Tehotenstvo a bolesť s vyprázdňovaním

martus4183
13. feb 2021

Prosím kočky moje poraďte mi, som v 14 tyzdni tyzdni tehotenstva a mam zápchu ktorá konci bolesťou konečníka hemeroidou, mala som operovanu pred 3 rokmi aj trhlinu konečníka. Snažím sa piť vlákninu, jest zdravo no nepomáha nič ani len čipky glycerinove. Mali ste tiež taký problém? Co vám pomohlo? Po toalete si vkladám avenoc cipky

agnese
13. feb 2021

Mne pomohol sirup Lactulosa

martus4183
autor
13. feb 2021

@agnese môže sa v pohode v tehotenstve?

agnese
13. feb 2021
zojanka
13. feb 2021

@martus4183 tiež odporúčam Lactulosu

karhu
13. feb 2021

lanovy olej, lanove semienka, odvar z lanu..zmäkčí co treba a ide to bez tazkosti bolesti stresu..

doda26
13. feb 2021

@karhu no v takomto skorom stadiu tehotenstva by som to s lanom neprehanala, lebo moze to sposobit vraj predcasny porod...to sa odporuca az v poslednom mesiaci...

autorke odporucam skor slivky susene a slivkovu stavu...je to prirodne a fakt to ucinkuje...ale moze to prejst, mne to zacalo cca v 10 tyzdni a teraz som 20tt a je to o dost lepsie...davam si slivky stale, ale to uz viacmenej preventivne 😊

karhu
13. feb 2021

@doda26 ja o tom neviem, tu pisu ze sa moze pocas celeho tehotenstva.."veľmi dobré je piť ľanový odvar 3 týždne pred pôrodom. Vysoký obsah slizových látok uľahčí pôrod. Ľanové semienko sa môže používať počas celého tehotenstva, kvôli svojmu výnimočnému zloženiu a ako prevencia zápchy či hemeroidov"
https://happybaby.sk/zena/lanove-semienko-a-jeh...

krrisstina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre