Opakované zápaly priedušiek

126
16. máj 2014

Ahoj. Už som bezradná. Poraďte čo mám robiť. Trojročný syn má cca dva-tri týždne antibiotiká, lebo má zápaly priedušiek a aj pľúc keď idem troška neskôr k lekárovi. Vždy má vysoké teploty. Pritom robím všetko aby nebol chorý. Zdravotný stav sa mu zhoršil za posledných 5 mesiacov. Dovtedy bol dva krát chorý do roka samozrejme pľúca a priedušky. Inak býval zdravý. Poraďte čo robit. Za odpoveď vopred ďakujem

anjelik87
16. máj 2014

@126 my sme mali takto po sebe 7x zapal priedusiek. To nas ale doktorka uz poslala ku alergologicke a imunologicke lebo je zrejme oslabena imunita. Ale na imunitu nam vysli dobre vysledky tak sme len 4 mesiace boli na sprejoch co nam dala alergologicka - ventolin a flexotide. Klop klop uz 2 mesiace nie je chory. Vas nikam neposlala na vysetrenie?

jamelia
16. máj 2014

Ahoj, moj syn mal tiez 3x po sebe zapalene priedusky, ale je mladsi, ma iba rok. Jemu to vznikalo zo soplikov, ktore mu stekali do priedusiek. Jednak nosila dcera bacile zo skolky - ta ma od decembra uz 5x antibiotika, a navyse mu zistili, ze bude zrejme na nieco alergicky. Boli sme s nim na plucnom - tam mu predpisali taky prasok - singulair, ten ma uzivat 5 mesiacov spolu so sirupom proti alergii - aeriusom. Odvtedy sa tak nezahlienuje. Dcera znova ochorela - bola po vyse mesiaci jeden dien v skolke a hned horucky a zapalene hrdlo, to sa po tyzdni preliecila a potom zasa zahlienena a maly to od nej zacina chytat, tak som zvedava, ako to dopadne. Kazdopane ti radim dat zobrat krvicku, nech to poslu po testoch, ci je to vsekto ok. Drzim palce 🙂

126
autor
16. máj 2014
kris557
16. máj 2014

@126 naša mala 2 x po sebe zápal priedušiek, poslala nás na alegro-imunológiu, zistili jej nejaké alergie, vtedy mala okolo asi 1 rok. Tiež sme brali na priedušky ventolin a flixotide, lieky na imunitu, kvapky na alergiu a tiež klop-klop držííííííííme sa veľmi pekne 🙂

anjelik87
16. máj 2014

@126 tak potom sa pytaj sama. Nerozumiem postupu tvojej lekarky ked je dieta tak casto chore navyse casto opakovany zapal priedusiek vedie k astme ☹