Má zmysel vstúpiť do druhého piliéra počas rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

mám 31 rokov, som na rodičovskej dovolenke a rozhodujem sa o druhom piliery.

Má zmysel vstúpiť do druhého piliéra počas rodičovskej dovolenky?

Mám odpracovaných 5 rokov a materskú som mala v maximálnej výške.

Na čo si mám dávať pozor pri vstupe do druhého piliera?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade je vhodné to skonzultovať pri výbere konkrétnej DDS. V každom prípade aj moja žena je na rodičovskej, má druhý pilier a chodia jej tam príspevky. Zároveň má II. pilier viacero benefitov, ktoré podporujú vstup do neho.

Určite je dobré si urobiť najmä porovnanie výkonnosti jednotlivých fondov. Z pohľadu veku a teda dĺžky sporenia môžu byť pre Vás zaujímavé najmä indexové a akciové fondy.

K tomuto s robievame bezplatné konzultácie aj v našej kancelárii v Žiline. Prejdeme si všetko podstatné, vysvetlíme a porovnáme alternatívy. Dobrý je tiež web, kde nájdete zaujímavé informácie a aj výkonnosti jednotlivých fondov.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk