Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
29. sep 2010

@divoska vzdy po oprati lanolinujes.
Pindoura treba obcas nasmerovat aj na serbli, chalanom treva serbel s vyssim predkom, aby nesla cikanica na zem. 😉

michaela80
29. sep 2010

@sulky mne sa plakanie neda vypnut.. ☹

divoska
29. sep 2010

@labutka ach soooo. takze kazdym opranim sa znici lanolinovy povlak, i see. vykonam a budem informovat. ale to ich najprv musim nalanolinovat ze jo 🙂 a este sa mi zdaju kusa velke tak uvidim kedy sa do toho pustim.

katka888
29. sep 2010

no slniecka, opatovne sme pokrstili kakou vlniaciky anavy, ako tak citam, asi sme zatial nenasli nejaky zaruceny recept, ako sa toho zbavit, ze nie? 😅 ... tak ja som to oplachla, a skusim vyprat asi s uterakmi, nech nejde pracka naprazdno ☹

michaela80
29. sep 2010

@avila aky si kupila vb kauflande..? a ja som rtozmyslala nad serblom ale neviem odkial ho kupit...

divoska
29. sep 2010

@katka888 a ten lanolin nezafrasi ostatne pradlo? ci to sa pri kazdom prani uplne rozpusti a preto to treba furt lanolinovat asi ze

avila
29. sep 2010

@michaela80 to je miska na slahanie, odporucili mi to baby tu. Vyzera presne tak sito ako cinsky nocnik, len ma trochu ine rozmery. Super je a stal 2 eura asi.

zojec
29. sep 2010

@divoska no operies nalanolinujes, opereis nalanolinujes a tak dookola.. 😉 flisaky by som na tvojom mieste vyskusala.. ja som s nimi zacala az teraz, vyuzijem este mozno dva mesiace a celkom som spokojna, aj ked vlniaky to nie su.. skusam teraz nedavat vlniaky, kvoli tym bodockam na nozickach a brusku, ale nemizne to :(
ja tiez pri lanolinovani pouzivam detsky organic telovo vlasovy sampon a v pohode.. ale minule sa mi nechcelo ist pren hore, tak som kvapla jednu malilinku kvapku sprchacu .. len aby sa ten lanolin rozpustil 😉
@labutka tie gule ani mne nie su 100% jasne.. ze by to bolo v tym kojenim? 😀 😀

sulky
29. sep 2010

@divoska , sampon na vlnu je praci prostriedok. Ked budes mat pocit ze vlniaky su spinave, smrdia, tak ich v tom operies.Staci tak raz za 2-3 tyzdne.Na vlnu musi ist specialny pripravok. Bud kupis klasicky, v hypemarkete, alebo pouzijes ten specialny sampon co mas. Ten mam radsej. Treba vpracke pustit specialny program na vlnu, alebo vyprat rucne.
Po tom, ako operies, nalanolinujes. Lanolinovat staci tak raz za 3-4 tyzdne, zalezi aj od typu vlniakov. (Ja som BBH este nelanolinovala 🙂))

zojec
29. sep 2010

@divoska no vlniaky musis prat samostatne.. najlepsie v rukach zlahka preprat v sampone na vlnu.. potom vyplachat a dat na noc do lanolinu.. potom vybrat, vyzmykat v rukach, v uteraku, alebo na nizkych otackach v pracke a dat susit.. 😀

zojec
29. sep 2010

@sulky ja som minule nenalanolinovala hned po prani a pretekali.. disany to boli.. :(

labutka
29. sep 2010

@divoska mne sa vsetky vlniaky a aj niekore plienky zdaju velke, az kym ich susnovi nenavlecem, a zrazu su mu dobre. 🙂
@katka888 ja vlniaky perem same, v programe na vlnu...

