Zmena mena

fadama
29. júl 2016

Ahojte, kto vie poradit ako poziadat o zmenu mena ? Neni hanlive len ho jednoducho neznasam od zakladnej skoly. Volam sa Nadezda. Myslite ze my zmenia meno aj pre takyto dovod ? Ak stym ma niekto skusenosti alebo rady dufam ze poradi. Dakujem.

sisaha
29. júl 2016

@fadama je tam nejaky poplatok a nie je s tym problem

fadama
autor
29. júl 2016

@sisaha a nevies ako dlho to trva, zijem v zahranici a na Slovensko pojdem len na tyzden. Bude to stacit?

sisaha
29. júl 2016

@fadama tyzden asi nie. Skus si zavolat na matriku ako dlho im to bude trvat, ale potom treba povymienat doklady na policii a to bude trvat viac ako tyzden.

fadama
autor
29. júl 2016

@sisaha Dakujem ti za rady, zmena mena my uz vrta v hlave roky.

janulicka24
29. júl 2016

@fadama a nad akym menom uvazujes? Mas uz vybrate na ake si ho chces zmenit?

fadama
autor
29. júl 2016

@janulicka24 Tych mien je viac ale asi by som si vybrala meno Laura, lebo tak ma aj vola priatelova rodina, kedze za svoje meno som sa hanbila tak som sa predstavila menom Laura a tak ma aj volaju.

janulicka24
29. júl 2016

@fadama tak Laura je pekne meno. Ale oni vedia aj tvoje skutocne meno, ci?

fadama
autor
29. júl 2016

@janulicka24 A co si myslis o mojom skutocnom mene? (Nadezda ). Mali susedu akurat moju spoluziacku a ona im povedala ze ved ona neni Laura ale Nada, a nechceli tomu verit . Tak ani neviem ci vedia ale vsetci ma volaju Laura a inac uz asi ani nebudu.

sisaha
29. júl 2016

@fadama ak ta tak volaju a tebe sa paci a si s nim stotoznena, tak si ho zmen. ten poplatok za to stoji

janulicka24
29. júl 2016

@fadama tak je to nezvycajne meno, ale podla mna nie je az take zle. Su aj horsie, ver tomu. A pokial by ta ludia volali Nada tak to je pekne, vedela by som si nato zvyknut. Tebe sa aj posmievali zato meno ked ho nemas rada od skoly?

sisaha
29. júl 2016

@fadama kamoska ma meno Margita. tiez sa jej nepaci, ale volame ju Gitka a nikto to neriesi.

fadama
autor
29. júl 2016

@sisahaja viem ani u mna to nikto neriesi ale ja to riesim a ked sa musim predstavit mojim normalnym menom tak ma az strasie. 🙂

fadama
autor
29. júl 2016

@sisaha neviem presne aky je tam poplatok, rada by som si ho zmenila aj ked mame sa to pacit asi nebude, kedze aj ona sa tak vola ale jej sa paci to meno.

fadama
autor
29. júl 2016

@janulicka24 ved prave uz v skole sa my posmievali za to meno a preto ho do teraz neznasam a neviem si zvyknut na to meno aj ked su horsie mena ale ja sa zan hanbim

mawka
29. júl 2016

ahoj, kamoska si menila, mala zahranicne, divne meno. stalo ju to 100 e a v pohode zmenili. len potom zmena dokladov, vsetkeho, mala kus behaciek okolo toho, ale je spokojna 🙂 a ak so svojim menom nie si cely zivot stotoznena, tak chod do toho. ake si si vybrala?

mawka
29. júl 2016

a inak, ludia si zvykli hned na jej nove meno. nemala s tym problem, kazdy to v okoli prijal v pohode. sak to je kazdeho vec. laura je pekne meno. a ze si sa predstavila inak, to neva. dalsia kamoska je v obcanaku dana a vzdy sa predstavovala ako daniela a tak si vsetci na to zvykli, ze mame danielku. sa jej tiez cudujem, preco to uz nezmeni 😀 a k nej sa viac daniela hodi. dana je take tvrde na nu.

fadama
autor
29. júl 2016

@mawka nie je to jednoduche kedze zijem v zahranici a na Slovensko pojdem tak na tyzden to asi vsetko nestihnem za ten jeden tyzden. Nie niesom snim stotoznena a nikdy ani nebudem. Vybrala by som si meno- Laura asi na 95 %.

mawka
29. júl 2016

@fadama tak vies, doklady si mozes s priplatko dat vybavit do dvoch dni. hlavne ta matrika - od nej zalezi ako rychlo vybavia. skus sa poyptat. mozno aj oni maju moznost zrychleneho vybavenia za priplatok. v podstate ak neni problem s peniazmi, dalo by sa do tyzdna vsetko vybavit.

fadama
autor
29. júl 2016

@mawka keby to slo do tych 7 -10 dni tak by som do toho isla. Len som uz rozmyslala ze potom by som sa mala dat aj pokrstit druhy krat ( s novym menom )? !

mawka
29. júl 2016

@fadama som ateista, do tychtoo veci sa nerozumiem. ale preco? ved pokrstena si, ides len robit zmenu mena. staci to asi len oznamit na fare, co ja ti viem? matrika je dolezita, nie, fara. na matrike su vsetky udaje o tebe komplet. aj v registri obyvatelov.

fadama
autor
29. júl 2016

@mawka pokrstena som ale keby som si zmenila meno tak myslim ze by som sa mala pokrstit s mojim novym menom.

mawka
29. júl 2016

@fadama ale krst sa asi neviaze na meno, ci? ten akt je o zmyvani dedicneho hriechu, ak to dobre chapem. cize sa viaze na osobu, nie na meno. chapes, co tym chcem povedat. neocistujes si meno, ale svoje dedicne hriechy. ale neviem, len rozmyslam logicky. ved zavolaj aj na faru, tam ti povedia presne co a jak a ked tak si naplanujes novy krst.

fadama
autor
29. júl 2016

@mawka ja neviem presne ako to len ma to tak napadlo ked pri krste hovoria prave to meno . Krstim ta menom..... . Dakujem za kazdu radu. 🙂

mawka
29. júl 2016

@fadama a ja drzim palce, aby si vybavila, co chces a aby si bola spokojna 🙂

fadama
autor
29. júl 2016

@mawka dakujem pekne dufam , ze sa my to raz podari.

liaka
29. júl 2016

Nechapem.. Ved ked sa predstavujem skratenym menom Nada tak to zle nie je... Ked sa predstavujem tak skoro vsade skratkou. Celym menom len v ziadostiach, instituciach a podobne... naco si komplikovat zivot? Nikdy by som sa nepredstavila niekomu Laura keby som cim skor nemienila to meno si aj dat.... mohla si vsade davat tu Nadu od zaciatku...

christina_petrikova
29. júl 2016

@fadama ak to budes raz riesit tak daj vediet ako si dopadla 🙂

fadama
autor
29. júl 2016

@liaka mozno tebe to nezni zle ale mne hej jednoducho to meno neznasam

fadama
autor
29. júl 2016

@christina_petrikova pravdaze dam vediet

nadinkat
29. júl 2016

😀