Zákaz parkovania na chodníkoch

4. dec 2023

Ak mate nazor na tuto novelu? Ja neviem kde parkovat uprimne, byvam v panelaku, parkovisko male, vsade v okoli sa uz po 18stej neda zaparkovat vsetko je plne, zvykavam preto stat na chodniku, ako aj 10 dalsich ludi, keby ale stojime na ceste dost to zavadzia v prevadzke, a v okoli nieje naozaj nikde poriadne miesto, preco vymysleli toto aby sa nemohlo na chodniku ci uz len z polovice parkovat?

julish
4. dec 2023

@simca06022011 nie si hnusná, opísala si realitu

egonsk
4. dec 2023

Inak keby tie EU fondy pouzili na vystavbu podzemnych a nadzemnych parkovacich domov, ludia by sa potesili, ze sa aspon trosku rozumne vyuzili. A ak by dorobili aj cisticky OV a kanalizaciu aj do mensich obci, to by ludia uz krochkali blahom.
Takto nam fondy prepadavaju a ludia nemaju kde parkovat a navzajom na seba nadavaju chodci & vodici zbytocne. Kollar mal miesto slubovania bytov a vymyslania hracich parkov radsej postavit v kazdom meste aspon zopar parkovacich domov, to by potesilo viac vodicov, mamicky aj vozickarov. 🙂

226lenka
4. dec 2023

@ivik4 chces zakázať chodcom chodiť po chodníku aby si mala kde svoje auto zaparkovať?

gab1sol
4. dec 2023

@egonsk vieš, čo je na tom smutné? Na jednom nemenovanom sídlisku plánovali kedysi postaviť parkovací dom. Nakoniec ho nepostavili, lebo každá ulica, kde mohol stáť spísala petíciu, aby práve na tej ulici ten dom nestal…

kristiii
5. dec 2023

Ja som za tento zákon. Asi v živote som neparkovala na chodníku ani keď neplatil. A áno, aj v našom meste je veľký problém s parkovaním, ale keďže osobne poznám viacero rodín, kde majú viac áut než šoférov, tak je úplne jasné, že ten problém si spôsobujú ľudia sami. A práve takí vždy najviac držkujú, lebo nie sú schopní prejsť pešo 100 metrov.

ivik4
5. dec 2023

@226lenka ano presne tak som to myslela, som rada ze si ma s tymi kocikmi a vykecavajicimi mamami pochopila spravne. My co chodime 99,9% vsade pesi ,by sme sa mohli konecne naucit lietat

226lenka
5. dec 2023

@ivik4 ty si riadny egoista, škoda reči

egonsk
5. dec 2023

@gab1sol V Petrzalke oproti EU mal stat parkovaci dom. Ubrali z existujuceho parkoviska a zacali stavat budovu. Postavili skelet a ten tam nezmeneny stoji a stoji uz desatrocia... X krat skrachovany majitel, naposledy myslim zdruzenie. Nikoho to netrapi a pritom prave v tejto lokalite (Aj vo vnutrobloku Blagoevova) by trebalo parkovanie ako sol. Nuz, koho si BA voli, toho ma... Je to smutne, ze takychto pomnikov je na SK velmi vela.

ivik4
5. dec 2023

@226lenka prosim Ta...
Aka otazka, taka odpoved.
Normalne pisem ze my co chodime skoro 100% pesi ako napr ja a xy dalsich ludi, by sme pomali mali zacat lietat lebo naozaj tie kociky ked su x vedla seba , nenormalne zavadzaju , tie zeny su strasne bezohladne ,este zastanu a zas zo strany sofera, kolko x mi mater vystrcila kocik na prechode a nie ze len mne, proste toto je denna realita. Neviem co za bezmozek jebn* vlastne dieta v kociku na prechod a ohrozi ho, zatial co ona stoji pred prechodom a auta idu.
Musela by som byt slepa aby som to nevidela den co den. Ci ako sofer, alebo ako chodec. Skoro vsade chodim pesi, vidim.
A k parkovacim miestam tolko, ze si vidim dalej od svojho nosa a chapem ludi ktory nebyvaju v centre ako napr. Ja, vsetko maju daleko, maju deticky, viac aut potrebuju, parkovat nemaju kde.

simca06022011
5. dec 2023

@ivik4 to co opisujej je typická ohľaduplnosť. To máš všade... v obchodoch, na uliciach, na trhoch, na hocijakých hromadných akciách, že sú ľudia ktorí sa neobzru okolo seba, zavádzajú:D dokonca aj v autobusoch, všade....

qetka
5. dec 2023

V Devinskej aj v Dubravke bola peticia proti stavbe parkovacieho domu. Dufam, ze ti co ju podpisali si nedovoluju pindat na to, ze namaju kde zaparkovat.
Zaujimalo by ma, co ti, co podporuju statie na chodnikoch budu robit potom, ked pribudnu dalsie auta a uz sa budu plne aj chodniky a nebude sa dat zaparkovat uz ani po 16tej. Potom postupne dovolime parkovat na trave, v parkoch, na namestiach, aj na detskych ihriskach, ci ako? Ci chodnik je OK, parcik, alebo ihrisko uz nie?

A tiez by ma zaujimalo, kolko z tych, co pindaju na parkovanie by bolo ochotnych kupit si parkovacie miesto (keby bola taka moznost, co samozrejme nehrozi, ale zvedava som). Nas stalo parkovanie v novostavbe vonkajsie 11000 a garazove 18000. Vzdy rozmyslam nad tym, keby sa mesta rozhodli miesta na sidliskach odpredat, kto by bol ochotny vysolit napriklad tych 11000.

akvi
5. dec 2023

@qetka presne. Mňa najviac udivuje, že ľudia na sídliskách si neuvedomujú, že nedá sa do nekonečna uberať priestor kvôli autám. A tiež to, ako si všetci myslia, že mesto je povinné budovať tie parkoviská. My v domoch sme si parkovanie museli vybudovať sami a ešte zaň platíme aj dane a nestálo to 5 korún. Som zvedavá, koľko ľudí by bolo ochotných prispieť na vybudovanie parkoviska a tiež platiť nejaký poplatok.