sulky
29. sep 2010

@labutka , aj ja kojim 🙂
Je to presne naopak. Ecoballs 150 maju 2pracie gule, Ecoballs 1000 maju 3pracie gule. NIe je to o tom, ze ci peru slabsie alebo silnejsie, ale ako dlho vydrzia.
Totizto pri prani sa minie asi 1.5 gramu z tych guliciek. To znamena, cim viac guliciek, tym dlhsie vydrzia. Cize ecoballs 150 vydrzia 150prani,Ecoballs 1000 vydrzia 1000 prani. Potom sa dokupuju uz len nahradne naplne, a doplnia sa do tych gul.
Jovan? 😀

sulky
29. sep 2010

@labutka , presne tak. Mozes tie gule pouzit, a ak nebudes spokojna, do 14 dni sa daju vratit. Ale este ich zatial nikto nevratil 🙂

zojec
29. sep 2010

@sulky a ked vypnes plachanie, tak vydrzia este dlhsie predpokladam... a 150tky sa nedaju vratit? len 1000ky??

sulky
29. sep 2010

@labutka , ja mam problem, ze nam zacinaju byt vsetky plienky uz male. A to sme velkostou uplne normalni, dokonca niektori jeho rovesnici su vacsi. Bum Genius v 3.0 je mala, SWB je mala, LL 2ka bola mala uz davno 😠

sulky
29. sep 2010

@zojec , daju sa vratit iba 1000ky.

labutka
29. sep 2010

@sulky uz je mi to trochu jasnejsie, ale ked dam 3 gule s kazdej sa minie 1.5 gramu? Alebo dokopy sa minie 1.5 gramu? Nchapem preco raz stacia 2gule do prania a pri tych druhych treba 3 gule.
T vratenie sa mi pozdava.... 🙂

zojec
29. sep 2010

@sulky a kedy sa da zistit ze uz neperu? uz tam nie su tie gulicky? sa minu? lebo sa mi nebude chciet pocitat do 150 😀 nedajboze 1000 😀

labutka
29. sep 2010

...lebo moja logika hovori, cim viac gul das do prania, tym skor si ich mines...

katka888
29. sep 2010

@divoska
vidis 😨 .... no ja som prala naposledy pokrstene anavy vlniaky s vankusmi, takymi "chlaptymi" ale ako kukam su oki. ked vlnene pradlo nemam spinave ziadne ale uteraky mi poprat treba.... nieoc vymyslim

katka888
29. sep 2010

@labutka
ja mam zatial len dve vlniaky..... ☹ ale asi obe hodim , co uz pojde pracka na prazdno.... nevadi. o dovod viac si dokupit 🙂

labutka
29. sep 2010

ja mam 4 vlniaky, 2 origos, 2 mi strikovala moja babi, a dokopy som prala len tie strikovane, kedze su rovnake farby. Kd som mala len 2, vzdy som prala kazde zvlast. Jedny perem, druhe chcem mat suche a pouzivat.

labutka
29. sep 2010

@zojec @sulky si uz z nas doma trha vlasy nad klavesnicou, ze vobec otvarala temu pracich gul. 😀

sulky
29. sep 2010

@labutka , minie sa dokopy 1.5 gramu. Ci ich mas 2 alebo 3. Takze ak ich mas viac, vydrzia dlhsie.
@zojec , ak budes vidiet ze gulicky blednu alebo zmensuju svoju velkost, tak doplnis z nahradneho balenia ktore je k tomu prilozene. Nemusi to pocitat, tych 1000 prani vychadza zhruba na 2 roky 😉

katka888
29. sep 2010

@labutka
aj ja to tak asi pustim, ved z toho sa nestriela 🙂

sulky
29. sep 2010

tu mate odpovede na najcastejsie otazky 🙂

Pracie guličky ECOBALLS

Často kladené otázky

Prečo moje pracie guličky ECOBALLS nefungujú?
Najprv sa uistite, či ste nedali do bubna práčky priveľa prádla (viac ako ľ objemu). To by
bránilo pracej guličke cirkulovať vo vode.
Uistite sa, či ste nenastavili na práčke prací program s úsporou vody.
Ak sa Vám zdá, že Vaše biele prádlo nie je žiarivo biele, môžete pridať malé množstvo
Bielidla ČISTÝ KYSLÍK. Pracia guličky ECOBALLS neobsahujú toxické enzýmy a iné
chemikálie a preto výsledky používania pracích guličiek ECOBALLS nemôžu byť
porovnávané s pracími práškami, ktoré obsahujú toxické chemikálie.

Ako viem, kedy mám doplniť pracie granule do pracej guličky ECOBALLS?
Časom spozorujete, že pracie granule vo vnútri pracej guličky ECOBALLS sa zmenšili a
že pracia gulička je ľahšia. Tiež môžete zbadať, že čistiaci účinok sa znížil. Pridajte teda
do pracej guličky náhradné pracie granule, ktoré sa nachádzajú v balení. Pôvodné pracie
granule nechajte v pracej guličke.
Ďalšiu ECOBALLS náplň môžete dokúpiť na rovnakom mieste, kde ste kúpili pracie
guličky ECOBALLS. ECOBALLS náplň je vytvorená tak, že úplne nahradí existujúce
pracie granule v pracej guličke ECOBALLS. Pokiaľ nie je pracia gulička ECOBALLS
poškodená, môžete ju opakovane dopĺňať.

Neviem otvoriť praciu guličku ECOBALLS.
Aby ste otvorili praciu guličku ECOBALLS, musíte najprv odstrániť špongiový prstenec a
skrutkovačom odšrubovať šrubku. Praciu guličku otvoríte tak, že budete otáčať
pologuľami pol obratu na jednu stranu a potom v opačnom smere. Ak máte stále problém,
poklepajte okrajom pologúľ po tvrdom povrchu a opakujte postup. Robte to opatrne,
pretože mechanizmus sa môže otvoriť nečakane a pracie granule by sa mohli rozsypať.

Musím používať vsetkz pracie guličky ECOBALLS súčasne?
Pred dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame používať vsetky pracie guličky
ECOBALLS súčasne. Môžete použiť však aj 2 pracie guličky ECOBALLS pre1/2 objemu
práčky.

Moje pracie guličky začali zvláštne páchnuť, rovnako aj moje prádlo a práčka.
Skôr, než ste začali používať pracie guličky ECOBALLS, pravdepodobne ste používali
pracie prášky alebo geli. V dávkovacej nádobe, ale aj inde v práčke a rúrkach sa
zhromaždili zvyšky pracieho prášku alebo gelu. Ak toto nie je vyčistené, môže to
spôsobovať zápach a upchávanie rúrok. Tento zápach by bol maskovaný syntetickými
parfémami v pracích práškoch a geloch.
Aby ste odstránili zápach, nechajte bubon prázdny, nastavte práčku na 90°C, nalejte do
dávkovacej nádobky 2 šálky octu a zapnite práčku. Ocot je veľmi dobrý pre odstránenie
zvyškov vodného kameňa a stvrdnutého pracieho prášku, pôsobí antibakteriálne a nepení.
Ak tento postup zopakujete každý mesiac, udržíte práčku vo výbornej kondícii a bez
zápachov. Ak zápach stále pretrváva, skontrolujte hadice v zadnej časti práčky, môžu byť
upchaté a znečistené.

Prečo sú pracie guličky ECOBALLS antibakteriálne?
Pracie guličky ECOBALL zvýšia PH vody na viac ako 10. Baktérie sú aktívne pri PH
medzi 6-8.

Môžem použiť pracie guličky ECOBALLS v práčke plnenej zhora?
Pracie guličky ECOBALLS môžu byť použité vo všetkých typoch práčok. V priemyselnej
práčke budete potrebovať viac pracích guličiek ECOBALLS.

Môžem pridať aviváž do prania spolu s pracími guličkami ECOBALLS?
Po praní by ste mali zistiť, že šatstvo je prirodzene mäkké aj bez použitia aviváže. Ak Vám
chýba syntetická vôňa, odporúčame Vám použiť ekologickú aviváž ECOVER. Môžete
však použiť aj syntetickú aviváž. Keď je pranie ukončené, vyberte z práčky pracie guličky
ECOBALLS, vložte aviváž a zapnite práčku na krátky cyklus.
Avšak aviváž nepridávajte do prania spolu s pracími guličkami ECOBALLS. Olej z
aviváže by mohol obaliť pracie granule, čo by bránilo ich funkčnosti. Ak by sa Vám to
predsa len nedopatrením stalo, odporúčame umývať niekoľko minút praciu guličku
ECOBALLS 1000 aj s pracími granulami v horúcej mydlovej vode do 60°C. Následne
praciu guličku ECOBALLS 1000 dôkladne vysušte a môžete ďalej používať.

