Kvalita detských jednorázových plienok na Slovensku

rpm
25. jún 2013

Máme nasledovnú skúsenosť s detskými plienkami. Používali sme plienky Pampers Premium Care, pretože sme chceli aby náš malý nemal problémy s pokožkou. Najskôr sme boli spokojný, ale od istého času sme postrehli náhle zhoršenie kvality plienok, boli tvrdšie a boli silno parfumované. Medzi časom dostal náš malý silnú alergiu na miestach prekrytých plienkami (lekárka skonštatoval, že by to mohli mať na svedomí plienky ale nevedela to s istotou potvrdiť). Na to sme začali pátrať čo sa s plienkami stalo a prišli sme na to, že medzi časom začali na Slovensko voziť plienky Pampers vyrobené v Poľsku. Tie prvé čo sme mali boli vyrobené v Nemecku. Rozdiel je neuveriteľný v kvalite, v cene samozrejme nie. V súčasnosti sme v Nitre vykúpili posledné kusy vyrobené v Nemecku a v obchodoch sa už dajú zakúpiť len tie poľské. Objavili sme dokonca poľské Pampers, ktoré nemali na jednotlivých plienkach ani logo, čo už o niečom hovorí.
Teraz nám nakupuje plienky známy v Nemecku, ktoré sú dokonca o tretinu lacnejšie ako tie poľské predávané na Slovensku a úžasne mäkké ako z "bavlnky" a oveľa lepšie sajú moč. Najmä v noci. Prikladám fotku nemeckých Pampersiek. Na zvare na bolu balenia si môžete pozrieť, kde boli plienky vyrobené.
Poľské zásadne neodporúčame ak má Vaše dieťa citlivú pokožku kupujte si plienky v zahaničí.

migely
17. sep 2014

@evittam ale aj keď sa trochu pokaka tak u lidlovskych to smrdí jak ďas a u pamperskach až po rozbalení a na prebalovanie si už asi zaobstaram plynovu masku 😀

mandarinka34
17. sep 2014

Ja žijem v irsku a vzdy si nosím balik plienok domov na sk,raz nám došli to som kúpila doma pampersky našťastie malé balenie ale nikdy viac.hrozné boli teraz ked nám chýbajú kupujem v dmke a su super.

jongopongo
21. sep 2014

Minule som si musela ist kúpiť plienky do Jednoty,kedže tam inú značu ako tu ich vtedy nemali tak som ich z núdze kúpila, čo nastalo potom ako som malej plienku dala by som neverila , keby som to nevidela na vlastné oči. Úplne červená až vyžratá riťka. Inak používam značku Mamia, jeden známy mi ich kupuje v Nemecku.

andula77
14. okt 2014

Nemozem si pomoct, ale ked sa mi prve dieta pocikalo do Pampers tak to "zavanalo" parfemom...a mojmu malemu akosi nestacili. Pri druhom som ich pouzivala iba na zaciatku a pri 3.tom to asi urobin takisto...osobne sam i az take fantsticke nezdaju. Ja som objavila dokonca v Coop Jednote plienky a su vraj vyrobene v Cechach a su v pohode. Tie z LIdla su sice makke, ale zadjau sa mi hrube a vo vnutri sa ta vata akoby trhala. My sme zase vyzrastli na Huggies aj ked ludia na ne nadavaju...a to sme zizli aj v zahranici...hold, asi kazda ritka znesie nieco ine 😀
A ako pise hradnapani, ludia by sa mali postavit pristi obcbhodnym retazcom a ziadat kvalitu. Osobne tam chodim minimalne, to je moja forma protestu, ale vacsine naroda to tak bohuial vyhovuje takze asi sa to tak skoro nezmeni...ludia si vedome a mozno aj nevedome kupuju "odpad"..smutne, ale je to tak ☹

lubka3232
29. nov 2017

ja používam pampers pants alebo active baby, zatiaľ som mala s nimi dobré skúsenosti. malý nemáva zapareniny, plienky neprepúšťajú. používame ich zatiaľ 10 mesiacov. ináč na zapareniny mám overený bepanthen care. dúfam, že do budúcna sa nám podarí čo najskôr odplienkovať, myslím že to aj značne odbremení rodinný rozpočet 🙂