Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tamka84
28. sep 2009

vladi, BL naťahovacie pull nohavičky sú fakt dobré, uvažujem aj o kúpe väčších, tieto už pomaly ale isto vyrastáme. A ja by som ti možno poradila aj BL classik alebo color pre malé bábo, lebo budeš aj tak prebalovať každú chvíľu a na to sú ideálne a tiež cenovo dobré. Ja som bola proti BL ale akosi som si ich oblúbila. Vieš, podľa mňa pre novorodeniatko IB vôbec nie sú vhodné, sú moc úzke medzi nožičkami a ty budeš potrebovať zabezpečiť širobé balenie. A AIO bude možno škoda pre začiatok, lebo bude kaka v každej plienke a mohli by ti ostať flakaté a AIO sú väčšinou drahšie a bude ti ich lúto, na tie by si mohla prejsť neskôr (cca ked bude mať mimi pol roka)
Toť môj názor 😉

matja
29. sep 2009

ja mám podobný názor ako Tamka, IB sú na novoška dosť úzke a AIO je podľa mňa škoda. Ja som látkovala zo začiatku cez deň iba so štvorcami a cez noc s BL bamboo, neskôr som dokupovala ďalšie nohavičkové plienky - aj jednoveľkostné, mne to nevadilo, keď to robilo väčší zadoček.

dudri
29. sep 2009

suhlasim s Tamkou aj sissik ak matjou....

linetka, niektore mamicky pouzivaju stvorcove plienky davno co sme nosili plienku zo socializmus.
Ja mam take detex .gramaz 140m2/g
vela mamicky chvalia Kikko Eco lux-tenke, ale vysoky gramaz 145m2/g
aj su dobre
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
aj vkladacky-viacvrstvove plienky staci mensie na M, 1, pouzivam az dodnes
aj BL bamboo stvorec....
aj seperacky , sponky snapii aj vrchne nohavicky z PUL.

vladkaz1
29. sep 2009

tamka a ostatne dakujem za radu ,pouvazujem tak stacia fakt aj Color a clasik? nad nimi som vobec neuvazovala priznam sa pojdem pokukat stranky diki 🙂

tamka84
29. sep 2009

na začiatok zopár si kúp a vyskúšaj, poprípade striedaj so štvorcami, oni tie plienočky sa dosť rýchlo precikajú, majú slabú savosť, ale ako som písala pri mimi sa nevyhneš častému prebalovaniu tak je to jedno nie?
Ved jasné, pokukaj stránky a napíš zoznam čo by si vybrala, a ked sa vráti Stanka aj tá ti určite poradí. 😉

sissik
29. sep 2009

vcera zuzka necakane zaspala s tym gazovym stvorcom a vnutri bol este kiko bambusovy stvorec. a vydrzalo to az do rana. ale ona v noci necika vela.
vladka podla mna tiez nekupuj pre take male IB ani AIO. dokupis neskor.
bl clasic alebo color by mohli byt dobre, ked pojdes nikam von, predsa sa to zapina lepsie ako so snapkou. ale ak sa ti narodi vacsie babo, velkost S asi dlho nevyuzijes

brinzulka
29. sep 2009

vladka...nas ma 2mesiace, 6kg...narodil sa velky...

plienky XS/S predavam-nosili sme max. mesiac aj kustik...Cize som ich nevyuzila, co ma mrzi.

mame baby lucy klasik, color-mam ich rada...davam do nich bambus.vkldacku od kikka...rychlo schnu..na cele obdobie

organic mam velmi rada....aj organic velur od BL

bamboo- ma neuchvatila...ani AIO od BL, ani little lamb

tots bots je super plienka...velkost 2sa da zmensit snapi sponkou....olinka ma asi stale v akcii

pouzivame IB...najprv som k nej nebola naklonena, ale teraz super velkost M-ocenujem, ze sa z nej vyborne vyperie kaka

bum genius davam na von...spolahliva od zaciatku-na cele plienkove obdobie...2ks-kupena v UK...

