Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tunylyk
26. apr 2012

@lowike moj sa nejeduje,no najnovsie mi z plienky uteka 😀 odpichne sa nohami a mozem znova,90% som balila na novosklad,no asi ho zrusim,lebo ja musim prebalovat rychlo,ale ked mne tak vyhovuje,hlavne kvoli kakaniu

wewe22
26. apr 2012

@blovitc120 mne povedali v porodnici pamperska +2plienky do postoliek, ortoped povedal pampers+1plienka a ked som vydela babo s tou jednou plienkov nemalo ani tak na siroko ako moja v novosklade, ked vydel ako to ma povedal ze je to postacujuce a netreba davat naviac

tunylyk
26. apr 2012

baby urve ma,ze pekne ha,ze teplo ha ha,musela som plienky pozberat,lebo sa tak rozfukalo,ze mi skoro urvalo aj snury s plienkami 😝

ramzesa
26. apr 2012

@blovitc120 nam v porodnici nekazali, ze po prvej kontrole sa uvidi. Nasa pediatricka ze by radsej balila, lebo potom deti nosia tie perinky. Ja som nebalila, davame latkove. Isli sme na prvu kontrolu, ale divne veci sa tam diali... nepacilo sa mi to... Dr. tvrdil, ze vsetko OK, ale na papieri bolo cosi ine... tak som isla k inemu ortopedovi a nastastie vsetko OK, ovela dokladnejsie mi ju prezrel ako ten prvy. Ale ze on aj tak odporuca do tych (myslim, ze tak vravel) troch mesiacov balit nasiroko. Ze cez den mozem davat tu moju plienocku (mali sme BG kapsu na skusku 😉 ) a na noc nasiroko klasicky 🙂 . Chystam sa ho pocuvnut 😉 . Esteze nerozumiem tym skratkam, lebo az po vcerajsku mi doslo, co tam za diagnozu mi tamten Dr. napisal 🙄 . To aby si clovek vsetko preveroval aj inde 🙄 .

ramzesa
26. apr 2012

@tunylyk :-P...

ramzesa
26. apr 2012

@tunylyk no ano, kvoli kakaniu je novosklad uplne super 😉 . Ja som uz parkrat pridala aj BL vkladacku, lebo klasicky biely stvorec z obchodu, co mam po starsich mi uz precika krizom-krazom. Nestaci nam. Zato popolini stvorce v pohode 😉 .

lowike
26. apr 2012

@ramzesa a akú ti napísal diagnózu? my sme mali po 6. týždňoch IIa aj ľavý aj pravý kĺbik, no po troch mesiacoch ľavý Ia a pravý IIb 😒

ramzesa
26. apr 2012

@ekoplienky takze sa nemam obavat? Ja som obe deti na dva roky mala bez plienok a starsia dcerka v roku nemala ani 9 kg 😝 . Stihneme ich ponosit? 😅

ramzesa
26. apr 2012

@lowike napisem do IP 😉 .

blovitc120
26. apr 2012

No lebo ja davam novosklad s vkladackou, nohavickovu s vkladackou alebo na jednorazovku novosklad kvoli prekakaniu a uz na to sa priserne jeduje... a nevie mi v tom spat, ked ma toho viac. Ach jaj. On mal klbiky Ia v porodnici.

ramzesa
26. apr 2012

@lowike no a to potom ako pomohlo siroke balenie, ked sa pravy klbik este zhorsil? 😕 A ako si balila dovtedy?

ramzesa
26. apr 2012

@blovitc120 Ia by mali byt uplne OK 😉 . Ale nie som ortoped 😝 .

tunylyk
26. apr 2012

@ramzesa no vkladacky mojmu ucurancovi musim pridavat aj ja,ale pokial sme doma,tak ho mozem prebalit,kedy chcem aj castejsie,no u nas hlavne rychlo,lebo ked som sama musim striehnut aj na starsich loptosov 😉 a doobiednala som si par bambusovych vkladaciek,moj totiz cika vela

lowike
26. apr 2012

@ramzesa dovtedy na noc 2 štvorce na rovno do flipiek, cez deň 1 štvorec. alebo na noc bambusova nohavičkova, alebo ak som dala na noc niekedy 1-razovku, tak na to 1 štvorec a disana zavazovaciu
ale moj chlap sa potom priznal, že má problém s pravým bedrovým lbom, tak to bude asi dedičné :(

ekoplienky
26. apr 2012

@ramzesa: podľa mňa využiješ. Mne tá veľ. M nepríde taká obrovská.

