2,5 ročná dcérka veľmi dlho zaspáva

sophia111
7. nov 2013

Ahojte, moja 2,5ročná dcérka strašne dlho zaspáva-aj naobed aj večer. Vrátane prečítania rozprávky je to tak 1,5-2 hod. Poobede spí cca hodinu,resp.hodinu až pol. Ide mi hlavne o to, či to je ok. Teda dôvod, prečo sa stále mrví, prehadzuje a jednoducho nemôže kľudne zaspať..máte niektorá skúsenosť? Zaspáva samozrejme so mnou, ja sa nemôžem vzdialiť. Nejde mi ani o to, aby zaspávala sama, ja mám chvíle maznania sa s ňou v posteli rada🙂 Stále mi hovorí ako ma ľúbi, stíska ma.. Ale stále mení polohu v tej posteli, sále sa prehadzuje, každú chvíľku chce piť a proste nie a nie kľudne zaspať. A ja neviem, prečo je to tak..ak by ste mali nejaké rady, budem rada, lebo to zaspávanie ozaj trvá riadne dlho.

tenerifka
7. nov 2013

Budem hnusna, ale na rovinu, ako si si ju naucila, tak mas a aj budes mat este dlhu dobu, ale pises, ze ti to nevadi, tak nevidim problem. Tvoju dcerku mozno rozptyluje tvoja pritomnost, ved naco bude spat, ked maminka je pri nej, donesie vodu, precita 3 rozpravky....neviem, ako dlho trva odnaucit tak velke dieta od tychto uz naucenych "ritualov", ale asi dlhsie, ako napr. 6-mesacne. A co mas robit, aby zaspavala sama? Ma 2,5 roka, tak jej vysvetli, ze bude zaspavat sama, prve dni sa to nezaobide bez placu, ale musis byt dosledna, povedat jej, ze ju lubis, ale ze musi spinkat sama. Alebo sa zmieris so situaciou ako je teraz a budes uspavat aj ked bude chodit do skoly.......

ichbinich
7. nov 2013

@sophia111:
Radu nemam, ale u nas je to to iste...
Syn je motovidlo, pri zaspavani mu musim hovorit, aby si konecne zatvoril oci, aby sa prestal mrvit,... Jasne, ze zo zaciatku sa trosku rozpravame, ale potom, ked on sam stichne, tak sa aj tak mrvi.
Skusala som aj sum mora, mne sa zda, ze potom zaspi trosku rychlejsie. A hlavne, ked sa zobudi v noci, staci ho pohladkat, zase pustit sum mora a mozem ist spat. Predtym som ho musela zase x minut drzat za ruku, takto staci chvilocku...
Pred 9 vecer nezaspi, a to je o 8 v posteli, resp. v naruci... ☹
Uz som rozmyslala, ze si budem pisat, co jedol, ale on sa mrvi nezavisle od toho, ci bol vonku, ci sa nudil alebo mal akcny den,... suma fuk, mrvi sa furt.

sedem
7. nov 2013

Ahoj, otazka je, kedy rano vstava, po kolkych hodinach ju ukladas na spanok, kedy sa ju pokusas vecer uspat..no a este ci ma taku zivsiu povahu alebo je to cez den kludne dietatko..a ako nabity ma program cez den, ci chodite pravidelne von(teda v kazdom pocasi, aby sa mala kde vybehat), ci nie je pred spankom moc rozblaznena z predoslych aktivit....ono odpoved na tvoju otazku neviem, sama mam doma podobne staru dcerku a ona je cisty zivel, energeticka bomba 😀 , takze aj to uspavanie vacsinou podla toho trva, tiez sa mi v posteli mrvi, vrti, stavia, vymysla, potrebuje 5 x cikat, potom sa mi niekolko krat povyzlieka z pyzamka a vsetko je naramna zabava 😝

