Úrad práce - evidencia

19. máj 2023

Žienky, neviete náhodou, že či keď sa pôjdem dnes zaevidovať na úrad, nebudú sa páči úradníčky zaujímať prečo som sa neprišla zaevidovať skôr? Cca je tomu pol roka, čo nepracujem. Bude ich to zaujímať či to budú mať v paži?

anjelicek26
19. máj 2023

Pol roka si si platila odvody sama? Registracia by mala byt do 10 dni po novom ak som dobre citala... Ta otazka padne tak ako tak... pripravila by som si vhodnu odpoved - napr. burn out z posledneho zamestnania, potreba resetu, oddychu, strata clena rodiny alebo cokolvek tomu podobne...

melanta
19. máj 2023

Môže to dotyčnú zaujímať akurát tak zo zvedavosti. Pre potreby evidencie to podstatné nie je a vôbec nepotrebuješ zdôvodňovať, prečo sa registruješ až teraz.

melanta
19. máj 2023

@anjelicek26 do 10 dní iba ak chce byť evidovaná spätne ku dňu ukončenia pracovného pomeru. Inak sa môže evidovať kedykoľvek a bez vysvetlovania prečo tak neurobila hneď/skôr. Keďže evidencia nie je povinná.

anjelicek26
19. máj 2023

@melanta ano ved jasne, ale ta otazka podla mna padne, ludia su zvedavy 😅

chanel_c
19. máj 2023

Na evidenciu to nema vplyv, akurat ako pisu žienky, ze zo zvedavosti.

amalka147
19. máj 2023

Akurát že za tých 6 mesiacov si zaplatíš sama zdravotnú poisťovňu.

pieksamaki
19. máj 2023

@amalka147 presne tak, ako pisete. treba pozriet ci uz nie ste v neplaticoch za zdravotne....to vas ani lekar neosetri....im to svieti v systeme ked si na pohotovosti a pod