Ako naučiť malého chodiť na nočník?

17ata
29. máj 2011

ahoj mamičky.Neviem si rady s jednym problemom.Moj synček v auguste bude mat 3 roky ma problem s kakanim.Začalo sa to pred rokom,asi tri mesiace už kaka skoro pravidelne ,ale nechce na zachod ani do nočnika,skryje sa a tam sa pokaka do slipiek.Plenočky už nenosi rok.Chodime a na gastro a tam nam pani doktorka povedala,že hlavne je že kaka.To som aj ja velmi rada,ale v septembri ide maly do školky,a ja neviem ako dalej.Dochadzaju mi napady.Mate niekto s takym niečim skusenosti?

sssimi
29. máj 2011

My máme ten istý problém. Ciká do šerblíka, ale kaká do gatiek. Odplienkovaná je síce len krátko, ale už teraz vidím, že sa s tým potrápime. Dokonca sa jej narušila aj pravidelnosť, keďže som ju usádzala v "jej čase" na nočník. Tak držím palce, tam bude problém v psychike, nie zdravotný. Proste to musia prekonať 😉

anjelicek26
29. máj 2011

Nas nocnik putoval za zaves, kde mala sukromie, knizky, hracky, nikto ju nerusil... ona sa akosi hanbila, nikto na nu nemohol pozerat. Odkedy ale chodi na zachod, bolo to uplne bez problemov - mala tam taky sprej proti smradu co mohla stlacat, ked sa vykakala a "zasmradila", no kolka radost 😀 😀 😀

lenka311
30. máj 2011

Ja mám malú omnoho mladšiu - kaká mi do šerblíka od 7mesiacov. Ciká ešte do plienky. To kakanie sme ju naučili tak, že sme ju tam posadili a keď sa vykakala sprvili a robíme doteraz z toho takú šou, že má z toho radosť. To je, že po vykakaní ju vezmem na ruky a kým ju nesiem do kúpeľne umyť zadok, tancujem s ňou a spievam kakala kakala... Ona sa na toto tak veľmi teší, že stále kaká do šerblíka. Podľa mňa ho treba nejako odmeniť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 VEĽA ŠŤASTIA!!!
Inak u nás škôlky fungujú tak, že aj keď nedržia moč či kakanie, tak ich to tam naučia... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

annaopialova
30. máj 2011

17 ata vies ono je uz velky aby kakal do nohavic ale mozno sa mu tak dobre kaka a vie sa tak najlepsie vykakat skus ked ty pojdes na zachod nech ide stebou a budete spolu robit tu istu potrebu mozno ta potom bude vzdy volat aby si aj ty sla ked sa mu bude chciet kakat a ty sa vzdy len posadis a pockas kym sa nevikaka ahoj

epaula7
27. jún 2011

moj maly ma 19 mesiacov a uz sa nam krasne zacal pytat na nocnicek, ale bolo to iba trikrat a potom zacal hovorit kakam az potom ako sa vykakal do plienocky a dnes kakal az 3x a vyzeralo to ako keby mu to kakanie ten nocnicek zastavoval a preto sa nemohol poriadne vykakat. neviem co mam robit, poradte mi prosim

grososova
27. jún 2011

,,kakáme všade len nie do nočníka a záchodu,ani odme na ho nemotyvuje,ani ke je pri tom sám,nič nič.Ked som mu poivedal,nie kakat do slipiek tak si ich vyzliekol a už bolo v obývačke na zemi 🙄 .V septembri do školky,,,no je to boj... ☹

bzucinka
28. jún 2011

Potrebujem/e poradit. Dcerka bude mat coskoro 3roky. Cca. pol roka je bez plienok. Cikala ak kakala v pohode do nočnika,alebo zachoda. Lenze teraz asi uz druhy tyzden sa vykaka vzdy do gati :( Cika do nocnika. Vie, ze jej treba kakat, zaujme pozu a mierne place. Ked je poviem aby sla na nocnik tak nieeee, jej netreba kakat. Pritom ma hovienko uz na 1/2 von :( Nerozumiem tomu, lebo uz vsetko v pohode vykonavala do nocnika. Aj ju chvalime, nekricime atd. Co to mohlo sposobit? Mate niekto podobnu skusenost? Ako to napravit?. Po lete nastupuje do skolky :( Podotykam, ze neprezila ziadnu traumu, urazanie v suvislosti s kakanim a podobne. Nic ...

