Zápcha po pôrode

ladyka8
26. jan 2012

Ahojte, prosím vás vedeli by ste mi niečo poradiť na zápchu po pôrode? som už zúfalá, glycerínové čípky nezaberajú :( som v koncoch mám väčšie bolesti jak samotný pôrod

melonik7
26. jan 2012

@ladyka8 mne pomohol slivkový kompót..celý som ho naraz zjedla a ešte zapila teplou vodou.. a pomohlo..ten pocit šťastia a úľavy si doteraz pamätám.. 😉

ladyka8
autor
26. jan 2012

a koľko dní si mala zápchu? moja ale ja kojím... môžem aj tak ten kompót podľa teba?

kiwi82
26. jan 2012

ahoj, prečo, by si nemohla slivkový kompót ked kojíš? myslím, že vpohde môžeš. mna stále preháňa z kukurice z konzervy alebo z maku. po porode nam davali v nemocke tiež neajké prehánadlo, na veľkú polievkovú lyžicu ale joooj neviem si spomenúť ako sa to volalo....škoda lebo to dosť pomohlo.

jankapo
26. jan 2012

mne pomohla az saratica...mali by mat v lekarni... 😉

kvojtanikova
26. jan 2012

@ladyka8
v nemocke nam davali po porode toto: http://www.lekarna.cz/lactulose-al-sirup-1x200m... da sa to kupit aj normalne v lekarni. alebo aj toto http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/dup...
moze sa to aj pri kojeni

hoogy
26. jan 2012

@ladyka8 mne dala jedna mamicka este v porodnici marhulovy kompot a veru pomohlo. skus proste nejaky kompot a teplu vodu hned na lacno rano.

melonik7
26. jan 2012

@ladyka8 cca 3 týždne..stoplo sa mi to po pôrode (asi psychika - veľké šitie tam dole, a obrovská bolesť)..kojím stále..neublížilo malému..

jarabicka
26. jan 2012

Ja som to tiež zažila a viem, čo prežívaš, pre mňa to bolo horšie ako samotný pôrod ☹ bola som dosť zošívaná, tak bolelo to hrozne, ani pritlačiť, až potom vo vani sa to podarilo, ale to som menila polohy horšie ako pri kontrakciách 😀 😀 😀 mne nezabralo nič, ani čípok, ani zajačia voda, či čo mi to manžel doniesol z lekárne, nič, ani kompot ☹

ladyka8
autor
30. jan 2012

@jarabicka hovoríš mi z duše :( ja už tri týždne nič už ma z toho ide šľak trafiť. vystihla si to, pre mna je to takisto horšie ako samotný pôrod, toto je dačo nenormálne kto to nezažil ten si to ani nevie predstaviť. a čo ti nakoniec pomohlo? ja som tiež skúšala ten čípok, kompót plus teplá voda a nič :( môžem s prepáčením zožrať hocičo a nič nepomáha :( už som z toho totálne na nervy :(

ninaluky
1. feb 2012

Ja som mala rovnaky problem a pomohla mi uplne obycajna vec-susene slivky..zjedla som cely balicek a ked mi to stravilo hned bolo po probleme..kompot mi nepomohol ale susene slivky ano..dufam ze to pomoze 🙂

kaselka
1. feb 2012

Tiež som mala problémy. Treba hlavne piť veľa tekutín (nepočítajú sa vraj džúsy, polievky) hlavne čistá voda, čaje, minerálky a zmeniť jedálniček. Skús si do polievok pridávať ovsené, alebo pohánkové vločky, príp. zavariť krúpky. Ďalej zaraď do jedálnička brokolicu aspoň 2x týž, ryžu natural. Môžeš aj spomínané slivky, figy. A do jogurtu si pridaj pomleté ľanové semienka (dostať v DM-ke) To by malo pomôcť na 100%. 😉

sara07
2. feb 2012

skús sušené slivky alebo pravý jablčný mušt nie jablkový džus...

renkakl
2. feb 2012

mne pomohol caj zo susenych sliviek, namocit slivky, povarit vypit a uz to islo. Kamoske zas poradila lekarka detske prehanadlo, nazov neviem ale boli to nejake byilnkove kvapky

keziah
2. feb 2012

Balik susenych sliviek, ktore som kratko pred tym premyla v pitnej vode. Strasne mi chutia, takze ich jem stale.

werka_t
2. feb 2012

joooj tak ist na velku po porode bola vacsia bolest ako samotny porod. glycerinovy cipok mal na mna nulovy ucinok. co sa mi osvedcilo: 3lyzicky lanovych semien (celych, nemletych) som zapila poharom teplej vody. ak to nepomohlo, tak potom som pridala aj nieco naviac: kava s mliekom, acidko, susene slivky, susene figy alebo musli. tu brokolicu by som neriskovala -nafukuje. v porodnici nam raz dali na obed karfiolovu polievku a v noci vsetky babatka strasne nariekali ☹ a jedna "mila"sestricka to uplne zabila poznamkou:"mate zvazit co jete..."super, ako keby som bola v grandhoteli a mohla si vyberat...

niqa14
6. okt 2012

no tak mne nepomohol ani kompot zapityteplou vodou,ani prehanadlo uz som zufala skusala som uz aj olej vypila som skoro deci a stale nic ☹

chikitka
6. okt 2012

no presne si spominam, aky strach som mala ja ist na zachod! este v porodnici ma tam chceli nechat ak to nepojde... a ked prislo na cipky, ktore som ani za svet nechcela, tiez lebo velke sitie, dokonca dvojite, lebo pri siti sa to cele zasa roztrhlo, tak od sameho strachu to slo. sedela som na wcku 3/4hodiny a radsej som netlacila a cakala na to, ze gravitacia naozaj existuje. to bolo cez slzy! ale doma som si davala vyzivy detske, marhulove. a to bolo lepsie. ked som si nedala, problem bol naspat. a vela vela pi, to aj na mliecko. a mastnejsie polievky...snad to pomoze ☹

dyba
7. okt 2012

@jankapo ahoj, može sa šaratica počas kojenia?ja mam po porode hrozny psychicky blok, idem len s čipkom alebo maly klystir. ovsene vločky, slivky, lan. semienka, laktuloza nič. dokážem zadržať. neviem stale na zachode potlačiť.šaraticu som ešte neskušala. a kedy po vypiti zaučinkuje?
u mňa určite sposobuje nekakanie psychika. bojim sa toho šitia.

jankapo
7. okt 2012

@dyba podla mna ta saratica nema ako ublizit....ja som si na wecko vzala telefon a telefonovala 😀 aby som sa nesustredila na to, a nejak sa mi podarilo....som prekonala ten prvy blok a potom ked som videla ze to ide samo, vlastne bez tlacenia, pretoze ta saratica urobila svoje ze zmakla ta stolica, tak potom som sa uz uvolnila psychicky....ale dolezite je moc nespekulovat, jak mas tlaky, hned ist....a ukecat to s niekym 😎 drzim palce....!!!

dyba
7. okt 2012

@jankapo tak skusime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre