Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

booklover
8. mar 2011

@miskatn dakujem, je to potesujuce, ked niekoho povzbudi 🙂

sima.p
8. mar 2011

@miskatn súhlasím, pekný článok, vhodný na zamyslenie

zhrkz
8. mar 2011

@zojec No, ked ideme vonka na dlhsie, tak fakt tie 4-6 hodiek vydrzi a neprecika sa az na nohavice, aj ked aj to sa nam uz stalo 🙂 A samozrejme, ze je to riadne nasiaknute. Standardne ale menim samozrejme castejsie. Noc vydrzi celu, dnes bol dokonca rano suchy... ale to mi pride az divne. Pisem fotoblog, len krpec vyzaduje pozornost, takze este chvilku strpenia, bude.

zhrkz
8. mar 2011

@vanesska Gro Via - v mojej hitparade su the best of best 😀

juliakocka
8. mar 2011

ahojte chcem sa spytat, to na kapsove plienky idu este vrchne nohavicky, ci nie? a ci mozem namiesto vkladaciek pouzivat klasicke bavlnene plienky stvorcove? dakujem

miskatn
8. mar 2011

@juliakocka zalezi, ake kapsove plienky myslis, niektore potrebuju vrchne nohavicky, niektore nie. samozrejme ako vkladacky mozes pouzit stvorce

miskatn
8. mar 2011

@zhrkz no pekne, tesim sa. mozno by bolo zaujimave napisat nie len co vsetko mas, ale aj ako to pouzivas (priznam sa najviac ma zaujima ta noc 🙂 )

juliakocka
8. mar 2011

@miskatn dakujem, a podla coho viem, ktore potrebuju vrchne a ktore nie? niektore presakuju moč, alebo prečo sa nich pouzivaju vrchne?

miskatn
8. mar 2011

@juliakocka ano, niektore su nepriepustne same o sebe, maju tie vrstvy co potrebuju, ale niektore nie, napriklad :

http://www.ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonde...
tieto su nepriepustne, citujem: vonkajšia vrstva je tvorená jemným a pružným vodeodolným materiálom(100% polyester s polyuretánovým záterom), takže vrchné nohavičky už netreba dávať..

http://www.ekoplienky.sk/product/bum-hugger-158/
alebo
http://www.ekoplienky.sk/product/kapsova-plienk...
tieto potrebuju nohavicky

sonkab
8. mar 2011

Baby, stalo sa niektorej z vas, ze sa babatko vyhadzalo po pouziti kapsovky wonderoo minky ? Maly ju mal dnes 1. krat, cca. 2,5 hodky a ked som ho rozbalila, na brusku, tam kde sa mu minky vrstva dotykala pokozky (v sede), mal cervene flaky. Tie tam ma doteraz - po 4 hodinach. Prala som v ecoveri, v noci mal kapsovku BG a pokozka v pohode, takze praskom to byt nemohlo . . .

juliakocka
8. mar 2011

@miskatn dakujem, uz mam v tom jasnejsie, asi investujem do tych wonderro

katka888
8. mar 2011

@juliakocka
v zásade kapsové plienky sú plienky, ktoré nepotrebujú vrchné nohavičky.... a tzv. nohavičkové plienky, vyzerajú tiez ako napr jednorazovka / tj nieje to stvorec / a tie potrebuju vrchne nohavicky, lebo nemaju vrchnu vrstvu nepremokavu.
kapsovky majú tú výhodu, že vieš prispôsobiť "obsah kapsy" piškaniu babätka. ak pišká viac naraz, tak tam pridáš napr. aj ten klasický štvorec. a keďže ich perieš rozdelene, tj "obal" zvlast a tu vkladacku zvlast, a tak sa aj zvlast susi, je to praktickejsie, ako napr typ all-in-one / plienka uplne v celku, bez potreby vrchnych nohaviciek, bez vkladania.... komplet hotova plienka / , ktory sa neda tak rozdelit a susi sa preto dlhsie 😉

@sonkab my pouzivame minky uz par tyzdnov a nemame takuto reakciu. 😒 pri inej latke sa vam to asi nestalo, ze, to by si napisala.....

