Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
8. dec 2011

@kloranebb kapsovka sa jednoduchsie prebaluje - len celu vezmes a vyhodis, samotna kapsa rychlo schne, takze kym ti vkladacky schnu, mozes ju pouzit s inymi vkladackami... nohavickova+vrchne mas vacsinou 2 gumicky (mozu otlacit)... deticky co su citlive na mokro, tak v kapse maju uplne sucho - stay dry povrch je vo vnutri celej plienky...

katka888
8. dec 2011

@kloranebb
mne pridu kapsove praktickejsie na von, ku doktorovi, na navstevy, je to jednoduchsie celu plienku vymenit. zvacsa maju kapsove pri styku s pokozkou stay dry, cize babo ma pocit sucha a ked treba do kapsy napchas navyse co treba. schnu rychlejsie ako nohavickove prave tym, ze vyberies z kapsy vkladku a obal mas suchy raz dva, pouzijes s inou kladackou ak ti surne treba ako pise @zfidorka . nohavickove su zvacsa komplet napriklad bambus, cize savejsie preto sa zvyknu pouzivat skor na noc alebo dlhsie cesty. ak das na ne vrchne nohavicky je to rpacnejsie a objem,nejsie ako kapsova plienka, preto to nemusi byt prakticke napr. na navstevy, k lekarovi... ale je to cisto o tom, co mamicke viac vyhovuje. su mamicky ktore maju cisto len kapsove plienky a su mamicky, ktore maju nohavickove s vrchnymi. ale zvacsa maju maminy mix, na von kapsy , na noc nohavickove a cez den na doma stvorce / viacvrstvove plienky

juliam
9. dec 2011

malý buntošil, tak buntoším aj ja a v jednom e-shope som objavila, že opäť predávajú bavlnené plienky MaM Happy Square - to len pre info, kto ich chcel 😉

majka1981
9. dec 2011

@tinika na tvojom mieste by som zacala tak, ze nadalej rob tak ako robis do teraz - pri kakani a ked uz naozaj zacne kakat, tak mu zacni hovorit kakaci signal. to je nieco co sa Ti dobre hovori, co sa Ti "paci" - ja mu hovorim "kakas", mozes aj ako keby tlacit hm alebo daco take a hovoris mu to vzdy ked kaka alebo ked ma kakat. Takto sa dieta velmi rychlo na to nauci, a zacne potom neskor kakat vtedy ked mu povies signal. Takze ked si uz potom budes ista ze ide kakat, tak ho vyzlecies a das nad misu. Moznoze Vam to potrva neviem tyzden - dva kym sa na to nauci, ale stoji to za to, uz len z toho dovodu ze nemusis cistit plienku 😅

tinika
9. dec 2011

@majka1981 vdaka za radu, skusim to

wewe22
9. dec 2011

@crysmile
@luba41
@tinika
tak vysledky su v poriadku mala vcera aneska konecne spala ako sa na take babo patri Dr. je spokojna s priberanim tak asi to budu len take silne koliky som velmi rada ze to tak je este ma ale Dr. nepotesila bo ze mala vela grca tak ak by sa nam to stale opakovalo ze pojdeme do nemocky tak nam drzte palceky nech je to len ta kolika

crysmile
9. dec 2011

@wewe22 super 🙂 a s kojenim nemate problemy? zeby zo zleho prisatia mala koliky, alebo pod. a uz si skusala tu kapsovku co mas zmensenu?

tinika
9. dec 2011

@wewe22 do nemocky??? ved aj moj grca akurat na gastre sme boli ze ma reflux nema aj tvoja reflux?

wewe22
9. dec 2011

@crysmile no ked zacali problemi tak papala pekne skor sa mi zda ze teraz taha vela vzduchu ale posledne dva dni je trocha spokojnejsia
tu kapsu ma zrovna na sebe tak som zvedavá ako to dopadne a este som si objednala na skusku BG4.0 tu na bazare ak by jej to lepsie sadlo dam usit este podla nej

wewe22
9. dec 2011

@tinika fu neviem moja Dr. radsej do nemocky tam nas poslu na setky vysetrenia a nemusime lietat od jedneho odbornika k druhemu ale mne sa to na reflux nezda lebo ona je pokojna ked sa napapa ono to pride vzdy az neskor aj ked je pravda ze najlepsie sa jej paci hore koncom ale teraz budem dufat ze uz bude len dobre a nerozmyslat nad dalsu diagnozu lebo ju privolam 🙂

crysmile
9. dec 2011

@wewe22 no cim je starsia, tym si vie jej telicko lepsie s plynmi poradit..