kkl82
26. apr 2012

hurraaaaa 😀 prisli mi loviky, su uzasne makkucke a tenucke. cez vikend sa lanolinuje 😎

susul
26. apr 2012

@blovitc120 vraj uz balit na siroko netreba, ked tam nie je nejaky ortopedicky problem. Osobne si myslim, ze ked je tam problem tak to riesia inymi sposobmi, bola som s malym na ortopedii a male deticky, co mali problem s klbikmi boli v remencoch, takze tam ani siroke balenie nepomahalo. U nas obaja synovia nemali pri prvej kontrole osadeny lavy klb tam kde by mal byt, prveho som balila nasiroko poctivo, tohto druheho som neriesila, pri druhej kontrole bolo u oboch vsetko ok. ALe ked lekar nakaze, tak treba posluchnut, ono zalezi od zavaznosti problemu. Len oni lekari zvyknu nastrasit viac ako treba.

susul
26. apr 2012

nestalo sa Vam dievcata, ze vlnene nohavicky tlakom prevlhli, maly dnes lezal na bruchu a vpredu to akoby pod tlakom premohlo..

zuzanamolnarova
26. apr 2012

@kkl82 juuuj ako ti závidím 🙂 aj ja CHCEM ☹

latkove_plienky
26. apr 2012

ja tiež čakám na tie real easy . Sama som zvedava, ale M mi prislo ako najvyuzitelnejsia velkost pre deti.

@susul presne ako pises, ak je problem, nepomoze balenie nasiroko, ak nie, vacsinou sa klbiky dovivijaju same.
@blovitc120 prva kontrola je rozhodujuca, balenim nasiroko nic nepokazis ale v pripade problemu to aj tak nebude postacovat.

ivanka.7
26. apr 2012

prvykrat latkove prebalenie - separacka, stvorec na novosklad a pulky... tak drzte palce, nech si zvykneme 🙂

kkl82
26. apr 2012

@ivanka.7 gratulujeme 😎 daj potom vediet, ako ti to pojde s tymi separackami. ja som to u kubka vzdala, jemu vadili a kaku aj tak nezachytili, vsetko sa po nich smykalo 😒 a tak som zistila, ze novorodenecka prazenicka sa da oprat z plienok uplne v pohode 😀 (len plienku hned po prebaleni utriem toaletakom, aby jej tam nebolo vela)

zfidorka
26. apr 2012

@susul ked bola plienka premocena, tak to mohli vlniaky trochu prepustit... nie je to igelit 😉

zfidorka
26. apr 2012

@vavrenka a @zuzanamolnarova ja mam len 1 viacvelkostnu plienku, baby beehinds magic, je to tiez velkost M, strih podobny ako real easy a tiez sa mi najprv zdala obrovskaaaaaaaa... ale strihovo je premakana, aj ked bola trochu vacsia (mam minky verziu), sedela dobre...

susul
26. apr 2012

@zfidorka ked ja uz mam pocit, ze moje vlniaky su nenalanolinovatelne (uff, to je slovo), tak ci ich lanolinovat znova alebo to je normalne, lebo ja som mala bodycko mokre nie len vlhke...

lyongirl
26. apr 2012

na ktorej stránke nájdem tie nové vzory Bambi roxy?

larosa
26. apr 2012

ahojte, chválim sa....dnes mm úplne sám prebalil malú- dal jej štvorec narovno, nato flísovú separačku...no super 🙂 dokonca mu ani dievčatá nemuseli pomáhať 😀

zfidorka
26. apr 2012

@susul vyper a nalanolinuj este raz (alebo aj 2x)

ekoplienky
26. apr 2012

No nie sú nadhérné. Sú dostupné aj so zapínaním na suchý zips. 🙂

ramzesa
26. apr 2012

@ekoplienky ja uz nemozem, uz mam vela 😅