Vybavovanie dávky v hmotnej núdzi

kburgerin
30. jún 2012

prosim vas mam narok hmotnej nudzi som slobodna mam dve deti a byvam svokrovom dome a on byva v cinzaku a kolko by to bola penazi kolko by som dostavala a na socialke mi hovorila ze potrebujem vybavyt vyzivne na deti tak ako to je prosim vas

kburgerin
autor
2. júl 2012

@vefi89 ja za to nemozem tak som chytila taku chorobu tak uz ju mam tak co narobim musim sa liecit a preco mi vypisujete ze si mam najst robotu ja si ju aj hladam a nenasla som do teraz nic a deti mam teraz kde dat ked su doma dva mewsiace nema mi ich kto postrazit a neboj sa ja si zakladne veci viem zariadit varit viem piect viem aqj oprat aj ozehlit AJ UPRťATAT JA MNA TRAPI TO ZE TO ROBIM KAZDY DEN A S TZOHO MAM DEPRESIE ANEUTOPIM SA TYCH TABLETKACH MNE POMAHAJU ABY SOM MAKO TAK FUNGOVALA CELE DNI KED SOM NA VSETKO SAMA JA NEMAM TAKEHO MANZEWLA CO MI PONMOZE AKO NIEKTORE ZENICKY MA´JU AJ PODPORU AJ POZBUDENIE JA TO TAKE NEMAM PS A CO TO VLASTNE TA ZENA ROBILA CELE DNMI KED NIC NEVEDELA ROBIT LEBO Japriatewlovi este aj travu kosim a vsetko aj torety vypeksam a tak aj tak sai ma nevazi aj soferovat viem na kamione mam aj na to vodicak tak nemozem za to ake mam zmyslanie tak potom nemozem byt take ako ta exmanzelka .....................................neviem ja mysliet ruzova kazdy sme iíny ale postarat sa viem aj o deti aj dneska im robim parene nbuchty tak taka lava niesom tak mi lsaskava nepis ze ti pripominam niewkoho to zmyslanie som nou robi co chcev to je moj problem

martinkatinka
2. júl 2012

@kburgerin dá sa privyrobiť si aj predajom starších vecí po deťoch, ak ešte nejaké doma máš a nevyužiješ, nafoť, hoď do bazárika a pomož si napríklad tak....
Invalidný dochodoch asi nevybavíš, pretože na to potrebuješ aspoň rok marodovať a mať na to naozaj diagnózu. ďalej, prvoradé je výživné na deti, tých 71 eur na týždeň je asi ústna dohoda, treba si to poistiť aj písomne... a ak chodíš na ÚP, tak pracovníčky sú tam na to, aby ti poradili, požiadaj si o rekvalifikačný kurz, možno by ti to pomohlo aj psychicky, aby si myslela aj na niečo iné ako len na to, ako ti je zle... Začni myslieť pozitívne a zmeň svoj život!

katren
2. júl 2012

@kburgerin pis prosim ta poriadne.....
a k prispevku.....akoze ostatne maminy sa nestaraju o deti??? aj my perieme, varime, zehlime, starame sa o domacnost.....tie, ktore maju deti rok po roku co????? mas priatelky, mas sa s kym porozpravat??? tak naco sa napchavat tabletkymi, dostan to von inak.....ja som doma tiez treti rok a zatial som nezbadala, ze by som potrebovala prasky....
nie si na tom tak strasne zle, ako sa opisujes.....su na tom maminky aj horsie.....tak sa vzchop a utekaj na UPSVaR pozriet nejake ponuky prace..... 😉

