Vraj zanedbaná starostlivosť

23. máj 2022

Ahojte, stalo sa vam to už niekomu? Dnes mi volali z úradu práce soc. veci a rodiny, že niekto podal podnet, že niečo nieje v poriadku s mojou starostlivosťou o môjho syna. Nechápala som o co ide bola som v šoku tak som sa vypytovala ako sa to mohlo stať, kto mohol ten podnet podať atď. Samozrejme mi nič nemohli povedať, len že si mám u pediatra overiť, ci máme všetko v poriadku, ci ma všetky zákonné očkovania a absolvované doteraz všetky poradne (samozrejme, že ma!) Syn má 8 mesiacov, keď mal 4 mesiace menili sme pediatra lebo sme neboli spokojní, čiže som kontaktovala aj bývalého pediatra aj terajšieho. U oboch ma vraj všetko okey. Neviete čo ešte môžem podniknúť?ako zistím o co vôbec ide? Môžem na niekoho podať žalobu za ohováranie? Alebo je to len čisto papierový problém? Bojím sa a som z toho nervózna. Ak máte podobnú skúsenosť prosím píšte.

tosomja
23. máj 2022

Tak z úradu vám mali presne povedať, aký "máte problém", nemôže povedať meno udávača, ale okolností áno. Ani by som neriešila, keď nie si si vedomá ničoho 🙂

autor
23. máj 2022

@tosomja povedali mi len, že je tam nejaký problém, že to vyzerá ako keby sme nechodili na poradne a očkovania. Pritom je to nezmysel. Považujem sa za zodpovednú a starostlivosť o moje dieťa mi je prvoradé. Jasné, že nie som si vedomá ničoho, ale sere ma to, kto ma má v zuboch alebo kto si dáva tu námahu nám robiť problémy. :( bojím sa aby to nevyústilo do niečoho vážnejšieho... Chápete..

patka06
23. máj 2022

Takéto podnety sa neriešia telefonicky, ale predvolaním alebo osobnou návštevou
Išla by som na úrad, za pracovníčkou ktorá volala - určite sa predstavila a vydiskutovala si situáciu osobne, najmä ak si nie som vedomá žiadneho zanedbania starostlivosti.
Úradníčka nem§že povedať kto ťa udal, ale povie čo bolo obsahom udania.

viestta
23. máj 2022

Nenahlasila vás doktorka, že nechodíte na očkovania? Jedna lebo druha

autor
23. máj 2022

@viestta napadlo mi, ci to nemohla byť tá doktorka od ktorej sme odišli. Ale nemala na to dôvod pretože sme ku nej chodili vždy na termín. Tak isto aj ku tejto novej pediatricke :/

autor
23. máj 2022

@patka06 zrejme tam aj pôjdem, máte prsvdu

srdeenko19
23. máj 2022

To je aká blbosť. My chodíme na preventívky, ale neockujeme, mala už má 7 rokov. Nikdy v živote nebol za to problém. Navyše, ak lekárka nahlási neocko, tak príde z úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou predvolanie, zaplatí sa pokuta a finito. Dajú pokoj. Čiže to je určite blbost, to bude niečo ine. Nemohli to byť trebárs susedia? Nie je malý veľmi placlivy?

barbora0308
23. máj 2022

A nemohol si z teba niekto iba spravit dobry den? Ako bol by to kruty "zart" ale tak ludia su rozni...
Si si ista, ze ti volali z uradu? Overila by som si cloveka, kto ti volal a urcite aj cislo z ktoreho ti volali.

matabb73
23. máj 2022

Jedna známa mala podobný problém. Niekto ich udal na sociálke že sa nestarajú o deti, pritom to bola vzorná rodina. Nakoniec sa ukázalo, že sa jej mužovi chcel niekto pomstiť a takto hnusne to riesil. Pár krát ich zo sociálky navstivili, lebo museli keďže to bolo oficiálne udania.

autor
23. máj 2022

@srdeenko19 nieje placlivy a so susedmi vychádzame dobre. Ale človek nikdy nevie :/

autor
23. máj 2022

@barbora0308 určite bola z úradu práce, volali mi najprv zo všeobecnej zdravotnej poisťovne, ze ma zháňa jedna pani z úradu práce, ze jej mam zavolať lebo oni jej moje číslo poskytnúť nemôžu. Tak mi nadiktovali na ňu číslo. Žiadny žart, podľa čísla to bola infolinka všeobecnej, a ta pani sa predstavila, ze je z úradu práce.

autor
23. máj 2022

@matabb73 práve to mi je divne, ze nevolali rovno zo sociálky ale z úradu práce. Ale možno že spolupracujú, ja neviem

julka188
23. máj 2022

Mojho brata tak asi vo februari boli az navstivit, nakoniec vytelefonaval, ze im prisiel podnet zo zdravotnej poistovne. Zomrela im pediatricka a nikto si na neter (5rokov) neuplatnil u nich nejake platby za vedenie zdravotnej evidencie. Islo vsak o pol dediny, tak chodila pani z uradu z domu do domu... Pritom chyba bola u novej peduatrucky, ktora ich nenahlasila... Ale tvoj pripad je mozno nieco uplne ine.

simca06022011
23. máj 2022

"socialka" sa to vola, ale je to upsvar. cize dobre ti volali...https://www.upsvr.gov.sk/social-affairs-and-fam...

ukulela
23. máj 2022

socialna poistovna nerovna sa urad prace, socialnych veci a rodiny .... ked sa hovori, ze "udam ta na socialku" znamena, ze na UPSVaR (socialne veci) ...
Tiez mi napadla doktorka, ... Pani na UPSVar by som zavolala, vysvtelila situaciu so zmenou pediatra, opytala sa, ci potrebuju navstevu u vas doma, alebo nieco dolozit a hotovo. Nestresuj, ludom drbe, su zli, niekto ti chcel uskodit.

erickatt
23. máj 2022

@julka188 a mozno to bol omyl. S rovnakym menom oani

autor
23. máj 2022

@ukulela hej akurát som nad tým rozmýšľala ci úrad práce a "socialka" nieje to isté. Nemám vôbec skúsenosti ani z úradom práce ani s ničím takýmto takže som to nevedela. No aj tak. Nerozumiem tomu. Komu o co ide

autor
23. máj 2022

@ukulela a tej pani z úradu práce som hneď povedala ze sme menili pediatra, ci sa vtedy nemohlo niečo zomliet, spraviť nejaká chyba pri prestupe.. Asi tam zájdem osobne

matkahelka
23. máj 2022

ockovanie nie je dovodom na podnet na presetrenie na UPSVaR. ockovanie je totizto na rozhodnuti rodica. kopec deti nie je ockovanych (vratane mojho) a za 13 rokov som ziaden podnet ani vyzvu kvoli zanedbaniu starostlivosti nedostala. k pediatricke chodievame len na preventivky, kedze dcera vobec nebyva chora.

ukulela
23. máj 2022

pozri, neries. my sme boli s novorodencom v byte, strasne plakaval, polovicu noci a 3/4 dna. strasne, amoky .... a debil sused, ked sme mali konflikt (kvoli tomu, ze som varila sosovicovu a jemu smrdel cesnak v stupackach) sa v amoku vyziapal, ze este raz bude ten chlapec krcat, tak zavola socialku! Reku volaj, ty debil .... postielku ma, modriny nema, chladnicku mam plnu a plostice nemam ....

saja1
23. máj 2022

Ahoj. Presne toto sa nam stalo 😂 citili sme sa ako nejaki chudaci co sa nestaraju o dieta. Moj muz obvolal pol zemegule aby sa dopatral co sa stalo. Takze vyzera to ze aj vas pripad moze byt nieco podobne: zdravotne poistovne su od minuleho roka povinne socialke nahlasovat deti bez lekara. Pri zmene lekara sa tam nieco nahlasuje, co musi poistovna nahrat do systemu, ale jednoducho kym to tam nahrali, stihli uz poslat report socialke ze nase dieta nema lekara 🤷‍♀️ v skutocnosti sa iba zmenila lekarka na tom istom pracovisku takze neboli sme bez lekara ani minutu 🤷‍♀️ no nevadi, kedze sme uz boli nahlaseni, kuratorka nam musela skontrolovat domacnost 🙈 zasmiali sme sa, spisala ze vsetko ok, a vybavene...

saja1
23. máj 2022

Skus zajtra zavolat do zdravotnej poistovne, mozno priamo tej pani, co ti volala- ci sa nemohlo stat ze vas nahlasili- a ak ano ci by to mohli vyriesit... kym sa nezacne setrenie, mozno to zastavia, mozno vam to usetri nejake tie stresy 😅

autor
23. máj 2022

@saja1 ďakujem ti. Bodaj by to bolo tak ako píšeš. Zrazu mi to celkom dava zmysel. 😁

didi2102
23. máj 2022

Kamoška mala takto behom roka 2,,udania na úradoch,, ... Prvé vraj žije v zahraničí a poberá peniaze na dieťa tu,čo nebola pravda,prišla pani,dali rozhovor koniec
Druhé neviem presne ale trebalo len tiež Brake potvrdenia od pediatra
Kto to bol sa nedozvedela , no mala typ na švagrinú s kt sa nezhodla , nič to nieje neboj , debilkovia sú všade, toto nieje nič neobvyklé

deti95060810
23. máj 2022

u nás aj sociálka bola... prišla pani, zrovna bol čas obeda - deti sa chystali k obedu, boli prázdniny - tak boli doma, opýtala sa ich ako sa učia a išla preč... Návšteva trvala asi 10 - 15 min. Vedela že prišla úplne blbo.... Aj keď nebol práve dokonalý poriadok, ale aj zo sociálky vidia ako asi tá rodina žije.... asi nás niekto nahlásil - ale to som sa nedozvedela....

autor
24. máj 2022

A to v takýchto prípadoch ani socialka nepošle danej rodine, ktorú presetrovali nejaký záver? Ako šetrenie dopadlo aby rodina vedela na com je? Len proste prídu, ani nevieš prečo a zase odídu a to je koniec príbehu? Mne tento štát už pripadá ako opiciaren, tam kde by birokracia nemusela byť tam je a tam kde by mala byť nieje.

tosomja
24. máj 2022

A nemáš aplikáciu zdravotnej poisťovne? Tam musíš mať všetky záznamy aj z poradni aj očkovania aj všetky návštevy lekára.
Určite len nevolajú v takých prípadoch, ale posielajú predvolanie alebo ešte lepšie, prídu osobne.

loginexistuje
24. máj 2022

myslim ze problem nastal vzdravotnej poistovni a ta to nahlasila a preto lebo neboli vcas zmenene /nahlasene zmeny lekarov a pri tk malych detoch sa sleduju prehlidky takze by som zasla do poistovne ako prve

autor
24. máj 2022

@tosomja mam v aplikácii všetko práveže.

autor
24. máj 2022

@loginexistuje ale čo sa týka na hlasovania zmien to robia lekári nie? Mne nikto nič neukázal niekde nahlasovať