Môžem stále používať tablety na zmäkčovanie vody pre ochranu práčky pred vodným
kameňom?
Nemôžete používať tieto tablety súčasne s pracími guličkami ECOBALLS. Odporúčame
Vám však použivať MAGNOBALL na vodný kameň v práčke alebo aj v umývačke riadu.
So zárukou až 5 rokov Vám MAGNOBALL ušetrí veľa peňazí, ktoré by ste minuli na
tablety.

Moje pracie guličky ECOBALLS fungovali naozaj veľmi dobre ale teraz prestali
fungovať.
Možno potrebujete doplniť pracie guličky ECOBALLS náhradnou náplňou. Ak bývate na
území, kde je veľmi tvrdá voda, životnosť pracích guličiek ECOBALLS sa môže skrátiť v
porovnaní s používaní v mäkkej vode, preto pracia gulička bude vyžadovať častejšie
doplňanie. Skúste používať MAGNOBALL na vodný kameň v práčke – pre zmäkčovanie
vody. Niekedy sa môže vytvoriť olejnatá usadenina na vnútornej strane pracej guličky
ECOBALLS. Táto usadenina sa dá odstrániť umytím v miske s teplou mydlovou vodou.

Sú pracie guličky ECOBALLS bezpečné aj pre pranie jemných tkanín?
Radili by sme dať jemné tkaniny do pracej tašky pre väčšiu ochranu. Ak je šatstvo veľmi
jemné a drahé, perte ručne a nepoužite pracie guličky ECOBALLS. Práčky sa môžu
správať „veľmi drsne“ k jemných tkaninám.

Mám alergiu a kožný ekzém. Môžem používať pracie guličky ECOBALLS?
Pracie guličky ECOBALLS nevyvolávajú alergie a sú bezpečné aj pre citlivú pokožku.
Táto vlastnosť bola testovaná na Akcii proti alergiám vo Veľkej Británii.

Môžem prať plienky a detské oblečenie?
Pracie guličky ECOBALLS sú bezpečné pre detské oblečenie a jemnú detskú pokožku.
Dostali sme množstvo pochvalných vyjadrení od zákazníkov ktorí perú vymeniteľné
detské plienky. Pracie granule ECOBALLS menia molekuly vody pre zmäkčenie prádla a
zvyšujú PH vody (baktérie sa nemnožia pri PH viac ako 8). Odporúčame, aby ste predprali
veľmi znečistené plienky v Bielidle ĆISTÝ KYSLÍK, prípadne použili Odstraňovač škvŕn
eco:stain, ak je to potrebné.

Ako fungujú pracie guličky ECOBALLS?
Pracie guličky ECOBALLS zvyšujú PH vody a spolu so saponifikáciou pôsobia na špinu
pripevnenú na textilné vlákna. Aktivované molekuly vody sa ľahšie infiltrujú do textilného
vlákna a naviažu sa na špinu. Pri pohybe bubna práčky sa špina rýchlejšie oddelí od
textilného vlákna a rozpustí sa vo vode.
Minerálne oxidy zmenia iónovú štruktúru vody. Sodík a oxidy draslíka sa rozpustia vo
vode a zvýšia jej PH. Pracie guličky ECOBALLS robia molekuly vody menšími, čo vráti
vode jej výborné hydratačné vlastnosti, väčšiu rozpustnosť a dobrú priepustnosť. Preto
môže odstrániť škvrny a pachy a zároveň má antibakteriálny účinok.
V pracej guličke ECOBALLS sú pracie granule, ktoré obsahujú netoxické minerálne
oxidy.

sulky
29. sep 2010

@labutka,@zojec ,staci? 😉

zojec
29. sep 2010

@sulky 😉 super... a uz posledna otazka.. aspon dufam.. dufam ze mas este vlasy na hlave 😀 ked by som chcela dat silicu levandulovu, tu mozem dat hned k praniu miesto avivaze? ci az ked ich vyberiem z pracky?

sulky
29. sep 2010

@zojec ,je to olejova silica? lebo pri avivazi pisu, ze sa nema davat spolu s gulickami:
olej z aviváže by mohol obaliť pracie granule, čo by bránilo ich funkčnosti.