lili777
2. júl 2012

@kburgerin Ja som si vždy myslela, že matky sú jednoducho také, že záujmy detí ich dokážu tak neskutočne mobilizovať a bojovať so všetkými životnými situáciami, ale asi niektoré nie. Ja mám deti po roku a pol, niekedy je to teda riadny zaberák na nervy, psychiku a myslím, že to poznajú viaceré, ale po lieky sa zatiaľ nechystám. Keby som bola v nejakej hmotnej núdzi, tak asi zmobilizujem všetky sily a urobím aj nemožné preto, aby sa moje deti mali dobre, aby mali všetko čo potrebujú aj nepotrebujú, aby vyrastali v normálnych ekonomických podmienkach, lebo tie často "určujú" ich budúcnosť. Bohužiaľ je to tak. Aby neboli v škole len na výsmech, aby som mala financie na pomôcky do školky, krúžky, jazyky. Urobila by som aj nemožné...A v neposlednom rade deti potrebujú dobrý vzor a ten im majú dávať rodičia. Častokrát chcú deti dokázať to čo ich rodičia, napríklad ukončiť VŚ, podnikať a pod. Dobrým vzorom nie je určite vybavovať si invalidný a nechcieť nič robiť. Vôbec ťa neodsudzujem, ale skús niečo s tým robiť. Ide hlavne o tvoje deti, aby sa mali dobre.

kburgerin
autor
2. júl 2012

@lili777 moje deti sa maju dobre nic im nechyba maju vsetkotak nevypisuj somariny ja chcem robit ale ked sa mi neda kde dam deti nema ich to opatrit a slobodnu matku na jednu smenu nechcu zamestnat to mam smolu moja a ked mam narok na invalidny ciastocny pri mojej diagnoze tak preco by som to nevyuzila niekto ma stastie ze nieaku mamicku zoberu naspet do roboty hned po materskej a ja to stastie nemam hladala som x krat robotu a doteraz sa mi nikto neozval chapes a ja este studujem vies a robim si aj rekvalifikacne kurzy a tak a skole niesu na vysmech ..................................lebo maju vsetko co chcu ............
@martinkatinka a neviem mysliet pozitivne
@katren ano su na tom aj horsie tie maminky mne je super aj s detmi teraz sa kupu bazene maju trampolini ja som im spravila buchty na pare ale tie myslienky mam take vseliake

katren
2. júl 2012

@kburgerin kazda sa ti tu snazime pomoct a ty len vybuchnes hnevom ze co si dovoluju ta a ta napisat.....do kelu, tak sa zdvihni od pocitaca a chod na ten urad si tie davky v hmotnej nudzi a invalidny vybavit....nic ine asi ani pocut nechces....ked nieco chces, tak musis ty na tom pracovat a nie ine kocky za teba 😠

kburgerin
autor
2. júl 2012

@katren uz som tam bola vies aj dneska som vybavovala vodu a drevo vies aj na urade som bola ale tie zeny co su tam tak su strasne namyslene a davaju na javo ze kto som ja vies tak to tu je na slovensku

kathynka
2. júl 2012

@kburgerin deti sa kupu v bazene, maju trampolinu, ty studujes, robis si rekvalifikacne kurzy, deti nie su v skole na vysmech, lebo maju vsetko, co chcu...a ty chces davky v hmotnej nudzi po tom, co si napisala prave toto? citas to po sebe?
a ty si myslis, ze ked si vybavis invalidny dochodok s diagnozou depresia, tak potom sa uz akoze lahsie zamestnas?
fakt sa ti tu vsetky snazia pomoct, povzbudit ta, najst nejake riesenie, ale ty sa len sama potapas...takto to naozaj daleko nedotiahnes...

kburgerin
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kathynka
2. júl 2012

@kburgerin a z coho si platis skolu a rekvalifikacne kurzy? co studujes vlastne? a kto kupuje detom to vsetko, co si spominala? tvoj priatel?

cicimon
2. júl 2012

@kburgerin studujes denne ci dialkov/o?

katren
2. júl 2012

@kburgerin nepis velkymi pismenami..... 🙄
uz ti tu kocky pisali, ze ziadnu davku nedostanes, pokym ti priatel dava peniaze....byvas s nim??? ano....nie vo svojom, ale ano....dava ti viac ako je minimum, takze ziaden narok nemas.....
nastuduj si to tu....
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmo......

kburgerin
autor
2. júl 2012

@kathynka ANO PRIATEL A JA KED NASETRIM

kburgerin
autor
2. júl 2012

@kathynka REKVALIFIKACNE PLATI STAT Z URADU PRACE A SKOLU CHODIM OBCHOD PODNIKANIE TO MI PLATI PRIATEL

katren
2. júl 2012

@kburgerin nepis velkymi pismenami!!!

