Poklesnuté pánvové dno po pôrode

jane0123
31. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci mate, alebo ste mali niektora po porode poklesnute panvove dno.ja som 4,5 mesiaca po porode a zatial sa to moc nezmenilo.lekarka na kontrole po sestonedeli mi vravela, ze je to normalne, a casom sa to upravi.mate niektora skusenosti, kolko to asi trva?dskusam aj cviky na stahovanie panvoveho dna.dakujem

anjelicek26
31. máj 2013

@jane0123 - po porode je velmi velmi dolezite cvicit a posilovat panvove dno, tie cviky su jednoduche, ale treba to robit denne. U nas je to sucast poporodnej gymnastiky. Same sa to veru nie vzdy da do poriadku, alebo len velmi pomaly.

jane0123
autor
31. máj 2013

@anjelicek26 a ake cviky odporucas.ja aplikujem stahoovanie, silne stiahnutie na asi 10sekund niekolkokrat a potom rychle stahy.skusala som aj cviky na inkontinenciu, kde ide vlastne tiez o o posilovanie svalov panv.dna, ale tie su casovo narosnejsie, a nie je na ne vzdy cas kazdy den.a mas s tym skusenost?dakujem

jane0123
autor
31. máj 2013

@anjelicek26 dakujem .presne toto som si minule pozerala.a stacia naozja aj tieto "jednoduche cviky" ?

anjelicek26
31. máj 2013

@jane0123 - stacia, len treba pravidelne, najst si stvrt hodinu kazdy vecer. Mne to velmi pomohlo po druhom porode.

jane0123
autor
31. máj 2013

a cvicila si len tie stahy, alebo aj tie cviky, co su uvedene nizsie.a kolko to prosim ta trvalo u teba, kym sa ti to vratilo do normalu? a ako sa to prejavilo u teba-myslim to poklesnute panvove dno? prepac, ze mam tolko otazok, ale zatial som nikde nenasla niekoho, kto by to mal, pripadne kolko to trva, kym sa to zlepsi.na pocit nemam ziadne problemy, len akurat tam "dole" to vyzera inak, ako pred porodom.

aristka
31. máj 2013

tie cviky na posiľovanie panvového dna si zafixuj do konca života,je to aj prevencia inkontinencie v starobe a ak ich nebudeš cvičiť aj naďalej ,problém sa určite vráti,takže pravideľne posiľuj spodok bruška a sťahuj svaly pošvy aj 50 denne a nebudeš mať problém...

anjelicek26
31. máj 2013

@jane0123 - po troch mesiacoch bolo vsetko zasa v poriadku, ale chcelo to fakt pravidelne cvicenie.

jane0123
autor
1. jún 2013

@anjelicek26 uz po troch mesiacoch? tak asi musim poriadne zacat cvicit. a cvicila si aj tie ostatne cviky, myslim dvihanie noh, cviky lezmo a tak?

mama2502
23. feb 2019

@jane0123
@aristka
@jane0123 baby a mali ste potom aj ďalšie dieťa?

25silvia25
29. mar 2021

@mama2502 to by aj mna zaujimalo..lebo mam rovnaky problem (podla mna) este som to nekonzultovala s gynekologom ale citim, ze tam dole je nieco navyse
@mama2502 tebe sa podarilo mat este babatko?

majulino
29. mar 2021

@25silvia25 ja mam 3 a potom kazdom som mala problem. Najvacsi mam teraz po treťom, ale moja dr. sa vyjadrila, ze ak by mi PA nezatlacila laktom pocas porodu, tak by mi nic nebolo

25silvia25
6. júl 2021

@majulino a potom sa to dalo do poriadku same, alebo cviky? U mna je to uz lepsie ale pri dlhej chodzi alebo fyzickej namahe ten spodok citim, ze tam nieco opat zavadzia :( pri porode mi tiez tlacili na brucho..komplikovany porod

majulino
6. júl 2021

@25silvia25 je to kedy ako, pokial nosím ťažké tak citim, ale nie je to uz take zle. Snazim da cvicit, ale nemozem velmi, lebo po nejakej fyzickej namahe mam zlcnikove koliky 😔🙄 pri prvych dvoch mi stacilo kegelove cviky a venusine gulicky (mala som kamienky na odporucanie dr.)
Teraz zial nemôžem, lebo od prichodu s pôrodnice mavam bolesti zlcnika, občas aj koliky a snazim sa vydrzat aby som nesla na operaciu, kým dojcim

25silvia25
30. júl 2021

@majulino rozumiem. Mne doktor povedal na kontrole ze je to poklesnuta maternica. Pytala som sa ci to moze sposobit problem pri dalsom otehotneni a vynoseni babatka a povedal ze nie. Potom odporuca plastiku, lebo ze som mlada a je to nasledkom nastrihnutia hradze pri porode. Niekedy spodok necitim vobec ale pri namahe alebo prenasani maleho ano..clovek si asi ale zvykne na vsetko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre