Zlatý stafylokok v nose

hoohoo
24. mar 2016

ahojte dnes mam potvrdene telefonicky vysledky u 7 rocneho syna zlaty stafylococ v nose ( hrdlo ma v piriadku vysledky dobre )
pani doktorka povedala ze ak sa nema horsie nema zelene sopliky a teplotu nepotrebuje antibiotika kedze ma kasel staci stoptusin
a ked bude horsie tak pohotovost
pani doktorka je naozaj zlata verim jej len ked pizrela stranky o tomto zlatom stafylokokovi vsade sa podla toho co som citala uvadzaju antibiotika
nerozumiem tomu nebudem tam znova volat vazim si jej nazor vie co robi vazim si ju naozaj
len teraz pytam ci nahodou nemate skusenosti ohl tohto aj vy som asi jelito ze som si zacala pozerat net ohladom toho....
v podstate by moja otazka mala zniet " ma niekto skusenosti s liecbou zlateho stafylokoka bez atb ( pri neteplote samozrejme a nezelenych soploch ) diky moc 🤐 🤐 🤐 😨

petulda333
24. mar 2016

Moj 5mesacny syncek to ma tiez,vraj sa to vyliecit neda len na nejaky cas utlmit...my mame len kvapky na zvlhcenie nosteka,problemy nema len sem tam soplik....neviem o nejakej liecbe

8291
24. mar 2016

Zlatejo stafylokoka ma takmer každý tretí človek uz babätka sa snim rodia.pokial nerobí šarapatu,tak sa naozaj radikálne nerieš,pokial robí problémy tak sa preliči atb.ale veľakrát po liecbe sú kultivacie stále pozitivne.

janinah
24. mar 2016

preliečiš atb,dieťa dôjde k iným deťom,ľuďom a chytí ho znova....ako píšu predomnou,ak nerobí probémy,tak atb určite netreba....a ak veríš svojej doktorke ako píšeš,tak nerieš,ona študovala medicínu 6r. +prax,ty si čítala čosi na nete pár minút.....

hoohoo
autor
24. mar 2016

@petulda333 dakujem pekne 🙂

hoohoo
autor
24. mar 2016

@8291 dakujem pekne 😉

hoohoo
autor
24. mar 2016

@janinah hej presne mas pravdu dakujem pekne 😉

mamutka
24. mar 2016

@hoohoo pracujte na posilneni imunity ;) nasmu to zistili, ked mal 2,5 r., davali sme rakytnik, rybi olej - na tom ficime stale... a vela sportu, pohybu. Zdrave telo si vie takuto vec potom drzat pod kontrolou, ani o tom nevies. Ma to kde kto v sebe

hoohoo
autor
25. mar 2016

@mamutka imunitu ma dobru jediny z triedy nebol chory od septembra 🙂 co je unikatne 🙂 oproti skolke si vybudoval imunitu sme turisti takze aj pihybu ma vonku v skole atd vela preto som v podstate taka vyhukana ze to chytil ale pol triedy su chor aj v cakarni boli spoluziaci .... vdaka bohu nehoruckuje a aj tento zlaty stafylokok prekabati 🙂 horucky nema a prestava aj kasel sople ubudaju 🙂 snad to porazime 🙂 nepredbieham radsej a este ma napadla echinacea ze budem davat preventivne dakujem mamutka za info vazim si to 🙂 papa

petulda333
25. mar 2016

@hoohoo moj drobec to chytil v porodnici,ja som sa docitala a dr tiez suhlasila ze to ma skoro kazdy clovek,len u niekoho ,,spi,, a u niekoho vystraja...drzim palce

hoohoo
autor
25. mar 2016

@petulda333 dakujem pekne 😵 prajem krasne sviatky aj drobcekovi 😉

mamutka
25. mar 2016

@hoohoo aj u nas tak 🙂 vsetci okolo chory a on nastastie OK cele roky 🙂 toto clovek chyti lahko, ale ak sam o sebe je fit, nic to s nim nemusi robit. Tak len tak dalej ;)

maminecka2
25. mar 2016

Ahoj, tak ako pisu baby, velka cast populacie su nosici bez tazkosti a neda sa toho zbavit. Zvlast v skolke, zas to tam nachyta, prip. ine dobrotky- Moraxella, Pneumokok, apod. Kym nema vaznejsie tazkosti tak bez liecby, vhodne su sprejiky do nosa s morskou vodou, super by boli aj preplachy nosteka, ale u deti, no neviem ako by ich tolerovali. Doktorka ma naozaj pravdu. Samozrejme ak dobuducna budes mat pochybnosti konzultuj napr. ORL. Aj u nas sa stale doma nieco toci, min. rok dlhodobo Moraxella, potom Hemofil, paradne nam pomohlo more, no ale potom po lete opat skolka a zas dokolaaaaaa, uz ani nechodime na vytery kym nie je nic vaznejsie

hoohoo
autor
25. mar 2016

@maminecka2 uplne to iste bolo v skolke a teraz ako je prvacik cuduj sa svete nebol chor od septembra len raz chvilinku a to cez predlz wknd ale pocas skoly je prvykrat koli chorobe doma 🙂 🙂 🙂 ako som spominala absurdna fantazia 😅 😅 😅 to je uplne parada . vela detom sa uprav imunita v skole v skolke to je katastrofa dokolecka dokolesa chytil sa dub topola chytila sa stromy z lesa ...... 😲

hoohoo
autor
25. mar 2016

@mamutka inak pomaha aj ta ultra lampa na dutinky ked zacina byt prechladnuty fakt pomoze par minut 🙂