kburgerin
autor
2. júl 2012

@katren priatel mi dava peniaze preco by som nedostala nic to ako to je on ma inde trvaly pobyt a ja ties inde v svokrovom dome aj s detmi a on u svojich rodicoch v cinzAKU

katren
2. júl 2012

@kburgerin tak nechapem, co sa tu stale vypytujes a urazas sa, kocky ti dali navod, stale mas len ja, ja, ja......tak si tie davky vybav a hotovo 😉

kburgerin
autor
2. júl 2012

vypytujem sa lebo sa nemam s kxym bavyt vies cele dni len sama s detmi ani komosku nemam

cicimon
2. júl 2012

a len tak mimochodom, preco potrebujes davkku v hmotnej nudzi ked studujes, byvat mate kde, ako pises detom nic nechyba, priatel vam peniaze dava...?

katren
2. júl 2012

@cicimon 😀 😀 😀 😀 ja uz s tymto koncim, bo zas dotycna vybuchne, ze ma narok a ide si ho vybavit..... 😀 😀 😀 😀

maznacik007
2. júl 2012

ja suhlasim s @katren napisali sme ti co treba urobit tak to urob...

a uprimne ty sa stale len lutujes ale realne ked sa clovek pozrie na tvoju situaciu si devat rokov doma priatel ta zivi aj deti, plati ti skolu nemusis sa starat ci je na najomne... detom je dopriate maju aj nadstandartne veci ... bazen trampolinu no ja si myslim ze ti je lepsie ako velkej vacsine zien tu na konovi co musi ist do babenka do prace aby mohli platit hypo... nahanat sa ... atd atd... ano stazujes sa na priatela na deti na uradnicky ale co tak pozriet sa do zrkadla a skusit najprv zmenit seba a svoj postoj?
dodatok a ta kamoska ze nemas ziadnu no tak ja sa osobne ani necudujem... skus si precitat nieco o http://zena.sme.sk/c/4190745/kto-su-energeticki...

kburgerin
autor
2. júl 2012

@cicimon a scoho mam zit a potom mi to vyhukuje vies a dokedy ma bude zivit
s coho si mam vsetko aplatit aj deti skola aj ja

kburgerin
autor
2. júl 2012

@cicimon byvat mam kde ale neni to moje mozu ma s tadial vyhodit a tak ties neni bochvie co ked nemas vlastne byvanie

cicimon
2. júl 2012

@kburgerin a ty si myslis ze UP ti zaplati skolu z davky v hmotnej nudzi a jedlo a pod? aby ked zistia ze chodis do skoly a niekto ti ju plati tak aby ta neposlali kade lahsie.. a o tom dome ani nehovorim

kathynka
2. júl 2012

@kburgerin a ty vies, ze davky v hmotnej nudzi su nieco cez 60e? a pritom sa tu rozculujes akoby slo o stovky eur, na ktore mas narok...60e ta naozaj nespasi a skoly, ucty, zivobytie nezaplati...zabudni na davky a chod pracovat...

daliana
2. júl 2012

Kočky....dajte jej pokoj.... 😒 .....nerýpte do nej. Vy to nevidíte?.....po všetkých jej príspevkoch?.....tu môže pomôcť jedine psychológ alebo psychiater ☹ ......nič v zlom....aj ja mám za sebou zlé obdobia.....ale toto začína byť hraničné. ☹ Tu sú dávky v hmotnej núdzi len druhotným problémom. Držím palce, aby si si našla zamestnanie a čím skôr sa vyliečila z depresie 🙂

katren
2. júl 2012

@daliana 😕 ja uz nic nerobim 😕 😉

vefi89
2. júl 2012

@kburgerin čo študuješ, keď písať nevieš poriadne? 😅

jennyka
2. júl 2012

tu pomoze jedine doktor. myslim ze je vazne chora, skor by som sa bala nehat tie deti pri nej. nechcem urazit ale z toho co tu citam mi nic ine nenapadne 😒