Zákaz parkovania na chodníkoch

4. dec 2023

Ak mate nazor na tuto novelu? Ja neviem kde parkovat uprimne, byvam v panelaku, parkovisko male, vsade v okoli sa uz po 18stej neda zaparkovat vsetko je plne, zvykavam preto stat na chodniku, ako aj 10 dalsich ludi, keby ale stojime na ceste dost to zavadzia v prevadzke, a v okoli nieje naozaj nikde poriadne miesto, preco vymysleli toto aby sa nemohlo na chodniku ci uz len z polovice parkovat?

egonsk
4. dec 2023

ja si myslim, ze casom ten zakaz zrusia, alebo pozmenia, lebo ak by sa mal striktne dodrziavat, tak v kopec mestach i dedinach by bol problem s parkovanim. Zatial sa len vyckava a hlada spravny postup a zdovodnenie pre tu zmenu, lebo snad vsetci vidia, aka hlupost to bola nasilne zaviest.

226lenka
4. dec 2023

Chodníky sú pre chodcov a nie na parkovanie áut. Koľko krát som mala problém prejsť s kočíkom okolo na chodniku zaparkovaných áut, musela som ísť po ceste že som rada za ten zákon.

patka06
4. dec 2023

Novela je super, len keby sa aj dodržiavala.
Chodník je pre chodcov a nie na parkovanie.
Tiež bývam na sídlisku, kde je problém s parkovaním. Ľudia radšej zaparkujú na chodníku akoby prešli pár metrov z parkoviska, kde voľné miesta sú.

226lenka
4. dec 2023

A teda dúfam že ten zákon ani nezrušia

natalia0902
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranco
4. dec 2023

Chápem že chodník je verejný priestor, má slúžiť všeobecne verejnosti.
Nemáš možnosť si prenajať/kúpiť garáž, alebo zaplatiť vyhradené miesto na parkovisku?

martinkatinka
4. dec 2023

Bohuzial, je viac aut ako bytov. Ak aj je pocet parkovacich miest rovnaky ako je pocet bytov, stale malo. Chodniky su na chodenie, pre chodcov, nie pre auta.

ivik4
4. dec 2023

Tiez hadam zrusia, lebo je naozaj problem kde parkovat a auta su potrebne v rodinach aj 2 ked obaja pracuju ,este aj dieta maju. Ja by som dala zakaz dristajucich 2-3matiek s kocikmi roztahanych na chodniku a clovek nema cez ne jak prejst. Najlepsie este ked zastanu a debatia. Hviezdy 🤭
Ja ked som mala kocik, aj v obchode som sa co najskor pratala prec a sla co najviac po boku nech nezavadziam.
A najlepsie su tie ktore vystrcia celi kocik na prechod zatial co ony ostanu na chodniku a idu auta.
Kocik s dietatom nesmrtelny alebo co 😎. Takych naratam za den xy

madeincssr
4. dec 2023

To tu zas bude ohňa 🔥!

januska12323
4. dec 2023

Komu sa nepáči môže tlačiť na mesto aby spravili zóny kde sa dá parkovať na chodníku alebo postavili parkoviská /parkovacie domy. Konečne sa dá chodiť po chodníku normálne.

bolarazjedna
4. dec 2023

Presne tak, chápem situáciu šoférov, aj u nás je problém parkovať, manžel veľakrát musí hľadať miesto o pár ulíc ďalej, ale to aj pred týmto zákonom. Na druhej strane, tiež ma poriadne hnevá, keď s kočíkom neprejdem na chodniku, dokonca sa mi stalo, že bolo blokovana aj cesta k prechodu pre chodcov. Ísť s kočíkom na hlavnej ceste a obchádzať auta, no ďakujem pekne, veľmi bezpečné (nehovoriac o tom, že napr pri topení snehu je tam všade kasovity sneh na okrajoch cesty, v ktorom sa nedá kráčať).
Podľa mňa zákon by mal motivovať ľudí aby nemala každá domácnosť 2 autá ale radšej využili verejnú dopravu

lija22
4. dec 2023

kocky, ktore argumentujete kocikmi, ze nemate kadial prejst pockajte rocik dva tri, ked zacnete vozit deti do institucii ej ci by ste boli vdacne za zastavenie hociaj na chodniku.