sedem
7. nov 2013
m.i.r.i
7. nov 2013

@tenerifka ja v principe s tebou suhlasim ale autorka nema problem s tym, ze zaspava s dcerkou...ide o to, preco zaspava tak dlho...preco sa tolko mrvi..
@sophia111 Je mozne, ze je to aj pritomnostou maminky a vymyslanim..ale..ako ti zaspavala predtym? Kedy to zacalo? Mozno nepotrebuje denny spanok..aj ked ja som velkym zastancom toho, ze pre deti je super ak si hoc len hodinku pospia cez den, su ovela vyrovnanejsie ak maju aj obedny spanok v tomto veku..ale su deti, ktore prestanu potrebovat denny spanok skor, mozno by tym padom vecer rychlejsie zaspala,kedze by bola viac unavena...je to len jedna z moznosti.
Vymyslanie mame aj my a pritom nas maly zaspava sam od babatka...ale tiez sme mali pred par mesiacmi to, ze mami este pit, mami este cikat, mami prikryt, mami naprav mi vankusik, mami je mi zima, je mi teplo 🙂 A tiez som chodila...ale casom pochopil...a teraz ked nemoze hned zaspat, ked je napriklad menej unaveny, tak si pospevuje v posteli niekedy aj pol hodinky, alebo sa tam rozprava akoze..recituje a tak..ale uz ma nevola, nic neriesi, postupne zaspi..ja to neriesim, ani nam sa nie vzdy dari zaspat hned...niekedy sa vycerpame viac a inokedy menej...ale to vymyslanie je normalne tomu veku...zalezi naozaj na teba ako si to pripustis a problem mas s tym, ze spis pri nej...tak z toho vlastne nemas ako uniknut...

bosoriak
7. nov 2013

@sophia111 Ja si myslim, ze je cas zrusit denny spanok. Ak ti dieta zaspava hodinu, aby hodinu spalo, tak je to podla mna uplne zbytocne. Oddychovy cas poobede jasne, pokreslite, pocitate, pozrite rozpravku a potom normalny program. Uvidis, ako ti zaspi vecer. 🙂

sophia111
autor
7. nov 2013

@sedem Ahoj, no vstava oko 7.00, ide spat okolo 12:30 a vecer okolo 19:00-20:00.. A neviem no, snazim sa, aby sme boli kazdy den vonku (teraz je ale zase opat kusok nachladena, takze teraz sme doma-ale to zaspavanie trva nezavisle od toho uz velmi dlho) a aktivity pred spanim..ani neviem, hrame sa🙂 Skladame puzzle alebo sa hrame s hrackami, kadeco mozne. Ona unavena nikdy nevyzera🙂 No a jasne, zabudla som napisat, ze este cikat pomedzi to ide 2krat :D

tenerifka
7. nov 2013

@m.i.r.i Myslim, ze je to prave tym, ze tam maminka s nou je a mala sa nedokaze uvolnit, lebo ved sa mozu rozpravat atd.

@bosoriak Neviem, ci je vhodne zrusit denny spanok 2,5-rocnemu dietatu, podla mna je to velmi skoro, ale kazde dieta je ine. Bolo by dobre vyskusat, ako dlho bude mala zaspavat sama, ak to bude takisto dlho, tak potom by som zrusila.....

sophia111
autor
7. nov 2013

@tenerifka ahoj, nejde mi o to aby zaspavala sama, nemusi, ja som rada pri nej, kym nezaspi. Ide mi o to, preco ma take nekludne zaspavanie..A poviem ti, budem rada, ked este aj ako skolacka bude mat pocit, ze by sa jej zaspalo lahsie vedla mamy...-) Hehe len dokedy jej to vydrzi, pridu chvile, ked ma bude vyhanat a chciet pokoj, tak si to musim uzit .-)

sophia111
autor
7. nov 2013

@tenerifka jaaj myslíš, že je to mnou, že by som ju rozptyľovala? No neviem, prečítame si rozprávki, kus pokecáme a je ticho, už jej "nedovolím" rozprávať.. Myslím, že keby som odišla, tak zaspáva o moc horšie a hlavne s plačom a to nedopustím.)

sophia111
autor
7. nov 2013

@bosoriak myslíš? nie je to skoro? deti vraj potrebujú poobedný spánok..:/

sedem
7. nov 2013

@sophia111 Rezim mame dost podobny, akurat obedny aj vecerny spanok mame este o pol hodinu posunuty a vymysla mi do takej 22:30, niekedy 23-tej, bez ohladu na to, ci tam som alebo nie...ja si myslim, ze u nas je to hlavne o povahe, starsia je pravy opak, kludne dieta, nehovorim, ze pri zaspavani si obcas nepovymysla, ale upokoji sa ovela rychlesie ako mladsia, na mensiu napriklad nic neplati, to mame asi tak tyzden-dva - jednoducho nech jej slubujem cokolvek, nech sa jej vyhrazam cimkolvek, ona je uplne nepriestrelna, proste ked si nieco zoberie do tej svojej hlavicky, tak ju nic nezaujima...ani to, ze jej uplne zhasnem svetlo(maju v izbicke pri zaspavani male svetielko), ani to, ze zatvorim dvere, ani ze jej zoberiem najoblubenejsiu hracku, zakazem sladkost, nic... ja len dufam, ze ako to prislo, tak to zase odide, inak je zlatucka, relativne poslusna 😀

monika2606
7. nov 2013

@sophia111 ja mám rovnaký problém ale s 19m dcérkou, už to trvá pol roka a nevime si rady ☹ robí všetko pre to aby nezaspala aj napriek tomu že je unavená...

