• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je možné znovu vstúpiť do druhého piliera?

25. júla 2009 
Ahojte.Neviete mi povedať,keby si manžel zrušil 2.pilier,do toho 30.6.2009,tak dostane tie peniaze alebo aspoň niečo z nich? :rolling_eyes:
25. jún 2009 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to by zaujimalo aj mna.... :unamused:
25. jún 2009 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deborah1 nika2007 nasetrene peniaze v druhom pilieri skončia v sociálnej poisťovni :angry:
25. jún 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ako inak ? nase spravodlive slovensko,ved nech si zoberu,maju tak maaaaalo :angry:
25. jún 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deborah1, vsetky jeho nasetrene prostriedky budu presunute do "ciernej diery" dochodkoveho fondu v soc. poistovni a hned rozdelene na dochodky. takze nic nedostane
25. jún 2009 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minuli tyzden dostal manzel zo soc.poistovne papier aby prestupil z jeneho do druheho piliera co si otom myslite co ma robit.?
25. jún 2009 o 15:48  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simona, pravdpodobne dostal letak o tom, aby vystupil z 2. piliera a ostal iba v 1. je to na kazdeho osobnom rozhodnuti co urobi. uz je tu tema mamiciek, co dostali letaky ako vystupit, pozri sa tam. ja osobne ostavam, pretoze si myslim, ze ak sa ja sama nepostaram o svoj dochodok (aj prostrednictvom ucasti v 2. pilieri), tak sa stat o mna o 30 rokov nepostara, lebo nebude mat z coho :cry:
25. jún 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
25. jún 2009 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je teda prefíkané,hňupi :angry: ,veď to majú asi dobre premyslené,aby z toho aj oni vyťažili čo najviac :angry: :angry: :angry:
26. jún 2009 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj gapa, v inej teme pises aj o 2. pilieri tieto vety: Ale potom, ked končí poberanie materksého u zamestnaných mamičiek alebo mamičiek SZčo s povinným poistením v SP (u tých v prípade, ak splnajú podmienku riadnej starostlivosti o dieťa, t.j. nevykonávajú zárobkovú činnosť), treba najneskôr v den po ukončení poberania materského zájsť na SP s tou prihláškou na RLFO s rodným listom dieťaťa + vyhlásenie o riadnej starostlivosti + oznámením o sporitelovi (vyplnič časť B!!!)
ostala som z toho zmatena, pretoze vyhlasenie o tom, ze chcem byt ucastnikom 2. piliera (aleb ako sa to tlacivo vola, som davala do SP asi 2 tyzdne po porode), znamena to, ze musim vlastne davat tu prihlasku a vyhlasenie este raz, teraz ked mi skoncila MD a nastupila som na RD? mimochodom, prispevok za posledny mesiac MD (boli to dva tyzdne) je zo SP na mojom dochodkovom ucte krateny (hrubym odhadom je to za tie 2 tyzdne).
vies mi teda poradit, ci teraz som alebo nie som v 2. pilieri. ja si, logicky, myslim, ze som, akurat uz za mna stat (cez SP) nebude do konca RD posielat prispevky. dakujem za radu, myslim, ze to zaujme aj ine maminy
25. júl 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tin007,
neviem aké tlačivá presne si podávala. No ak si podávala už aj prihlášku na RLFO ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov a dala si aj oznámenie sporitela o účasti na starobnom dôch.sporení a podpísala si aj časť A aj časť B (časť B je dôležitá od uknčenia poberania materského), tak už predpokladám nič robiť nemusíš. Oni začiatkom roka same pracovníčky v SP nevedeli, čo majú od mamičiek brať, akú prihlášku a aké tlačivá. No snád si radšej over účasť na dôch.poistení a ten II.pilier.
25. júl 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok