Kedy po pôrode môžem začať cvičiť cviky na panvové dno?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

som mesiac po pôrode a rada by som začala cviciť cviky na panvové dno. Na gynekológiu idem až o 2 týždne.

Kedy môžem začať cvičiť a ako často?

Ďakujem

Dobrý deň,

s jednoduchým cvičením panvového dna ako je zdvíhanie panvy, či vťahovanie močovej trubice môžte začať už v pôrodnici.

Náročnejšie cvičenie je vhodné až po zahojení všetkých pôrodných poranení a to je individuálne. Je to asi ta 4 týždne po pôrode.

Cvičiť sa má začať po malých dávkach a postupne pridávať na intenzite.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com