sophia111
autor
7. nov 2013

@m.i.r.i neviem kedy to začalo, no už veľmi dávno..🙂 no uvidím ako stým poobedňajším spánkom..nerada by som jej ho rušila, ale uvidíme..ďakujem.-)

bosoriak
7. nov 2013

@sophia111 Moja nespi od dvoch, presne kvoli takemu dlhemu zaspavaniu. Nemalo pre mna zmysel ju hodinu a pol uspavat, aby si na hodinu zdriemla. Ved skus a uvidis. Ja som to skusila a bolo to lepsie. Vecer normalne zaspala o hodinu a pol skor, v klude a bez mrvenia.
Ako ktore deti potrebuju poobedny spanok, ved ani dospelaci nepotrebuju vsetci 8 hodin.

sedem
7. nov 2013

@bosoriak u nas vynechanie poobedneho spanku pomohlo, teda zaspala potom rychlejsie okolo 19:30-20:00), ale obcas, sa stalo, ze mala vyslovene zlu naladu(uz okolo17-tej a to som ju nechcela ulozit), ako bola unavena, ze zacala byt mrzuta, vsetko robit napriek, plakala kvoli nicomu, jednoducho nerobilo to dobrotu, teda obcas to uplne v pohode zvladla a obcas nie...neskusali sme nejake dlhsie obdobie, hovorim o par dnoch, kedy sme ju z roznych dovodov na obed neulozili....no a popravde nechcem jej zatial rusit spanok aj kvoli skolke, aj kvoli starsej dcerke, aj preto, ze si myslim, ze ten spanok je este pre nu dobry

zuanach
7. nov 2013

@sophia111 my to tiež občas mame, ze nechce poobede zaspať, a ked uz vymýšľa, ze chce piť, kakat, mlieko a podobne, tak viem, ze uz nezaspi. Častokrát je to vtedy, ked ráno dlhšie spi. Ale ked ju riadne unavim dlhou prechádzkou, jazdou na bicykli a pod. tak nie je problém.

bosoriak
7. nov 2013

@sedem Moje dcery obcas idu spat aj o 17:30 a vstavaju rano normalne. Ale samozrejme, kazdemu ako vyhovuje.

sedem
7. nov 2013

@bosoriak neviem, ja som neskusala, bala som sa, ze sa len refreshne a po 1-1a pol hod. sa vyspinkana zobudi a bude svitorit do druhej v noci 😅 😀

sakura77
7. nov 2013

no podla mna je to skoro ,ked ti spava poobede ,davat ju o 19tej spat..este sa jej nechce,niektore deti su nocni vtaci,vydrzia🙂 obedny spanok je podla mna este skoro rusit,aj ked teda ,su aj take deti co to nepotrebuju....

skoricaxx
7. nov 2013

@sophia111
no tak ked,chces byť pri nej, nerozpravaj sa snou, zhasni, ja ked uspavam malu na poobedny spanok a na dam ju chrbtom k sebe a rukou privalim tak aby sa nemohla vrtieť,,,,,,, potom sa ukludni a zaspi inak by ma hladkala, točila sa....

Ked ide spat spolu so staršim synom nema problem . aby som dala pusu a odyšla

keziah
7. nov 2013

@sophia111 mne prvy syn vypustil denny spanok v 2.5 roku. mladsi bude mat coskoro 2 a roky a veru tiez obcas denny spanok nema, hoci len vynimocne.

katinam
7. nov 2013

@sophia111 my tiez este uspavame a je to vacsinou 1-2h, a tiez si to celkom uzivame. Ale tak ako napisala @skoricaxx, pomaha, ked drobcovi znemoznime pohyb a zaspi ovela rychlejsie, nohy mu prilahnem mojimi, ruky chytim a tak mi v objati zaspi.

