Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
19. júl 2010

@ivanajelinek k tvojmu vyberu z dnes 10.24:
AIO / SIO:
Bum Genius Flip (set) - palec hore
Gro baby shell set - nemam, ale baby chvalia
jednu kapsovku Fuzzi Bunz - perfektne sava, palec hore

Nohavickove:
Baby Lucy bamboo Patentky - nemam, neviem posudit
Ell`s House konopna plienka - tenucka, ale perfektne sava
baby idea bamboo extra - super na noc
Toots Bamboozle - save, dobre
Baby Lucy organic bio velour - nemam, neviem posudit

A k tym vsetkym nohavickovym nejake vrchne nohavicky.Kolko ks vrchnych mam k tomu objednat? Zatial som vybrala Gro baby Wonder Wraps a Fleece Wrap... - spolu s 2flipkovymi, ktore sa daju pouzit aj na nohavickove ako vrchnaky, to bude stacit; pripadne este na noc kup vlniaky disana alebo babybeehinds

zatial ti podla mna netreba nejake extra vkladacky, male deticky cikaju castejsie a mensie mnozstva, takze nepotrebujes nejake extra save; skus aj nejake stvorce, na ktore das pulky alebo vlniaky 😉
ked bude krpec vacsi dokupis vkladacky - na noc napr. babyidea prefold alebo twofold

sulky
19. júl 2010

@brisilda , ak mas bambusovu plienku/ vkladacku,je skoda na nu davat umelinku. Ja mam najradsej prirodu na zadocku, ak sa da 🙂
Bambus ma super vlastnosti. Bambusove vlakna maju antibakterialne a antialergicke ucinky.

vladkaz1
19. júl 2010

Ell`s House mi smredla jak tchor mocom ... nemam ju rada 😀

luciferova
19. júl 2010

@emjee jeej emjeee, obkecas aj moj vyber? hlavne, ci mi je este nieco treba 🙂

ivanajelinek
19. júl 2010

Ahoj Emjee 😉 dakujem. este rozmyslam nad Anavy nohavickovu bambusovu a nad AIO Bambinex jednovelkostna.Mate niektora skesenosti?

emjee
19. júl 2010

@brisilda v latkovkach nekremuj (jedine s pouzitim separacky), inak by si si mohla znizit savost plienok - a vobec to nie je potrebne, ja odkedy latkujem som kremy nevytiahla - separacky pouzivam kvoli lahsiemu praniu, tie "sucho-udrzujuce" pouzivam malokedy, kazda plienka nieco nasiakne a az ked je fakt brutal nasiaknuta citit vlhko, inak ani moc nie

brisilda
19. júl 2010

@luciferova 😀 sorry ze opisujem ale coto s tvojho zoznamu ma aj ja na svojom zozname 😉 kocky ved mne je 100 € malo 😀 ale dalo sa to cakat vsak? kedze investicia do plienok je ovela vyssia 😀

emjee
19. júl 2010

@ivanajelinek anavy super
bambinex - neviem, jednu bambinex mam, ale moc sme ju neuzili - kupila som malu 😝

@luciferova hned to bude

emjee
19. júl 2010

@brisilda no jo 100eur, ale kolko minies mesacne asi na plienky?

luciferova
19. júl 2010

aj ja sa musim krotit, stanovila som si limit 2000sk na prvu objednavku 😀 mesacne naklady mam zhruba tisicku za pampersky 🙂

luciferova
19. júl 2010

@brisilda kluuuudne, ja mam ale v zozname len SIO, ja na ine nemam odvahu 🙂

emjee
19. júl 2010

@luciferova

Gro Baby Shell set - nemam, ale baby si chvalia
Gro Baby vkladacia plienka 2 ks - detto

Vkladacia plienka konopná - ktora? znacka alebo daj link

Flísové separačné vložky 10 ks - Totsbots? mam, su super, da sa to z nich lahko "striast" a vyprat - ALE na flis sa neodporuca davat mydlo, takze ak planujes nahodou prat v slize, tak nie flisove veci, lebo on potom neprepusti tekutinu cez seba, ale bokom 😝

Individual pack sty dry Bum genius Flip - fajnova 😉
Sty dry 2 ks - supersave vkladacky, do tychto nepotrebujes davat flisove separacky, lebo uz samotna vkladacka robi pocit sucha

chyba mi tu nejaka nocna plienka - davat na noc aio/sio je podla mna hriech 😀 skus EH bum hugger (ma v sebe flisovu vrstvu, takze nepotrebujes separacku pre pocit sucha) alebo BI bamboo extra patentkovu (ma vkladacku s flisom, takze tiez nepotrebujes extra separacku) a k tomu vlniaky (disana, babybeehinds)

luciferova
19. júl 2010

vkladacia plienka konopna hľa http://www.ekoplienky.sk/product/vkladacia-plie...

flisove separacky http://www.ekoplienky.sk/product/flisove-separa...

