Môžu ma vyradiť z evidencie?

misssulik
3. okt 2023

Ahojte , stala sa mi dnes jedna nepríjemná vec na úrade práce . Pani sprostredkovateľke som dnes doniesla dohodu o prac.činnosti . Ona mi opätovne predložila papier že mám ísť zajtra na pohovor do jednej reštaurácie … A potom jej naspäť doniesť papier o vyjadrení zamestnávateľa . Ako nechápem tomuto princípu keď vie že som si niečo našla na dohodu . Neviem teraz ako alebo čo mám vlastne povedať tomu zamestnávateľovi reštaurácie keď už mám niekde inde podpísanú dohodu . Môžu ma vyradiť z evidencie keď tam nenastúpim ? Na podpisi chodím pravidelne , pravidelne posielam aj reakcie na ponuky , chodím na pohovory ale bohužiaľ ešte som to šťastie nemala . Nepáči sa mi na druhej strane že úrad mi ponuka tie pracovne ponuky pretože je to aj dosť mimo môjho bydliska ani nevyhovujú môjmu oboru a ja sa skôr snažím nájsť niečo bližšie .

janagem
3. okt 2023

Reštaurácia asi ponúka tpp čo je viac ako dohoda. Vyradit tá teda mozu

nelca0510
3. okt 2023

@misssulik tpp je viac ako dohoda,takže áno,môžu.

janagem
3. okt 2023

Napísala si si do žiadosti ako ďaleko chces cestovať a odbor?

misssulik
autor
3. okt 2023

@janagem Áno napísala , neviem čo teraz . Ja chápem že je to viac ako dohoda ale už keď som im ju doniesla podpísanú nerozumiem načo ma niekde inde posiela . Neviem čo mu mám zajtra povedať

yelena159
3. okt 2023

Sprostá byrokracia.

januska12323
3. okt 2023

Dohoda je len na chvíľu, oni ti majú hľadať trvalú prácu. Choď na pohovor a sprav to tak aby ťa neprijali.

janagem
3. okt 2023

@misssulik môžeš mu vysvetliť situáciu. Ak ťa on odmietne prijať - kvôli napríklad praxi alebo zručnostiam nevýhoda tá. Ty ale miesto odmietnuť nesmieš lebo vtedy mozu

rachel36a
3. okt 2023

@misssulik pretoze si povinna si hladat pracu a chodit na pohovory kde ta pošlú..ak by ta vzali tak sa dohoda zrusii...tpp je nadradeny dohode, ktoru mozes mat max 40 dni v roku a este aj obmedzenu sumu zarobit

melanta
3. okt 2023

@misssulik dohodu môžeš mať maximálne 40 kalendárnych dní v roku. Takže je absolútne logické, že ako evidovaná záujemkyňa o prácu máš uprednostniť TPP pred dohodou, ktorú môžeš robiť len mesiac a pár dní. Si v evidencii uchádzačov o zamestnanie, čiže si povinná hľadať si normálnu prácu.

misssulik
autor
3. okt 2023

@rachel36a jasne chápem . Len to sa mi nepáči že keď už mám u niekoho sľúbenú dohodu aj všetko vybavene tak ma posiela niekde inde čo nie je iste či ma zoberie . Skúsim to zahrať na nemtavu asi alebo čo …

rachel36a
3. okt 2023

@misssulik ale na to ma pravo...ona tvoju dohodu neriesi...

emm_i
3. okt 2023

Žiaľ, takto to chodí. Keď som skončila Mgr., učiteľský smer, bol koniec mája. Nahlásila som sa na ÚP a potom mala pohovor do školy. Ale keďže zmluva, ktorú som podpísala, začínala až koncom augusta, aj tak som musela chodiť na úrad a hľadať si iné práce. Darmo, že som dokladovala, že budem učiť, doniesla som zmluvu, ale až po prázdninách to bolo reálne.
3x som musela doniesť potvrdenie, že si hľadám prácu aj inde (napr. do iných škôl). Čiže aj také veci sa u nás dejú :/

iwesska
3. okt 2023

Snad si hladas pracu na TPP,nie na dohodu. A kedze pracu na TPP nemas,tak ti ju musia ponukat a ty tam musis ist,lebo ta ozaj vyradia.

ukulela
3. okt 2023

Z evidencie na UP plyny nejaké výhody. Preto treba dodržiavať podmienky.

misssulik
autor
3. okt 2023

@rachel36a dobre ale ta práca sa nachádza v dedine kde mi nechodia ani tak spoje a auto nemám . Pracu neodmietam len nechcem aby ma vyradili . Keď mu napríklad poviem na pohovore že nemám sa ako dostať na stanovený čas a nemám ani pracovne skúsenosti s tým odborom tak ma hádam nevyradia

tamitamitami
3. okt 2023

@misssulik Úplne vpohode povedz na pohovore že sa nemáš ako dostať na stanovený čas (najprv sa ale spýtaj od kedy do kedy by si robila). Ďalej povedz že pracovné skúsenosti s takouto prácou nemáš, určite sa ťa budú pýtať aj akú prácu hľadáš tak kľudne povedz úplne niečo iné, keď sa budú pýtať aký plat si predstavuješ tak si pýtaj viac. Môžeš to spraviť tak aby to pre úrad bolo ok (teda že ty si prácu neodmietla) a zároveň tak aby ťa neprijali na základe tvojich odpovedí.

misssulik
autor
3. okt 2023

@tamitamitami Ďakujem krasne za pomoc ❤️

hylary
3. okt 2023

@misssulik tu sa pochopenia nedockas. Tu sú všetky dokonaleeeee

rachel36a
3. okt 2023

@misssulik no slusne na pohovore povies, to co nam a hadam ta nevezmu