Vyplnenie evidencie vlastných pozemkov na apa.sk

29. júl 2023

Ahojte, skúsim šťastie, možno to niekto teraz riešil. Do 31.7. je povinnosť poslať evidenciu vlastných a prenajatých pozemkov pre poberanie dotácií na poľnohospodársku pôdu. V mojom prípade TTP. Vie mi niekto polopate vysvetliť dva stĺpce z tej tabuľky? Ďakujem

koniarova
29. júl 2023

Daj. Skúsim poradiť. Minulý týždeň som to robila.

autor
29. júl 2023

@koniarova Práve som našla ešte iné vysvetlivky, ktoré už lepšie napovedia, čo mám vlastne počítať... ale... vypisovala si aj rozdielne výmery parciel v katastri a toho, čo je obhospodarované? Lebo ja práve zisťujem, že musím nejako dospieť k výmere, ktorá je iná, než je v katastri...

koniarova
29. júl 2023

Musíš zadať zazmluvnenú výmeru. Ak máš zmluvy s vlastníkmi. Ak sú to tvoje pozemky,kľudne daj celú výmeru podľa katastra. Vždy ti to musí vyjsť viac,ako ziadaš.

jaajad
29. júl 2023

Dobrý deň, my sa akurát taktiež trápime s týmto tlačivom.. Vypĺňali ste iba parcely, kde žiadate podporu, alebo komplet všetky?
Ďakujeme.

koniarova
29. júl 2023

@jaajad ty ziadaš len na určité diely?

jaajad
29. júl 2023

Ano, temer na všetky ale nie na úplne všetky.. Máme však i parcely v náhradnom užívaní od pozemkového fondu /podnájomný vzťah/, a nevieme sa z toho celého dáko vymotať a správne vyplniť tlačivo. Napr. či máme vychádzať z pôvodných parciel alebo náhradných parciel ?....

koniarova
29. júl 2023

@jaajad z pôvodných. Dáš pri nich právny titul P12a.

jaajad
29. júl 2023

Ďakujeme pekne za radu.