rodinou na Slovensko a děti musí mít svůj pas. Vyřizovala jsem to ted na poslední chvíli, ještě jsem musela do Prahy pro osvědčení o českém občanství. Pas jsme ale měli do týdne hotový. A stál 50kč +100kč to osvědčení to už tu někdo psal. Do pasu už od minulého roku děti psát nesmí, takže i novorozeně musí mít letos svůj pas, trapné že??? Snad už ale zas schválili že příští rok se děti do pěti let budou moci zase psát rodičům do pasu.

musko
23. júl 2007

ASk si Slovenka, stačí, ak máš dieťa napísané v pase. Na Slov. nie je povinné, aby malo dieťa svoj pas. A do ČR Ti to bohate stačí. 😉

lindda
23. júl 2007

nas Ninko ma pas od 3mes svoj stal 250sk

emjee
21. sep 2007

andy_ka • 1d • 21. sep 2007 o 10:01
Ahojte, neviete mi poradit ci pri cestach do susednych krajin napr.Cesko, Madarsko, Rakusko staci zapisat dieta do pasu alebo ako to vlastne funguje? Poznate i krajiny kde musi mat dieta vlastny pas? dik za radu

roasha
23. sep 2007

babule,ked uz musite ist na pasove,aj ked len chcete dat dieta zapisat do pasu,tak si myslim,ze je lepsie,ked vybavite dietatu vlastny pas.my sme tiez malu najprv zapisali muzovi do pasu,ale chceli sme ist na dovolenku,len sme este neboli rozhod.kde,a niektore staty netoleruju zapis v pase rodica/bulharsko.../,nestoji za nerv.na hraniciach,ci ma nevratia 😖 .zasa to nie je taka polozka,a je to bez stresu.emjee,neviem,ale brat vybavoval dcere pas,lebo chodi s nasimi/star.rodicmi/ do madarska na term.kupaliska.zapisat sa mozno len do rodic.pasu,do madarska sa da ist na obciansky,ale neter ma len 11rokov.jednoduchsie,ked ma kazde dieta svoj pas.

sisulik
23. sep 2007

ja pri zapisovani deti do svojho pasu tento rok a aj pri ziadosti o pas pre ne som musela okrem kolku a rodneho listu predlozit aj osvedcenie o statnom obcianstve oboch deti kedze tatino je cudzinec,,

binki
23. sep 2007

Ahoj sisuliku, povolili vam jmena pro deti na matrice narozeni vpohode, kdyz je tatka cizinec? Jak dlouho trva to osvedceni o statnim obcanstvi? Zadala jsi v SR, v CR nebo uplne jinde?

andrejka39
4. jan 2009

ahoj.....potrebovala by som poradit, chcem dat spravit mojmu syncekovi pas ☹ , ale na SK momentalne som v Anglicku a chcela by som vediet ake doklady k tomu potrebujem a kde presne sa to v Bratislave da vybavit. Vie mi niekto s tym pomoct? prosim o odpoved na andrejka39@post.sk dakujem za pomoc

emjee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibi78
27. feb 2009

no, ja mám podobný problém ako andrejka, potrebujem malej súrne vybaviť vlastný pas.... poradí mi niekto, čo všetko k tomu potrebujem a kde v BA to robia? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem

gallina
27. feb 2009

ahoj, ja ked som vybavovala dcére pas, tak trebalo len kolok v hodnote 250,-Sk (urobia ti do mesiaca, náš bol hotový za 2 týždne) , môj OP, fotili ju priamo na mieste. Pre istotu zober aj rodný list dieťaťa. Už sa nepamätám, či trebalo alebo nie. Posielam stránku:
http://www.minv.sk/?cestovne-pasy

alcapalca
27. feb 2009

ja som malemu dala robit pas ked mal 4 mesiace, treba rodny list a kolok 250 korunovy, odfotili ho na mieste, to bolo najhumornejsie, xixi stale mu hrkali hrkalkou aby pozeral na kameru lebo vsetko mozne ho tam zaujimalo, ale foto je uzasne, a pas plati 2 roky

3558
28. feb 2009

ja som letela s malym 4krat a buduci tyzden idem zase a mam ho iba v pase. skoda penazi za novy pas pre neho. 🙂

denisocka
28. feb 2009

v pondelok planujeme dať urobiť synovy pas-su nejake zmeny? kolko € kolok treba?