blondyblond
30. jún 2011

Ahojte aj my mame problem s cikanim a kakanim,skusame bez plienky ale mne sa zda ze on to asi nevie ovladat vzdy sa len zlakne ked sa to spusti a ked ho dam na nocnik nechce tam byt tak ze si ideme pozret knizku a skusime na nocnik ci to nepojde ,on sadne ukaze mi ze to nejde a ide s neho.Neviem ci ho mam este nechat v plienke a skusat neskor.Dcerka bola bez plienok od 1,5 roka.Ale pri nej bolo vsetko ine take jednoduche.Ona v jeho veku aj krasne cisto rozpravala a on okrem mama a moje nepovie ani slovo,je ako partizan. ☹ ☹ ☹

michaelka5
30. jún 2011

u nas zabralo ked som mu vysvetlila ze vsetci kakaju do zachoda a ze je velky chclapec a do plienky kakaju len male babatka... od 18 mesiacom chodi len na zachod, ukazal mu to tato, potom aj ja a ked sa vykakal aj on tak sme ho velmi pochválili. nocnik sme ani nemali, kupili sme mu zmensovaciu dosku na zachod ktorý si on sám vybral, dali sme mu tam mnozstvo jeho kniziek, flasku vody a tam sa zabaval a kopkal nohami a kakal🙂, k nasej radosti pochopil ze do zachoda to ide lahsie ako do gati, tak dufam ze sa nevrati k plienkovaniu ked sa nam narodi druhe babo. tak ti drzim palce aby ste do do septembra stihli aj vy. 😎

murinka
30. jún 2011

aj my mame ten isty problem.cika do nocnika alebo do zachodu ale ked chce kakat tak si pyta plienku...a ked jej nedam tak zadrziava stolicu...tak raz do dna jej este davam plienku ale netusim co budem robit ked bude vacsia a nas problem sa nevyriesi

adri2211
30. jún 2011

no my sme zacali so serblikom velmi skoro,okolo 7mesiacov,a myslim, ze som urobila dobre,mala kaka raz za den -rano. prve co vstaneme je, ze mama ide na zachod a Summerka na nocnik. plienky este pouzivame ved ma len rok,ale do plienky sa uz nevykaka 🙂 dufam len,ze sa to nezmeni 🙂 asi treba nejak to dieta motivovat na ten nocnik...

nikush
1. júl 2011

mozno len potrebuje sukromie, chce byt schovany...

sareenah
1. júl 2011

Hm...u nas mame to iste...uz tristvrte roka pekne cika sam, v tom absolutne nie je ziadne problem...hocikde, kde sme sa vypyta, ale s kakanim je to boj...nic z toho zatial nerobim...proste chce kakat do plienky...ked mu treba, vypyta si plienku...no co mam robit? proste netlacim na neho, len uz by som toto chcela vyriesit, lebo predsa len, ked sa pokaka, tak jasne, ze ma od toho aj gulky, aj pipik...takze ho hned umyvam kazdy den a niekedy aj dvakrat...a to teraz v 9. mesiaci mi je uz tazko ho natahovat...aj som ho skusala motivovat...chodi so mnou na zachod, on velmi dobre vie, co sa na zac hode robi...a neviem, ci nemam spravit radikalnu vec a proste mu plienku nedat...ale ani si nechcem predstavit, ako to dopadne...bude poskakovat ako jojo, ze kakaat, kakaaat a nevykaka sa ani za svet...ale od septembra ide do skolky na cely den a to fakt uz chcem dovtedy vyriesit... 😖