tinika
9. dec 2011

@wewe22 aj moj grca niekedy az neskor a nepokojny je aj neskor a kedy ako

wewe22
9. dec 2011

@crysmile no aj probiotika jej davam tak aj to pomaha a ako je to s tym kakanim nad misku ako ju tam mam drzat nozky pritlacit k brusku ci? chcela by som skusit to kakanie zachytit aj ked to bude asi dost tazke kedze vacsinu kaka s prsom v puse 😀
@tinika je to tazko s tymi nasimi drobcami tolko diagnoz maju hned ako sa narodia ale radsej vediet co sa deje ako len necinne sledovat ako sa trapi ale ja budem este aj reikovat a hadam nam to pomoze

crysmile
9. dec 2011

@wewe22 ja si dam ten nocnicek medzi nohy, sedim na kraji sedacky a maleho chytim za lytka a hlavicku a chrbatik ma oprety o mna, hlavu ma medzi prsiami.. nesmie na tom sediet, aby nezatazoval chrbticku.. nanajvys mozes opriet ritku o nocnik... ty mas vyhodu ze mas dievcatko, ja musim este aj na pipika davat pozor, aby nevybehol.. nie je to az take tazke, ked sa zabehnete... kazdy zaciatok chce len dobre zorganizovanie, mat vzdy nocnik pri sebe, mat pri sebe handricku ktorou jej utries zadocek, popripade umyjes ritku pod vodou.. vyskusaj to, ale hovorim, tak tyzden tomu daj pri usilovnom snazeni... aspon u nas to tak bolo.. ked aj nebude kakat, ale sa vyprdka a to je tiez plus...

wewe22
9. dec 2011

@crysmile tak sice mi ju precikala ale tento krat to bola moja chyba mala ju 3,5 hodky nestava sa mi ze sa taku dlhu dobu nepokaka tak som si to neuvedomila ale zda sa ze uz to bude v poriadku asi ma moc tenke nozicky

crysmile
9. dec 2011

@wewe22 jeej, no vidis.. asi to chcelo len zmensit.. 🙂

wewe22
9. dec 2011

este ze mam tie patentky a klieste a to som ich chcela predat 🙂

crysmile
9. dec 2011

@wewe22 no este to, taky poklad 🙂

luciavan
9. dec 2011

ahojte, my látkujeme od 2 mesiacov cez deň- teda von a v noci sme mali pampersky, na deň som doteraz dávala iba štvorce bambusové i bavlnené. Pred pár dňami mi prišli nové plienočky, zatiaľ som z nich nadšená (2x anavy, 1grovia, 1 bumgenius, 1 bitti tutto- všetky sú aio, one size). Chcem už úplne látkovať, no fleecové separačky sa mi veľmi neosvedčili a potrebujem poradiť nejakú dobrú značku celulózových. Malý je plne dojčený a má aj 3-4 riedke stolice za deň. vopred diki

katka888
9. dec 2011

@luciavan
disany celulozove , my sme boli spokojni aj s little lamb celuloz.

tinika
9. dec 2011

@majka1981 a na piskanie mate tiez signal? tiez piska len ked povies?

lypka
9. dec 2011

ahojte. neviem či ste sa už o tom bavili lebo sa mi nechce čítať celú diskusiu, ale potrebovala by som poradiť. bola som taká šikovnica, že som si do prania k plienkam dala červené tričko a všetky plienky mám teraz ružové, odfarbovač nezaberá neviete na to niečo poradiť, čím by to pustilo

sladkasue
9. dec 2011

mate niektora skusenosti s BAMBUSOVYMI plienkami BAMBI ROXY ?
http://www.azponocnik.sk/produkty?page=shop.pro...

majka1981
9. dec 2011

@tinika ano, mame aj na to signal. a nie, nepiska len ked poviem, este nie je odplienkovany, este su aj "nehody" 🙂 .

tinika
9. dec 2011

@majka1981 a aky signal mate na piskanie? sak ved v pohode ze mate nehody este ved ma času sikovny je aj tak

majka1981
9. dec 2011

@tinika hovorim mu "ciiii" 🙂 a pochopi uz dobre ze "pod ideme sa vycikat " 🙂

tinika
9. dec 2011

@majka1981 a kedy si začala s tym vsetkym?

majka1981
9. dec 2011

@tinika az v piatom mesiaci, takze vlastne neskoro, ale moj syn mi vzdy kakaval na prebalovaku a uz vtedy som mu hovorila kakaci signal, takze preto to fungovalo aj neskor a naucil sa zase aj cikanie 🙂

tinika
9. dec 2011

@majka1981 no v podstate ja tak nevedome ked je na prebalovaku a sa trapime vravim kakaj kakaj tak snad z toho dač obude :D

majka1981
9. dec 2011

@tinika presne tak sme aj my robili a teraz na plno bezplienkujeme 😵 😵