akvi
4. dec 2023

No neviem, ako u vas, ale v nasom meste sa nic nezmenilo, vsetci parkuju na chodnikoch aj nadalej a nik to nekontroluje, takze zase zbytocny zakon. A zaroven chapem situaciu na sidliskach, kde nie je fakt ina moznost. Skor ma stve, ze napr. v nasej stvrti ludia parkuju na chodnikoch preto, lebo su hnili otvorit si branu a vojst do dvora. Tych by som bez pardonu pokutovala.

bolarazjedna
4. dec 2023

@lija22 a napr taký vozičkár má dokedy čakať? Neide tu len o mamičky s kočíkom...

martinkatinka
4. dec 2023

@lija22 ale chodnik je aj pre ludi bez kocika. Chcem normalne ist a nie sa stale vyhybat aj oprotiiducim, proste normalne prejst

belllinka
4. dec 2023

@bolarazjedna úplne stačilo nechať zákon tak, ako bol doteraz a pokutovať nedodržanie 1,5 metra na chodníku.

belllinka
4. dec 2023

@patka06 už sa z tých kočárov nezbláznite, v živote som nemusela ísť s kočíkom po ceste kvôli autám. A nie, ani na najbližšom parkovisku nie je voľné

patka06
4. dec 2023

@belllinka Už dávno nemám kočík, ide o bežných chodcov, pre nich je chodník, Pre autá sú cesta a parkoviská, ktoré síce možno nie sú pod oknami, ale trošku vzdialenejšie, len treba pohľadať voľné miesto.

tanyag
4. dec 2023

Akurát dnes som bola svedkom toho, ako jedna mamička volala políciu, pretože už jej došla trpezlivosť, autá zaparkované na chodníku, ona s kočiarom nemala ako prejsť, musela ísť na cestu, tam čakať pokiaľ sa cesta uvoľní a aj to nie je najbezpečnejšie, hlavne v tomto počasí, keď sú cesty zasnežené...počula som, ako vraví policajtom, že to je každý deň takto. Takže aj pre toto by sa na chodníkoch parkovať nemalo, aby chodci, mamičky s kočiarmi, ľudia na vozíkoch, menej mobilní ľudia mohli bezpečne ísť von a nemuseli kvôli zaparkovaným autám vchádzať na cestu.

sandrasstini
4. dec 2023

Za mna blbost. Sice uz nebyvam na sidlisku ale vzdy ked idem ku kamoskam je to o nervy, panelaky su obrovsky kolas plny luui, nejde o to ze by som nepresla par metrov od parkoviska k domu, ale o to ze miesta nie su ani o kilometer 😀
Prosim vas to je taky problem prejsr kocarom po ceste? Chodim casto peso a teda neni to taka katastrofa. Ako pise kocka vyssie, ked budete denne potrebovat auto, pojdete s babom kocikom a nakupom, a uvidite pred sebou volny chodnik, kde ale nesmiete parkovat, myslim ze sa nato budete pozerat inak, ked volny flek bude o dve ulice dalej, plus dazd do toho 😀 este budete dobre spominat, ake to bolo easy iba to obist s kociarom.

jaond19
4. dec 2023

@bolarazjedna v nasom meste su vacsinou take rozbite,hrbolate,polátané chodniky, ze po vedlajsich ulickach chodia aj kociky aj vozickari radsej po ceste.. tak fungovali aspon na parkovanie, teraz uz ani to nie. Ono ten zakon je fajn, ale uvedenie do praxe v nasich podmienkach nic moc.... najprv by trebalo chodnik opravit, az potom uzakonovat ze iba na chodenie...

bolarazjedna
4. dec 2023

@jaond19 áno, ja to chápem..... V podstate ten zákon už raz zrušili, akoze nechali 1,5 roka na vytvorenie nových parkovacích miest, no ale nič sa reálne asi nezmenilo....

