Zobrali mi vodičák za alkohol za volantom

trpaslik25
8. aug 2016

Zdravím. Pred pár mesiacmi mi zobrali vodičák za alkohol za volantom. Pred tým som nikdy nebol za nič trestaný, žiadna pokutaani nič, no pred nedávnom sme s kamošmi na akcii dostali zápis za rušenie nočného kľudu, a chcel by som sa spýtať, či mi vrátia vodičák, keď požiadam o skrátenie na polovicu?
Za odpovede ďakujem.

seahorse27
8. aug 2016

Myslis, ze hladas odpoved na tom spravnom fore? 😀 😀

jeennyv
8. aug 2016

@trpaslik25 nie je vziat a vziat vodicak, nepovedali ti, ze budes musiet ist na preskusanie odbornej sposobilosti ? my sme mali jedneho cloveka co mu zobrali vodicak a musel si zaplatit toto plus kolok a siel znova na skusky...

simsalabim
9. aug 2016

@trpaslik25 presne ako hovori
@jeennyv , povacsine treba ist na skusky a zaplatit polatky, co nie je draha zalezitost. Kolega nedavno toto absolvoval a jeho priestupok bol podla mojho nazoru menej zavazny ako jazda pod vplyvom alkoholu. Inak za takyto priestupok by som vodicak naozaj vratila az po absolvovani nejakeho kurzu a urcitej dobe (napr. 6 mesiacov) - ved normalny clovek si v takom stave za volant nesadne.

kamlicek
9. aug 2016

@trpaslik25 to ti my len velmi tazko povieme, vsak si to skus poziadat a uz sam uvidis ci ti to schvalia. Ale presne musim pocitat s tym ze budes mat este skusky a dost mastnu pokutu si zaplatis

bosoriak
9. aug 2016

Pevne verim, ze ti ho nevratia, aj ked na Slovensku je mozne uplne vsetko.

martinenka886
9. aug 2016

@trpaslik25 toto si si mal uvedomit predtym ako si si sadal za volant opity. A mozes byt rad ze sa nestalo nieco horsie zaco by si trpel cely svoj zivot

jankalukasova
9. aug 2016

@trpaslik25 a čo si robil opitý za volantom? Ešte rušíš nočný kľud a chceš o niečo žiadať?? A čo takto sa začať chovať slušne a prestať ohrozovať a otravovať svojou existenciou ostatných? Ak máš nejaké sebadeštruktívne sklony, nech sa páči, nájdi si múr alebo strom...

sandra025
9. aug 2016

@trpaslik25ali ta zavret a nie vodicakk boha vasho keby ste niekoho zabili tak coo?? Sa nehambis to sem vesiat ze alkohol za volantom hned by som ta zavrela

obsadenemeno
9. aug 2016

@trpaslik25 tak ja dufam, ze nevratia, nikdy. Keby bolo podla mna, tak raz staci a malo by to byt dozivotne. To by si hned frajerikovia rozmysleli ci pit ked su autom.....

draik
9. aug 2016

@trpaslik25
Odpustiť zvyšok trestu zákazu činnosti (zadržania VP) je možné až po uplynutí polovice trestu. Nárok na odpustenie nie je. Preto je vhodné žiadosť náležite odôvodniť.
Bez ohľadu na to, či bude žiadosti vyhovené alebo nie, pred vrátením VP bude potrebné absolvovať vyšetrenie o psychiatria skrz závislosti od alkoholu. Ak to dopadne dobre, následne bude potrebné absolvovať posedenia u psychológa a podľa dĺžky trestu zákazu činnosti tiež minimálne preskúšanie z predpisov o cestnej premávke. Za všetko sa platí a všetko istý čas trvá.

eugen23
20. okt 2020

Dobri vecer chcel bi som sa pitat ze pred dvomi dnami som sí dal sluka thc a zobrali ma zandari na test a mal som pozitivne co ma caka?

draik
20. okt 2020

@eugen23
Pokuta 200-1000 e + zákaz činnosti do 5 rokov

nykkushka
20. okt 2020

@eugen23 ja by som ti ako trest dala absolvovanie pravopisu, gramatiky y/i na ZŠ 🤦‍♀️

romanaveronika
14. aug 2021

Ahoj prosím ťa ako to dopadlo? Vrátili ti vodičák po polovici trestu? Môžeš kľudne aj do IP napísať, dakujem.