sonkab
8. mar 2011

@katka888 k latkovkam sme sa vratili po 5 mesiacoch. Zatial sme mali flipky a kapsovky BG a ani po jednej takato reakcia nebola. Skusim ju este raz oprat a uvidim ci sa vyhadze opat. Snad ju nebudem musiet predat ☹

zojec
8. mar 2011

@sonkab wonderosky maju vrchnu vrstvu flis, a BG kapsy suedecloth... oboje je umelinka, ale trosku ina.. skus este ten flis odsledovat, no moze to byt aj praci prasok, nejake nove jedlo, alebo len nahoda 😉

sonkab
8. mar 2011

A viete mi poradit nejake stihle kapsovky ? Alebo take ani neexistuju ? 🙂

katka888
8. mar 2011

@sonkab swaddlebees sa mi zdaju velmi uzucke medzi nozkami.

zojec
8. mar 2011

@sonkab celkom stihle su aj TB http://www.ekoplienky.sk/product/tots-easyfit-v..., ale nie je sty dry :( no najstihlejsia plienka je jednoznacne IB... som sa do nich zalubila 😀 😀

sonkab
8. mar 2011

@zojec ta nova bitti tutto ?

zojec
8. mar 2011

@sonkab nie do klasickej starej 🙂 ale velkost S ma nenadchla.. vobec.. skusila som velkost L a zatial som spokojna 😉

sonkab
8. mar 2011

@zojec tiez nad nimi uvazujem. Len som sa nevedela rozhodnut ci staru alebo novu 🙂

zojec
8. mar 2011

@sonkab mne sa zda ta nova zbytocne predrazena, hlavne ked od cca 8 mesiacov je dobra aj Lkova velkost.. a podla mna aj skor.. 🙂 a tie nove vkladacky baby nejak extra nechvalia.. 😉

sonkab
8. mar 2011

@zojec no ved to, maly uz ma 8300g, tak to uz mozme kupovat Lko. Ja sice na patentky moc nie som, ale zvykneme si 🙂
Zoji, a co odporucas na noc - bum hugger alebo anavy ?

sulky
8. mar 2011

@sonkab , pre vas uz staci IB Lkova velkost, zbytocne budes kupovat jednovelkostnu.
A chces iba kapsovky so sty dry vrstvou?

zojec
8. mar 2011

@sonkab u mna vedu bum hugger, resp. doma sita kapsova nohavickova plienka.. da sa krasne dovypchat podla potreby.. anavy malej uz noc nepotiahnu a viac sa nedaju dovypchat, lebo cika ide potoom popri nozke.. okrem toho hamburgery su sty dry.. jedine co mi na nich vadilo, ze to konope trosku tvrdne .. a samotna plienka bez vkladacky je nic moc :( treba k nim este BI prefold....
na patentky si rychlo zvyknes, ked uvidis ako sa suchace strasne rychlo opotrebuvaju.. 😉

sonkab
8. mar 2011

@sulky no ale co ak raz bude druhe ? 🙂 Zatial mi kapsovky so sty dry vyhovuju najviac, ale ak mas dobry tip, sem s nim 🙂

sonkab
8. mar 2011

@zojec a kolko mam tych hambacov zobrat ? 2 ci radsej 3 ? a ten prefold vopchas dnu alebo ho davas tak, ze je v kontakte s pokozkou ?

zojec
8. mar 2011

@sonkab do Lkovych IB dorastie aj male babo velmi rychlo od 6 mesiacov ich mozes v pohode pouzivat, dovtedy je tato plienka aj tak nanic.. teda aspon male velkosti 😉 AIO kapsovky jednznacne BG, wonderoo, TB 😉

zojec
8. mar 2011

@sonkab davam dnu, inak by mi bolo uplne jedno na aku plienku ho polozim, ide mi o to aby mala b. suchu ritku celu noc a aby priliehali gumicky okolo noziciek a necikala popri plienke. ja mam 4 ks nocnych plienok, periem kazdy 3 den.. tie 3 su optimum..

sonkab
8. mar 2011

@zojec ozaj, este ma napadlo - ked sme mali problem s minky materialom na wonderoo, nebudeme mat to iste aj s IB ?

sulky
8. mar 2011

@sonkab , no uzka medzi nozickami je aj ta co spominala zojec ako prvu. Tots Bots EasyFit Onesize 2010. JE tenka, a nerobi velky zadocek. Ale nie je na noc. AK hladas plienku na noc, tak bud hamburger alebo anavy.
A je pravda, ze tu Lkovu IB vyuzijes najviac. Nam zacala sediet az ked sme zacali chodit. Dovtedy ju Simon precikaval. 😎