Zmluva o požičaní peňazí

7. aug 2021

Dobrý deň, existuje niečo ako zmluva o požičani peňazí ? Myslím že napríklad by ste požičali priateľovi peniaze, tak či existuje nejaká zmluva na to. Nemyslím tým 500€, ale niekoľko tisíc

draik
7. aug 2021

Existuje. Akurát nie je zárukou vrátenia ani vymoženia plnenia, ak dlžník nebude splácať.

lienka.7
7. aug 2021

Len notarskou zapisnicou, v pripade nesplacania exukucia.
Inak sa mozes potom sudit do aleluja

heleninamama
7. aug 2021

Nerob to. Ani zmluva a vyhratý súd Ti v tomto štáte nepomôže.

loginexistuje
7. aug 2021

v aktualnej situacii dlznici tahaju v tomto state za velmi kratky koniec co urobis ak ti bude splacat max 14 eur mesacne (vid novy zakon z dielne sme rodina) alebo pojde do osobneho bankrotu a neuvidis nic
pozicaj len tolko kolko ti nebude luto ak sa ti to nevrati

benit
7. aug 2021

Moj muz dovercivy pozical kamosovi, dost penazi. 4 roky ani tuk. Potom raz 500, potom zasa nic. Nesplatil ani 1/3. Chodili po dovolenkach, nove auto, manzelka jeho mi drahe sperky ukazovala. K vsetkemu nezabudli dodat cenu. Potom som zatlacila na muza, stahovali sme sa, nech sa vyhovori na situaciu. Dal tak max polovicu samozrejme po 500e. Teraz po 10rokoch konecne doplatil. Nikdy viac by som to nespravila ani rodine , nie este znamemu.

autor
7. aug 2021

S priateľom ideme niečo kupovať, lenže on dá vyššiu čiastku ako ja, a neviem či sa dá o tom urobiť nejaká zmluva…

elizabet173
7. aug 2021

Ani by som o tom neuvazovala. Aj ked ide o priatela. Manzelia su spolu dlho a pri rozvode dokazu neuveritelne veci.Ked priatel.tolko nema, nech si pozicia v banke. Pre neho nevyhodnejsie, pre teba je nevyhodnejsie toto. Ked sa rozhodne, ze ti to splacat z akehokolvek dovodu nebude, mozes sa sudit roky

martina1201
8. aug 2021

Robím v bankovom sektore. X-krát sa mi stalo že si priateľ s priateľkou brali úver na prerábku či kúpu niečoho. V konečnom dôsledku to dopadlo tak, že úver zostal tomu kto ho bral a ten druhý sa tvári že jeho nie je aj napriek dohode že sa to z predaja toho kúpeného vyplati....