baby kangas...nam najprv pretekali...ale uz som prisla na to, ze som nezakladala nieco spravne...a asi sme spravne dorastli
LB od Teba...sa tak zrazila, ze ju v pohode pouzivam a to je velkost 3

brinzulka
29. sep 2009
https://www.youtube.com/watch?v=hAm8LVCpFx0

viacvrstve plienky su este super

lilly
29. sep 2009

ahojte, vladka blahozelam k tehu, prajem ti nech je bezproblemove a na jeho konci nech mas v naruci krasny maly uzlicek 😵
baby, nemali by ste zaujem? Rozhodla som sa predat 2 Cushie Tushies denimku a cervenu so zverinou, jazdene asi 3 mesiace, vnutri flis je zmolkovy, ako kazdy flis proste, no inak vo vybornom stave 🙂

brinzulka
29. sep 2009

MAM PROBLEM:
vcera som prala plienky...pouzivame na vsetko ariel ...a uz sa mi 3krat stalo, ze po otvoreni pracky...bola okolo bubna a tesnenia pena...mm kupil prach aj s avivazou asi-uz ho nebudeme vyhadzovat...do avivaznej priehradky som dala ocot...
A vznika otazka-je mozne, ze to vsetko reagovalo a pena? Alebo som dala vela prachu...davam pol odmerky.
Pytam sa preto...lebo vćera to uz neostalo len pri bublinkach po prani...ale aj pri mlackach okolo pracky...Celu sme ju vcera preskumali, ci netecie...Mala len zaschnute otecene ciarky-akoby z nej nieco stekalo-pocas prania? -kedze je pracka na 60stupnov aj to mozno hned zaschlo...
chodim dnes okolo nej...uz prala 3tie pradlo a v pohode...strazim ju, aby sme nevytopili susedov
Stalo sa Vam? Viete poradit? DAKUJEM

sissik
29. sep 2009

brindzulka mohlo to urobit vela prasku. ja mam pracku uz asi 10r a niekedy to gumove tesnenenie na dvierkach dobre neprilieha a voda trochu vyteka von, tak po kvapkach. samozrejme, ze po tolkych rokoch to uz nie je take pruzne ako na zaciatku, tak tu gumu pohnem rukou a je to ok.
na kolko pradla si dala pol odmerky? ja davam pol odmerky na plnu pracku, nedavam tolko prachu, ako pise vyrobca a vsetko sa vyperie dobre

tamka84
29. sep 2009

my máme BL color S, a nosíme dodnes, a to má malá 10mesiacov a 8 kíl, takže asi je to individuálne.

sissik
29. sep 2009

tamka to mame ale opacne deti, zuzka ma 8 mesiacov a 10 kil 😉 taku BL organic 3v1 zapinam tak 2cm od kraja suchacu, na dlzku je s 2 vkladackami kratka, s 1 vkladackou tak akurat. takze ju na noc uz ani nepouzivam

dudri
29. sep 2009

Aj v noci davate PUL???? 😎 😕 😕 😕

sissik
29. sep 2009

dudri teraz uz mame v noci vlniaky, ale kym bola iba kojena, tak som davala PUL.
a vcera mi zaspala iba so stvorcom a pul, tak som ju nechcela zobudit prebalovanim a v pohode

matja
30. sep 2009

ani nám v noci PUL nevadia. Väčšinou však dáme do prvého nočného prebaľovania vlniaky a potom PUL.

miruss
30. sep 2009

Ahojte.
Ani nám nevadia v noci PUL a teraz keď malú preháňa zo zubov sú super.

dudri
30. sep 2009

pojdeme na navsteve u kamaratky (tiez ma dieta-prebaluje hnusky)
prespat 3-dni.