miskakyska
4. dec 2023

@ivik4 tie tvoje arogantné,povyšenecké a často vulgárne komentáre ...🙄

cyberk
4. dec 2023

Ja to chapem z oboch stran - ak chcu takyto zakon, mali dat alternativu, kde moze sofer zaparkovat auto. To ze parkuju na chodnikoch nie je preto, ze by sa nudili 🙈 ale samozrejme, ked sa clovek nezmesti uz ani s kocikom, tak to je na nervy

annm81
4. dec 2023

Konečne sa na Slovensku niečo také prijalo. Pretože pre rodičov s kočiarmi, vozíčkarov, starších ľudí, malé deti idúce do školy, boli slovenské chodníky katastrofou. Ľudia si musia uvedomiť, že parkovať nie je žiadne ľudské právo. Možnosti ako si zabezpečiť parkovanie sú také, že si parkovacie miesto môže človek kúpiť, že využíva záchytné parkoviská, nekupuje byt v novostavbe, kde sa investor rozhodol ignorovať akékoľvek riešenie parkovacieho miesta, byt postavený na úkor zelene na poslednom voľnom mieste atď.

autor
4. dec 2023

chapem kočiky vozičkarov a podobne aj mne to pride zlé keď musia obchadzat a podobne , no tych park. miest je malo keby ma aj kazdy jeden kupene tak by nebolo dost, a ludia vacsinou auto potrebuju proste a parkovat to na ceste vedla chodnika zas bude štvať vodičov, ono to je nevyriešitelne podla mna , ked niesu park. miesta, nove a tazko spravia, a chodniky sirsie tiez nebudu, je to takto cele zle, bud nebude spokojny jeden alebo druhy, tak to na slovensku funguje bohuzial… ludia by nemuseli mat 2-3 auta v rodine, mohli by chodit mhd ale to tiez nie je take jednoduche a komfortne pre kazdeho

maranco
4. dec 2023

@cyberk * ak chcu takyto zakon, mali dat alternativu, kde moze sofer zaparkovat auto *
alternatíva existuje, je možné parkovať aj na chodníku
obec môže povoliť parkovanie na chodníku, má tam osadiť značky že tu je to povolené
niekde je taký široký chodník že sa zmestí aj auto aj kočík/vozík

simca06022011
4. dec 2023

Budem mozno hnusna a radikalna ale strucne: treba primerane aut na byt, urobit parkovacie miesta presne pre domacnost. A zvysok, kto sa nevprace, tak autobusy :D nepaci sa? postavte si za vlastne garaze na vlastnych pozemkoch. ALe urcite nie je riesenie, len zrazu dat zakaz parkovania kade tade a bez nejakeho riesenia. U rodicov na sidlisku, bezne domacnosti uz s dospelymi detmi maju auto na pocet dospelych, cize kludne 4dospeli, 4auta... detto napr. moji rodicia, dvaja dospeli.. 4auta, lebo dve firemne tiez parkuju pred domov (a aj tak sa v kuse trasu, aby boli nacas doma, lebo bude plno... cez vikend, sviatok odist autom sa neda, lebo nebudu mat kde parkovat :DDD navstevy nula bodov.. nezaparkujeme.. to je uzasny zivot :DDD) . KUpene miesto maju len jedno pred domom... Takychto treba riesit, vsetci co maju nad jedno auto na byt, sorry. Parkovat kludne aj vo vzduchu. Najskor si zabezpecit parkovanie= potom auto. Skutocne u mamy vo vchode, kde je 7x2bytov, v kazdom su 2auta, taketo vchody ma bytovka 4(?) a huraa.. kolko miesta tam treba ak ma kazdy byt len jedno auto? to budeme len parkoviska stavat? asi nie.
auta nepatria na chodniky, travniky, luky, ani len tak do cesty. Maju mat svoje miesto. V dome si to pekne krasne musim vybudovat za svoje.. rovnako nove byty maju parkoviska/garaze a parkovacie miesta si s nimi kupujeme...

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julish
4. dec 2023

@ivik4 neviem no, keby som mala dieťa voziť do škôlky, zosaliem v zápche. Mhd či bicyklom to mám narovnako a nemusím hľadať miesto pri škôlke, spomaľovať dopravu. Auto čaká v garáži na výlety. Žijeme v Bratislave