Krst v Poprade

nikolkaniki88
7. jún 2021

Ahojte chcem sa opýtať ci má niekto skúsenosť , chceme dať malého krstiť niesme s priateľom ešte zosobášený a ja birmovku nemám 🤦🏻‍♀️ A krstný otec tiež nemá . Myslite žeby nás farár v Poprade vzal takto pokrstiť chlapca ?

evkamotka
7. jún 2021

To, ci ste vy zosobaseni a ci ne/mate sviatosti, je uplne jedno. Ale krstny by mal mat birmovku. Iste na fare poradia. U nas sa to farar ani nepytal 🙂

maris5
7. jún 2021

Vsetko zalezi od farar. Na koho natrafite. Pred 6 rokmi tam bol taky, ktory odmietol pokrstit dieta. Ale hovorca biskupov slovenska nemal problem toto dieta pokrstit. ☺

nikolkaniki88
autor
7. jún 2021

@evkamotka a kde ste krstili ?

evkamotka
7. jún 2021

@nikolkaniki88 v pezinku :D a uz mame ineho farara, ten nvm co sa nepyta 🙂

bobinka105
7. jún 2021

@nikolkaniki88 my sme boli v Matejovciach, tam nebol problem s nicim, no neviem, ci je tam ten isty knaz 🤔 treba tam zavolat 😉

belona
7. jún 2021

@nikolkaniki88 bez sobáša pokrstia v Poprade na juhu ale bez birmovky už neviem, to by ste sa museli pýtať.. treba ísť osobne za ním... Ja som bola po licenciu na krst a v pohodke sme kecali

ivus987
23. jún 2021

My sme krstili dcéru v Košiciach - dedina Ťahanovce. S mužom nie sme zosobášený, muž má a ja nemám birmovku. Krstný ma birmovky krstná nie. Jemu stačilo, že jeden má. Ohladom nás sa ani nepýtal či mame alebo nemáme birmovku.