Mam zobrat celu vybavu latkove plienky, a tam moze prat prackou, neviem kamaratka bude vadit?
neviem predsavit prebalit hnusky 😝 😝 😝 😝

co by ste spravili????

standu
30. sep 2009

opytaj sa kamosky ci jej nebude vadit ked si budes prat, hm?
no my sme dnes dorazili z operacie...som unavena tak vas nejdem luskat....prezili sme to s hnuskami. kupila som nejake pre mna nove pampersky-take biele balenie, cosi s "cottonom" sa tam ohanaju ale nestudovala som to, ze kde to daku bavlnu ma no a co je hlavne: s pouzitim minima kremika sme sa nezaparili!!!! sa tesim a hlavne som sa velmi tesila domov na nase latkovecky...jednej mamine som tam davala skolenie 😉 reagovala, pacilo sa jej to...ale nemyslim ze by sa na to dala. pritakala, popocuvala, pytala sa ... a nic. a zahlasila mi ze ona svoju malu prebaluje 4X denne!!!!!! 4mesacne babo!!!! som sa zhrozila ze ci jej nevadi ze je dieta v chemii..no a NIC. nasilu sa nic neda... tak zatial bru noc
inak ta SWB velurka je fakt super nocna plienocka!

dudri
30. sep 2009

ona povedala nevadi, ale som vsimla jej tvar nevyzera nadsene...hm

SWB velur organic-mam najradsej, ale mam 2 ks. je malo, vysoka cena ☹

CT som rozparala vkladacky, tam su 3vrstvy-1flaus, 2x bambusy, aby som vyrovnala vkladacku, po oprati bambus byva zrazat, preto som dala vyrovnat,

emmka3
30. sep 2009

SWB velurka je fakt na nc super, ale aj mne su 2ks malo 😒

inac baby, neviem co robim zle, ale uz som 2x lanolinovala a dnes mi nehorazne prevlhlo a to za necele 2 hodky ... mam lanolin Ulrich, ale ten taky oranzovo.ruzvy ....myslite, ze je horsi ako ten biely Ulrich?

sissik
30. sep 2009

standu dufam, ze vsetko dopadlo OK a sandra sa skoro zotavi😉
dudri ja sa neviem dokopat k presitiu tych CT vkladaciek. ale casom to snad pride. teraz dokoncujem ciapocku, potom potrebujem skratit 2 rifle a potom snad.
som usila plienku z uteraku saxan z ikei a dala som ju teraz na noc. spolu s BL stvorcom. som zvedava, ako to rano bude vyzerat.
na noc som spokojna s BL bamboo. hambace uz nepouzivam, su male.

dudri ci budes latkovat u kamosky zalezi podla mna od teba. ak povedala, ze mozes prat, tak zober. ako sa pri tom tvarila, si nevsimaj.

no a balenie do 4 plienok denne - skoda si hubu drat a vysvetlovat nieco takym maminam

dudri
30. sep 2009

najlepsia lanolinova kura Imse Vimse. zostane mastny film.Takto ma byt.
Ulrich skoro nic, casto pretiekla az mokru plachtu.
Cakam Disanu...

ilijanka
30. sep 2009

ahojte, tú SWB velúrku na noc myslíte kapsovku alebo all-in-one? Vďaka. 😉

emmka3
30. sep 2009

ilianka, SWB myslime SWB One size velur, to nie je ani kapsa ani AIO ... my na nu davame vlnaky ...

dudri, nastastie tu Ulrich oranzovu som dostala zadarmo, mne sa tiez zdala divna, lebo mama aj bielu a p tej ostava film a po tejto nic ... som myslela, ze t tak ma byt, ale asi nie 😅

luciabah
30. sep 2009

ahojte, standu drzim palceky, aby sa sandra rychlo zotavila. akurat som vcera na vas myslela, ze ci ste uz po operacii. este raz, drzim palce. 😉

emmka3
30. sep 2009

inac brin, dobry link na tie vv ... som vcera vecer studoval a dnes maturovala 😀

standu, aj my na vas myslime, nech ste cim prv OK ...

chavallee
30. sep 2009

kristepane, baby!!!! 402 stran, ma chcete zabit??????????????????????????????????? 🙄

emmka3
30. sep 2009

chavale, netrap sa s citanim, sak ty si uz abehnuta, takze sa uz trocha vyznas, tak sa rovno pytaj 🙂 a vitaj, ked si nas nasla 😉