Prerušenie tehotenstva

nikolkaniki88
11. jún 2023

Ahojte mám otázku možno pre niekoho nepríjemnú ale potrebujem to vedieť ktorý gynekológ podáva tabletku na prerušenie tehotenstva ?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
11. jún 2023

Na Slovensku tabletku nedostaneš, nie je to povolené.

tamaraburiova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
11. jún 2023

Raz tu niekto pisal, ze ti ju podaju len v nejakej nemocnici v Ba.

nikolkaniki88
autor
11. jún 2023

No práve som citalaa že zevraj aj na Slovensku ju povolili minulý rok tak náhodou sa pýtam ci ma niekto skúsenosť ci je to pravda

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veselo_neveselo
11. jún 2023

Na slovensku asi ziadny :-/ Stredovek, no.

Drzim palce nech sa doberies svojich prav. Pohladaj neziskovky co by ti vedeli poradit v tvojej situacij.

lydion20
11. jún 2023

Prosím len nie potrat :( budete šťastná keď si to necháte

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
11. jún 2023

@nikolkaniki88 na slovensku potratova tabletka schvalena nie je. nepoda ti ju ziaden lekar, ziadna nemocnica. najblizsie v cechach. na slovensku klasika "mechanicke" upt.

simsalabim
12. jún 2023

@lydion20 alebo aj nie. Nechaj to na nu.
@nikolkaniki88 tabletka je na SR schvalena, ale bohuzial nie povolena - katolibanska lobby. Tabletku ti podaju bud v CR alebo v Rakusku. U nas iba klasicky potrat, co na tom, ze je to narocnejsi zakrok. Treba to tej zene dat vyzrat...

nikolkaniki88
autor
12. jún 2023

Ďakujem vam

patricia_b
12. jún 2023

@nikolkaniki88 ja som čítala niekde, že ju podávajú niekde v BA asi Ružinov, ale nie na prerušenie tehotenstva, ale po spontánnom potrate, keď telo matky nechce vypudiť zvyšky plodu a sa mi zdá, že tam bolo písané aj do akého týždňa tehotenstva sa to dá.

stanulienkat
12. jún 2023

Chod do Ciech.

saxana000
12. jún 2023

Podava sa pri MA na urychlenie samocistenia na UPT ju nezozenies.

veselo_neveselo
12. jún 2023

@patricia_b
@saxana000
To co myslite je len misoprostol, ten je na vyvolanie kontrakcii na vyprazdnenie maternice, ale tehotenstvo ako take neprerusi. Pouziva sa po MA.
Tablety na prerusenie su viaczlozkove (ak si dobre pamatam).

A misoprostol sa tusim uziva aj na nastartovanie porodu v termine 🙂 Takze je fakt len na zmakcrnie cipku a podporu kontrakcii.

saxana000
12. jún 2023

@veselo_neveselo aha dakujem to.som nevedela som myslela ze.to je tato.