Uznali vám na Slovensku Európsky zdravotný preukaz?

veronique_1
30. máj 2013

Startila som zdravotny preukaz Vseobecnej zdr. poistovne, cez net som si objednala novy, bude do 30dni. Povedali mi, ze nahradny nepotrebujem, ked mam Europsky zdr. preukaz, ze ho nemocnice a lekari musia rovnako akceptovat. Ake mate Vy skusenosti? Neboli s tym problemy? Alebo ak ste si vybavovali stratu na pobocke, dali Vam aj nahradny, hoci ste mali Europsky?

kokorunecka
30. máj 2013

@veronique_1 Neviem ako vo všeobecke, ja mám dôveru, ale nikdy som nemala problém, keď som použila aj "len" európsky zdravotný preukaz.

nextik
30. máj 2013

Ja som bola u lekara s Europskym - sice mali kecy ale vysetrili ma. Novy som dostala na pockanie na pobocke.

stanislavao
30. máj 2013

europsky preukaz je na jednej karticke so slovenkym. a novy preukaz je na pockanie v pobocke.

sissy27
30. máj 2013

ja mám síce dôveru, ale s EU preukazom som nikdy nemala problém, prečo by aj mal byť, sme v EU, tak ten preukaz platí rovnako u nás ako v rakúsku.... ale stretla som sa aj s dr., ktorá mala k tomu výhrady, každopádne po mojom upozornení, že sme členským štátom EU a teda nevidím dôvod, prečo by ho nemala akceptovať, keďže bez nášho preukazu poistenca by mi ten EU určite nedali, sa s tým zmierila 😀

martini
30. máj 2013

určite je to v pohode, ja som síce ten svoj nestratila a teda mám v peňaženka oba, ale vytahujem stále ten, ktorý mi príde prvý do ruky, či u lekára alebo v lekárni.