Školské mlieko. Ako ste s ním spokojné?

titkovamiriam
19. sep 2008

maju aj vase deti na skole breiky-skolske mlieko a ako ste s nim spokojne.Mne trosku vadi ze nieje v ponuke aj ciste mlieko a ze je automat uz dva dni prazdny a syn je trosku sklamany ☹

biela.pani
19. sep 2008

ahoj, aj u nás v škole je. tej mojej chutí len kakao, tak mi ani neprekáža, že tam čisté nie je, ale zase hovorí, že tam je cez prestávky taká rada, že koľkokrát celý deň nemá šancu dostať sa k nemu 😒

titkovamiriam
autor
19. sep 2008

u nas je to rozdelene kedy ktore deti idu kupovat 😀 ,lenze teraz nemaju co ,uz som aj pisala na ich stranku taky mensi dotaz,ze poblaznili deti a teraz su sklamane ☹

titkovamiriam
autor
22. sep 2008

normalne my odpovedali,ze to nestihaju doplnat a budu pridavat aj ine vyrobky 😀

chromozom
23. sep 2008

Ked som si pozrela na obale, kolko to obsahuje cukru, zahmlelo sa mi pred ocami. V jednom 200 ml kelimku je cez 20 g cukru, co je dobrych 8-10 kavovych lyziciek. Pod ruskom zdravej vyzivy... je fajn, ze dieta ma mliecnu bielkovinu, ale zaroven prijme aj kopec uplne zbytocneho cukru... Rajo urcite zaraba, ved nakoniec na detoch sa vzdy zaraba najlepsie....

titkovamiriam
autor
24. sep 2008

mala som dotaz preco neponukaju aj obycajne a ze on nieje zaujem comu moc neverim lebo dnes je kopec deti alergickych na kakao ci Ecka a ciste mliako ich neobsahuje.

maruschka
2. okt 2008

titkovamiriam,u nás bol veľký záujem na škole o tie mlieka z automatu-Rajo.Po Slovensku prebehla ohromná kampaň a reklama z Ministerstva školstva...Ale realita je bohužiaľ iná. Tieto automaty poskytujú iba v troch krajoch BA,TT a ešte nejaký..Ale zvyšok Slovenska si môže pískať a počúvať prázdne sľuby z nášho slávneho Ministerstva školstva... ☹ ☹ 🙄

sassi
2. okt 2008

to je v automate?
lebo nam hovorili, že to pojde cez školskú jedálen, normálne jogurty, mlieko, acidko a tak...

ella1
2. okt 2008

aj u nás majú.a tiež je problém s tým, že sa rýchlo vyprázdnia.
sassi ano kartou si vyberajú deti z automatu.

titkovamiriam
autor
3. okt 2008

maruska to je smutne 😠 ,treba im napisat co odpovedia 🙂

ella aj u nas je to tiez problem no uz sa polepsili ked nieje tak ho na druhy den doplnia.

sassi
3. okt 2008

možete hodiť link na nejakú "ich" stránku, kde su nejaké dobre spísane infošky, prooosííím, treba mi to nutne 🙂

titkovamiriam
autor
3. okt 2008

ak napises urcite sa ti ozvu 🙂

sassi
3. okt 2008

mimi dííík
budem mať totiž informovať rodičov o tom programe, tak nech mam správne infošky a neni trapasko

titkovamiriam
autor
3. okt 2008

ved to by mala skola ☹ sice asi nie ked si vsetko okolo toho robi rajo sam-u nas by mohol byt automat na kazdom poschodi. 😀

sassi
3. okt 2008

no iniciativa ide zo školy a ZRPŠ a každy tzastupca triedy ma v triede spraviť priskum, či by vobec bol záujem a v akom rozsahu

titkovamiriam
autor
3. okt 2008

tak u nas to zaviedli a hotovo a asi vsetkych zarazil ten zaujem,neviem ako inde no u nas ide mlieko na litre tak niesom prekvapena ze michal vypije aj tri za den/doobeda/

sassi
3. okt 2008

no naš riaditel si myslel, že to sa bude voziť nejako do jedalne... on nehovoril o žiadnom automate... to by bola asi novinka

