Žijem v zahraničí a čelím obvineniu z únosu dieťaťa

julka07
20. sep 2011

Dobry den. Mohol by mi niekto poradit ? V zahranici zijem so 4 a pol rocnym synom skoro dva roky. Odisla som za pracou a studiom, hlavne to bol utek od manzela a svokrovcov. Pred odchodom do zahranicia mi manzel dal pisomny suhlas na vycestovanie aj so synom. Synovi sa tu stal uraz, este stale tu absolvuje rehabilitacie a vysetrenia. Zit na Slovensku nechcem, syn tu chodi do skoly, mame tu zazemie a priatelov. Syn po slovensky rozumie ale nerozprava. Dozvedela som sa, ze ked prideme na dovolenku, byvaly mi chce zabranit vratit sa so synom spat. Cely cas co som bola vonku som ho volala na navstevu( pre upresnenie vedel kde sa presne nachadzam), no odmietal prist, neprispieval mi na maleho financne a pod. Posledny rok mu ani nevolal na Vianoce, ci narodeniny, ked mu zavolam, ani sa na neho neopyta. Dnes mi prisla policia zobrat pas s papierom zo sudu, vraj manzel nevedel, kde je maly. Obavam sa, ze prave rozputal vojnu a chce ma obvinit z unosu dietata, ak to uz neurobil. ....... Vie mi niekto poradit, ake kroky by som mala podniknut, aby som sa zbavila strachu, ze pridem o maleho???

sisaha
20. sep 2011

@julka07 nezavideniahodna situacia, ale neriesila by som to tu, lebo mozes dostat skreslene odpovede, ale treba sa cim skor obratit na pravnika a prostrednictvom neho podnikat dalsie kroky.

kaktusik007
21. sep 2011

@julka07 suhlasim s
@sisaha ... toto je na pravnika... drzim palce nech to dobre dopadne

maznacik007
21. sep 2011

@julka07 kontaktuj pravnika podpis plnu moc mu a nech poda na sud ziadost o zverenie syna do vychovy .. a zaroven o vyzivne na syna ...

julka07
autor
25. sep 2011

Je to tak, hned na druhy den mi dorucili papiere zo sudu, udal ma z unosu. O dva dni mam sud a som z toho naozaj hotova. Vraj som tym, ze som nepricestovala na slovensko branila jeho rodicovskym pravam a vraj som tu s malym bez jeho suhlasu uz rok. No papier od neho mam podpisany bez casoveho obmedzenia. A co jeho rodicovske povinnosti? Maly skoro umrel, vedel, ako je na tom a vobec neprisiel. So synom sme tu presli peklom, no konecne sme mali kludnejsi a ustalenejsi zivot. Vzdy som v prvom rade myslela na maleho, aby bol zdravy a stastny, aby mu nic nechybalo. Drzte palce, aby to dopadlo v nas prospech. Mam co robit, aby som nabrala sil a myslela pozitivne 😢

julka07
autor
5. okt 2011

@maznacik007 Myslis pravnika tu v zahranici, alebo na Slovensku? Mozem si stale poziadat o zverenie syna do opateri na Slovensku, ked sa tu uz kona sud ohladom unosu?