Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miskatn
9. mar 2011

@labutka @sulky pomeriam na malinkom cvirikovi co treba 🙂

sonkab
9. mar 2011

@zojec tak som zistila, ze nas problem nie je len s minky. Vyhadzal sa aj po flipke. Jemu nevadi vnutro, to je ok, ale vonkajsia vrstva plienky - PUL, ktory sa mu dotyka bruska ked maly sedi. V noci ked sa mu plienocka nedotyka pokozky na brusku, nemame problem, akonahle sa hrame a pride pokozka do kontaktu s PUL, ocervenie. Co s tym ?

sonkab
9. mar 2011

@labutka citam, ze vo weehuggeroch kontakt s pokozkou. Hod prosim ta link na tie gatuse, my mame problem ak sa pokozka dotyka PUL vrstvy. Nikde mu to nevadi (na nozickach, ani na chrbte, dokonca ani na brusku pod plienkou), iba nad plienkou. Dakujem 🙂

sulky
9. mar 2011

@miskatn , vo vasom veku, jednoznacne IB cislo L. 😉

@sonkab, pri IB tiez nemas pri kontkate s pokozkou PUL.

sulky
9. mar 2011

@sonkab , neviem ako vyzeraju wonderoos, tam je PUL alebo semis na vrchu? Co tvojho maleho podrazdilo?

zojec
9. mar 2011

@sonkab http://www.ekoplienky.sk/product/wee-huggers-464/, tu su .. navrchu je bavlna, vo vnutri je bambusova zaklapka.. nie je kontakt s pulom vobec 😉 mam ju nafotenu aj v albume , cize maly ma alergiu len ked sa mi brusko dotyka vrchu plienocky? ked sedi a previsa mu brusko? dobre som to pochopila?
@sulky ak ma alergiu na wonderoosku, na minky, tak bude mat aj na IB, to ma tiez minky upravu navrchu...

izabelkak
9. mar 2011

@sulky to sa bavíte o IB? Iz má 18 mes., tak 10 kg ca a fičíme v poho na vel. M... akurát teda vydrží tak jedno cikanie alebo dve menšie, no používam miniboostre... ako nepretečie tá plienka len ak je ciki viac tak sú mierne vlhké okraje.. spravidla však gaťky idú po jednom oblečení do špinavého lebo okraje napáchnu...

taanak
9. mar 2011

@sonkab , @zojec tie jednofarebne weehuggers nemaju z vonkajsej strany bavlnu, ale PES, bavlnene su iba tie vzorovane. Sirsiu ponuku vzorov najdes aj u mna na latkoveplienky.sk.

@sonkab dalsim riesenim pre babo by mohli byt vlniaky 😉

taanak
9. mar 2011

k tym IB, keby som si mala vybrat, tak beriem radsej SIO - od 6. mesiacov pouzivame velkost L a sedi na perfekne, nepreteka. Ta Tutto sa mi zda taka prekomplikovana. 😉
A pikoska - vel. S raz u mna kupovali pre kocura, co im znackoval byt 😎

zojec
9. mar 2011

@taanak ano? no vidis, to som nevedela 😉 ale tie farebne su aj tak krajsie 😀 😀 😀
@izabelkak mna nejak zacali brat tie IB 🙂 zatial pekne podrzia, ale neodvazim sa dat do autosedacky, ani do manducy.. tak na doma, alebo do kocika ked ideme vonku, ale to spi a viem ze nebude cikat, az ked vstane dnu a to ide na nocnik 😉

crysmile
9. mar 2011

@taanak tak to je teda riadna pikoska 😀 😀 sa tu rehocem ze pre kocura..
moje krsňa ma velkost Lko IB po mojej dcerke a pouzivaju ju v pohode od narodenia.. neviem ako je to mozne, nechapem..

katka888
9. mar 2011

@sonkab
a keby ste skusili davat miesto puliek vlniaciky?

taanak
9. mar 2011

@izabelkak kolko mam, tolko na IB nazorov 😉

sima.p
9. mar 2011

@taanak s tým kocúrom to nemá chybu.....

miskatn
9. mar 2011

dakujem za tie velkosti IB SIO, asi najlepsie pojdem do predajne a popozerame / prirovname, dakujeme este raz 🙂
@taanak kocur 100 bodov !