titkovamiriam
autor
3. okt 2008

to je asi ina akcia 😀

maruschka
3. okt 2008

titkovamiriam,mám sestru učiteľku a dcéra mi začala chodiť do prvej triedy.Keďže zo strany rodičov a žiakov bol veľký záujem o tieto mliečne automaty,tak sa písalo aj do Raja aj po iných školách-/keďže aj tie písali žiadosti,ale mali tiež smolu,že sa nenechádzajú vo vyvolených krajoch/,aj na ministerstvo..Keďže zo strany ministerstva prebehla už spomínaná veľká reklama,tak sme mysleli,že je to skoro ako vybavené.Len prišla odpoveď,že jednoducho do iných krajov na Slovensku, okrem tých spomínaných troch tieto automaty neinštalujú...A potom som si onedlho v Pravde,či kde to bolo čítala,že niekto z Raja sa novinárom sťažoval,že o tieto automaty vlastne školy ani záujem nemajú 😠 😠 😠 😠 😠 Takže si minister urobil krásnu reklamu,ale ako vždy žiaci zostali niekde mimo jeho skutočného záujmu-ako pri školskej reforme. ☹ ☹ ☹ ☹

a u nás tiež bolo zavedené to,že jedna osoba mala na starosti jogurty/externista/,ale bohužiaľ sa to neosvedčilo,keďže ich pravidelne predávala už po záruke ☹ ☹ A mlieko v pohároch sa u nás praktizovať nemôže,lebo školská jednáleň sa nachádza v iných priestoroch vzdialených od školy cca 1 km a z hygienického hladiska to povolené ževraj nebolo-jednoducho to hygiena neschválila. 😕 😕

titkovamiriam
autor
6. okt 2008

boze to je ale svinstvo,ze nemaju zaujem ☹ ved u nas na skole je skoro bitka-syn chodi skor do skoly aby to stihol 😉 a to doma samozrejme kakao alebo mlieko vypije ale proste chce aj to skolske a v piatok to mali zasa prazdne,tak nechapem-ked je zaujem tak nech to daju,alebo chapem ze to vlastne nechcu dotovat 😠 😠 😠 a je to len reklama co vsetko sa robi na skole pre deti ako tie debilne poukazy a vlani mali do kina len jeden za 25 sk,ved to je chore 😠 a ostatne mi trcia doma a skola ich nevyuzije na nic 😖

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

tak ako ste casom spokojne!michal je mliekovy tak v pohode do mesiaca aj dva seky!!!

jasumat
25. nov 2008

Zis´tovala som podmienky inštalovania automatu- škola musí mať min. 300 detí, aby sa im to oplatilo inštalovať- treba si napísať žiadosť.
Titkovamiriam- neviem, ako Ti môže spotrebovať aj 2 šeky- je to presne vyrátané na počet školských dní. *Iba ak by ho dotoval starší, čo nemá rád mlieko 😉

Inak tiež nie som tým veľmi nadšená, je tam strašne veľa cukru- viac ako v ochutených jogurtoch.

titkovamiriam
autor
25. nov 2008

u nas je to tak ze ked minies kupis si dalsie,starsi je uz na strednej 🙂

atlaska
25. nov 2008

My pijeme radsej mlieko doma. jednak to z automatu je studene, sladene a drahe. Po skole sa povaluju kelimky aj rozliate mlieko. Ak uz kakao-kupujem LIDL sladene hroznovym cukrom.
Myslim si ze ak dieta nepije mlieko doma-nebude ho pit ani v skole. Uplne zbytocna akcia na zarobenie pre RAJO,ze dotovane statom? porovnajte litrer mlieka z automatu a liter mlieka z obchodu .a navyse kopec neodburavatelneho plastoveho odpadu. tetrapak je recyklovany plasty od jogurtov nie.

titkovamiriam
autor
26. nov 2008

my pijeme mlieko doma na litre,machala aj hneva ze tam nieje aj obycajne,ale ked som pisala do raja ze by nebol zaujem ,tak pije kakao-ja doma najradsej kakao varim,inak grankujeme.
nehovorim ze je to uplne dokonale ale urcite je lepsie ked si kupi mlieko ako kolu.

atlaska
27. nov 2008

U nas maju male decka zakaz chodit do bufetu /ten uzasny vyber fanta,kola - a este k tomu chladene, chipsy a cokolady..../-zhodli sme sa tak na rodicku. vsetci si nosia do skoy piotie svoje podla uvazenia rodica. Mne sa maly z mlieka nenapije-neuhasi smad.

titkovamiriam
autor
27. nov 2008

u nas na zs su automaty-hroza sortiment aj ceny ,ale syn ma ceste dvojo potravin tak si kupi ak nieco chce ine ako mu spravim na desiatu a na strednej maju suprovy bufet aj dobre ceny,minule doniesol milan ten isty jogurt co mame obchod no oni ho mali na skole o 1,2sk lacnejsi 🙂