paris3
7. nov 2013

@sophia111 ked som si precitala tvoju otazku, prve ma napadlo, ze tvoja dcerka si to zaspavanie s tebou asi uziva 😀
ja to mam doma podobne, mala sa mrvi, rozpravala sa by len, pusinkovala ma, mojkala, skusala si uz aj pytat jest, pit, cikat, klasika 🙂
ale myslim si, ze vdaka mojej neoblomnosti, to jej zaspavanie trva tak 15-30 minut, a nie dve hodiny ako u vas. to by ma uz fakt nebavilo ☹ poviem ti, ze po celom dni mi aj pol hodina pride dost dlho 🙂
ja to robim tak, ze po vycikani, napiti atd, po rozpravocke, malu necham chvilocku sa pomrvit, atd, ale len chvilocku - tak 1-5 minutiek. tak na ukludnenie. a potom jej poviem, ze uz staci, nech pekne si lahne v klude, nerozprava a snazi sa spinkat. to jej stale pripominam, ked sa zacne mrvit atd, ze sa ma snazit spinkat, ze uz sa nerozpravame, nemrvime sa atd.
ked to nepomoze, co sa niekedy stava, tak jej dam vybrat - bud bude pekne v klude sa snazit zaspat, alebo odidem a nebudem s nou. mne to na 100% funguje. dva krat som takto odisla, bol plac, ale pochopila to. potom som sa vratila a ona sama povedala, ze uz bude spat. a fakt zaspala za 5 minut.
tiez nemam problem s tym uspavat ju, ak to trva tak do pol hodinky. dlhsie by ma to teda nebavilo.
a hlavne skuste sa pomojkat pred zaspavanim, aby samotne zaspavanie uz nebolo mojkanie, ale spinkanie 🙂
ja zase rozmyslam ako naucit malu zaspavat samu... je pravda, ze v skolke s nou nebudem... aby s tym potom nemala problem.

pipinulkaa
7. nov 2013

moja bude mat 2 roky a stále ju musím uspávat v kocíku ☹ niekedy mi zaspinka hned, inokedy ju musim po byte kocikovat aj hodinu, hlavne to zaspavanie vecer ☹ a nie a nie odnaučiť sa od toho ☹

paris3
7. nov 2013

@sophia111 a este mame pravidlo, ze si moze vypytat max 1x pit, alebo cikat, ked uz je v posteli. viac krat jej nedam. ale snazim sa to stihnut pred zaspavanim.

danielatn
8. nov 2013

@sophia111 ahojcek, Moj syn mal necele dva roky ked sme ho premiestnili do vlastnej izbicky, kde v pohode zaspinkaval sam, bez vymyslania. Tento rok sa to odrazu zmenilo, neviem preco. Najskor zacal byt "nocny turista" - v noci prisiel k nam do spalne spat. Ked zaspal, sme ho preniesli naspat, alebo sa aj sam vypytal spat. Dalsia faza bola, ze si vyzadoval zaspavat vylucne v nasej posteli. Opat sme ho potom preniesli, ale v noci sa vratil aj tak. Tak sme mu preniesli jeho postel do nasej spalne. Zaspaval vo svojej postielke, v nasej izbe ale v pohode. No a odrazu v lete sa to zmenilo, ze uz nezaspi sam, vo svojej posteli a v nasej spalni, ale musim tam s nim byt. A to bude mat o mesiac styri roky. V skolke poobede spi. Ked je doma (bud ked je chory alebo cez vikendy) tak poobede nespi. Vecerne zaspavanie je vsak ROVNAKE. Do postele ide vecer okolo 19.30-20.00. Predtym vycikat, umyt, precitame rozpravku a zalahnut. Na to ochvilu krici, ze chce cikat, kakat, pit, ze ma zle snicky (pritom nespi), ze ked bude v izbicke sam bude smutny. Tak sa vratim do izby, 5 minut ho hladkam, alebo len tak v izbe sedim, aby nebol sam a nic. Dalsich 30 min az hodinu zaspava. On nevie len tak zavriet oci a cakat na spanok. Jemu az unava musi zatvorit oci. Kolkokrat je hore este o 22.00. A to ma cez den rozne pohybove aktivity, ze normalny clovek by padol unavou. Kazde dieta je ine a radit vseobecne sa asi ani neda. Nas maly ci poobedny spanok ma alebo nema, zaspava vecer s problemami. Asi neostava nic ine, len pockat ako sa to vyvinie. Uz len cakam na "dalsiu fazu".