sonkab
9. mar 2011

@zojec spravne si to pochopila 🙂

zojec
9. mar 2011

@taanak 😀 😀 😀 no velkostne su tak ako na kocura 🙂 ale neviem si predstavit prat potom ten smrad... 😉

sonkab
9. mar 2011

@taanak @katka888 tak vyskusame vlniaciky. I ked tie ma hlavne kvoli lanolinovaniu moc neoslovili ☹

sonkab
9. mar 2011

a viete mi poradit nejake dobre vlniaciky ? A ked teda nemozme pouzivat ziadne umele materialy, asi budem vlniakov potrebovat viac, nie ?

sima.p
9. mar 2011

Asi pred tromi stránkami som sa pýtala tiež na vlniaky, len som neodpovedala, že koľko chcem investovať - no nie to najdrahšie, nejaký ten stred? A hlavne akú veľkosť? Máme cca 10 kg, 20 mesiacov... a páčia sa mi naťahovacie...

divoska
9. mar 2011

@taanak to s tymi milion narozmi na IB svata pravda. len na tom kocurovi si ich fakt neviem predstavit. dufam ze to bol aspon znackovy kocur. a nie taky hocijaky 🙂)) ale tak predpokladajme ze hej ked mu IB dopriali 🙂))) ja ich mam moc rada. pouzivame aj M posledne tyzdne uz aj L, len z Ska raketovo vyrastol a pravidelne nakladal cize skoda mu ju bola dat. boostre su fajn, este nikdy nepretiekla, a casto periem len vnutro. vonkajsie z casu na cas operiem v rukach. asi som sialena ale luto mi to je slahnut ich do pracky no.. 😀 /nemam ich ani napachnute ani navlhnute kedze prebalujem skor nez sa vlhko dostane az na spodnu vrstvu - ale tak ked budeme normalne jest a budeme vacsi asi budem inak hovorit.../. najprv ma mrzelo ze som nevedela o tych tutto, ale teraz uz ani nie, lebo som zistila ze kto mam viac plienok na pouzivanie, tutto by som mala asi len jednu. inak farby maju podla mna krajsie tie tutto. no ale co uz. zatial odolavam 🙂

sulky
9. mar 2011

@sima.p , zaleyi od toho, ci chces vlniaky na den alebo na noc.

sima.p
9. mar 2011

@sulky na noc....

danabel
9. mar 2011

Práve som sa dočítala v jednom inzeráte, že kapsovú plienku stačí nechať vyschnúť a dá sa použiť 2-3 krát 😀
...no nech si to prečíta nejaká budúca mamička alebo začiatočníčka...

katka888
9. mar 2011

@sonkab
na stvorce a na vkladacky sme pouzivali vlniaky anavy... tie su na patentky... takze pouzitie obdobne ako pulky. len my sme zacali asi v takom veku ako vy, a este s astavali nehody, a z vlniakov kaki tazko vyprat.. s tym asi treba ratat.
na noc sme pouzivali nohavickove bambusove plienky a na ne disany vlniaciky... zdaju sa mi trosku mohutnejsie ako popoliny vlniaciky no a tie su natahovacie.

katka888
9. mar 2011

@sonkab
joj a inac som zabudla... vlniaciky kedze maju "samocistiacu" funkciu, nemusis prat tak casto, zvacsa staci, ked ich citis takze zase az tak casto sa nenalanolinujes 😉

sima.p
9. mar 2011

@danabel ten inzerát som čítala aj ja..... 🙂

zojec
9. mar 2011

@sonkab ja som napr. s vlniakmi anavy nebola vobec spokojna.. su obrovske.. veeeeeeeeelmi obrovske.. v 6 mesiacoch boli malej velke aj na najmensie zmensenie.. ale niketore baby si ich velmi chvalia.. mne sa pacia loveybums vlniaky 😉
@sima.p tebe na noc by som odporucala natahovacie disany alebo popliny.. cenovo v pohode, ked uz ste na ceste sa odplienkovat 😉 alebo potom zainvestuj do BI shorties.. tie ponosis aj v noci a podla mna aj v lete cez den na plienku narovno 😉
@danabel xi xi aj ja som to citala.. tiez som chcela inzerujucej mamicke odpisat 😀 😀 😀

sima.p
9. mar 2011

@zojec no si trafila, nad tými Disanmi alebo Popoliny som práve uvažovala, a sa mi aj páčia.... len ktorú veľkosť?

zojec
9. mar 2011

@sima.p no neviem ake velke mas dietatko, ale asi L by moholo stacit