planujem prat v lovele, cize flis sa nezapiera mydlom? potom nemam radsej kupit nejake papierove? napr v rolke?

na noc zatial pampersky 🙂

luciferova
19. júl 2010

juuuj baby radte, lebo uz 3x mi zmizol nakupny kosik 😀

emjee
19. júl 2010

@luciferova podla seba sudim teba - po 2 dnoch latkovania cez den som si povedala, ze nebudem dieta trapit a bude sa latkovat aj v noci 😀 jeden balicek jednorazoviek som minula za ca. polroka na obcasne vylety ked sa nedalo brat latkovky; druhy balicek jednorazoviek mi tu este lezi neotvoreny a uz ho ani nejdem otvarat, capnem ho do bazaru na predaj alebo posuniem niekomu v rodine 😀

EH vkladacia plienka konopna - mam aj konopnu aj flisovo.konopnu, pouzivam na zvysenie savsti nohavckovych plienok a zaroven ako separacku - do tvojho vyberu sa mi to zda zbytocne zahrnat; do flipiek ich urcite nepotrebujes, do gro baby myslim tiez nie, do nocnych je to tiez zbytocne - zatial to podla mna neber

ano tie flisove separacky su Totsbots tie co mam aj ja - mam 5ks, z toho jednu len opranu, tocim zvysne 4 - viac pouzivam celulozove separacky, mojmu vlhko v gatoch nejak extra nevadi 😀

lovela na plienky je ok, s mydlom na flis veelice opatrne

luciferova
19. júl 2010

oki emjee, dakujem, tak ich teda vyhodim. chcela som ich len kvoli tomu pocitu vlhka (mozno ani mojmu to vadit nebude, to skor mne 😀)

no ja musim minut 3 baliky pampersiek, to by mi nas tata hlavu odtrhol 😀 😀 😀

brisilda
19. júl 2010

kocky tak pridavam aj ja svoj zoznam veci mozete okomentovat 😉
Kapsovka Wonderoo V2 na skusku 1ks
plienky bum genius flip na skusku 1 ks
gro baby shell set na skusku 1 ks
vr. nohavicky gro baby wonder wraps 1ks
vkladacia plienka bambus 1ks
sty dry 2ks
Bl bamboo S
sty dry do bum genius
a zatial su na ceste k nam plienocky baby lucy 3 ks

taanak
19. júl 2010

@luciferova v lete velmi separacky z flisu nepouzivam, mam pocit, ze dietatko sa v tom nemoze v teple citit prijemne. Ked uz separacky, tak dobre su polyesterove separacky Stay dry od Imse Vimse, su z takej tenuckej polyesterovej latky 😉

brisilda
19. júl 2010

veru a este som tiez zabudla a flis. separacky 😉

luciferova
19. júl 2010

@taanak a tie imse vimse mi zapasuju aj do gro aj do bum genius?

luciferova
19. júl 2010

ja som teda tie konopne, resp som chcela flisove vyhodila von. dobre? ci dam ich naspat? booooze to je tak, ked je niekto jelen 😀

taanak
19. júl 2010

@luciferova pasuju vsade, je to iba obdlznik z tenkej latky, ktory sa prisposobi kazdej plienke. Su to tieto http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ims...

brisilda
19. júl 2010

kocky ale ved flis separacky su super na zimu ci nie?

emjee
19. júl 2010

@brisilda
Kapsovka Wonderoo V2 na skusku 1ks - nemam, neviem posudit
plienky bum genius flip na skusku 1 ks - super
gro baby shell set na skusku 1 ks - nemam, ale baby chvalia
vr. nohavicky gro baby wonder wraps 1ks - nemam, ale myslim, ze patria k tym lepsim
vkladacia plienka bambus 1ks - znacka, link? do coho to planujes davat?
sty dry 2ks - ktore? do coho to planujes davat?
Bl bamboo S - dobra nocna
sty dry do bum genius - super
a zatial su na ceste k nam plienocky baby lucy 3 ks - nemam, neviem posudit; napis ktore konkretne, lebo babylucy nohavickovych je vela druhov

luciferova
19. júl 2010

a treba mi tie papierove separacky, ked mam objednane flisove?

emjee
19. júl 2010

@luciferova principialne ti netreba ziadne separacky 😀 ale ak chces, tak ti ich treba 😀
ak chces pocit sucha, tak flisove
ak si chces ulahcit pranie, tak celulozove (na riedku stolicu) alebo viskozove (na tuhsiu stolicu)

luciferova
19. júl 2010

takze takto:
Gro Baby Shell set
Gro Baby vkladacia plienka 2 ks
Flísové separačné vložky 10 ks
Individual pack sty dry Bum genius Flip
Sty dry 2 ks
Imse Vimse separačné plienky 200 ks

OK?

luciferova
19. júl 2010

okrem tych poslednych separaciek teda... ked vravi emjee ze netreba...

luciferova
19. júl 2010

mozem objednat? uz to chcem mat z krku... mi z toho kvalitne hrabe 😅