2 ročné dieťa zrazu nechce spať

jespera
31. dec 2011

Maminy, prosim o radu pretoze nerozumiem co sa deje a co sa stalo...mam dcerku 2rocnu, sama spi v izbe v postielke uz rok, sama zaspava na obed , sama zaspava vecer. Cez den bezne spala aj 3 hodiny. Zrazu zo dna na den....neskutocny cirkus vecer v postielke, zaspi cela unavena a znicena vecer o desiatej, v noci sa budi, rano vstane o pol osmej, davam ju na obed - opat cirkus,, a dnes ani nezaspala...len sa hraje...vidim ze oci uz cervene...ale co mam robit? zobrala som ju k sebe - nic, nechala som ju plakat - nic, dala som jej cestovnu postielku - aby si tam sama vosla a zaspala..nic.....co sa stalo?

kaja73
31. dec 2011

@jespera Nepohli sa jej zubky?--hlavne tie posledne stolicky patky vedia narobit riadne zmeny v spravani,rezime,v zdravotnom stave dietata.
my tym prechadzame teraz-maly ma cerstve 2 roky-a odkedy mu idu tieto zubky,mame každy mesiac teplotu-jeden den-inak mu nic nie je,ovela menej spime,cez den chyta casto nerviky. 😖 Predtym mu 6m nesial ziadny zubok a spaval vzorovo,chory nebol vyse roka,posluchal....

mandragora22
31. dec 2011

@jespera prajem ti, aby toto obdobie rychlo preslo, na druhu stranu si mozes gratulovat, ze taketo obdobie poznas po prvy krat. poniektori to mavame takmer neustale od narodenia dietata 😉 😉

lucula73
31. dec 2011

@jespera ja riešim toto isté...malý bol veľký spachtoš,ešte v oktobri sme spavali 2x denne,asi týždeň máme problem jednak zaspať a potom aj spať,niekedy mu stačí pol hodina,tiež nechápem, 😝
bude ma ť za 10 dní 2 roky 😉

pimpulienka
31. dec 2011

Prechodne obdobie podľa mňa, niečo ju trapi možno aj tie zubky.. Treba pozorovať, zistiť čo môže byť vo veci. Prejde to neboj 🙂

heni79
31. dec 2011

@jespera Skús skrátiť obedný spánok a ráno ju budiť. Nepíšeš o koľkej bežne vstáva a kedy ide spať, teda mimo tohto neštandardného obdobia. Zrejme potrebuje cez deň menej spánku. Ja som teraz pred 3 týždňami riešila obdobný problém. Výsledkom je nastavený režim.
Ráno ju budím najneskôr o siedmej, max. o štvrť na osem. Poobedný spánok - ukladám ju až po jednej, naobeduje sa, ešte sa zahrá a ž potom sa die spať. Po hodine spánku ju zobudím, stopujem, kedy zaspala a po hodine nemilosrdne budíček. Večer ide spať okolo pol deviatej, zaspí rýchlo a bez vymýšľania. Noci prespí v pohode. Toľko moja skúsenosť. 😉

anjelicek26
31. dec 2011

Skratit obedny spanok, alebo zrusit, podla toho, ako bude mala reagovat. Dcerka kusok po dvoch rokoch prestala spavat uplne... vecer potom chodila spinkavat o siestej. Mne to vyhovovalo, aj opatrovatelke neskor, v skolke v nemecku nespavaju, tak by tam tiez spat nemohla...

Zacalo to cirkusom pri obedno spanku, cirkusom pri vecernom, tak sme obedny zrusili. Prve dni bola okolo stvrtej-piatej ako matoha, po tyzdni sa preorientovala a fungovali sme super potom. Kazde dieta je ine.

jespera
autor
1. jan 2012

@heni79 ahoj, moja slecna tiez obvykle vstavala pred pol osmou , o 11. 45 uz spala - do cca 14.00, o 20.00 vypite mlieko a s usmevom na tvari sme sa rozlucili.. a zrazu boom...
Niektore mamicky mi radia zrusit spanok na obed - to urcite nie, ked potrebuje spat 5 rocne dieta v skolke dve hodiny tak dvojrocne.....
Dnes na obed - dvaja sme ju drzali aby som ju prezliekla do pyzama....cirkus neskutocny, ale ja nic ziaden krik, ziadne vycitky - rozpravala som jej pekne si oblecieme pyzamko, rucku atd....a uz ked sme boli pri nohaviciach - ukludnila sa. Zaspala nakoniec v cestovnej postielke s leporelom a tycinkami...bolo to velmi drasticke, ale vyhrala som ja a to je si myslim spravne. A co bude vecer a zajtra --- ???

zivika
5. máj 2013

@jespera ahoj, chcem sa opytat, ako ste nakoniec dopadli ohladom tohto spankoveho protestu...mame teraz priblizne to iste 😖 maly spaval uplne bez problemov, vecer isiel okolo 20:30-21:00, rano vstaval cca o 7:00...cez obed spal 12:00-14:00...vzdy pekne zaspal sam a do postielky siel vysmiaty, doslova do nej utekal...a teraz uz tyzden uplna zmena 😒 pred obednym aj vecernym spankom krik a plac, vyslovene je nestastny, ze ide do postele, zacal sa aj v noci budit a plakat, prvy raz je hore okolo 23:00, to ho staci trosku pomojkat a zaspi dalej, druhy krat sa zobudi medzi 02:00-04:00 so strasnym nariekanim a uz poriadne nezaspi do cca 5:00, len sa furt prehadzuje a mrnci, nepomaha ani ked ho zoberiem ku nam...potom spi cca do 9:00 (aj som ho skusala zobudit skor, ale ziadnu zmenu to neprinieslo 😒 ) dnes uz ani na obed vobec nezaspal...rastie mu sice posladna stolicka, ale uz je cez dasno prerezana, tak neviem, ci by to mohlo byt tym, sice sa mi to moc nezda, lebo ziadny iny zub takto neprezival (sice par noci sa budil, ale nebolo to ani zdaleka taketo)...dakujem za akukolvek radu...

zivika
5. máj 2013

kocky, sice som moj problem adresovala jaspere, ale budem rada, ked mi napisete nazor ktorakolvek, lebo kazda rada je teraz dobra 😒

gabrish
7. jún 2013

kočky🙂poradíte mi? moj 2 ročny synček maťko mi začal odmietať spavať vo svojej postielke! vždy prespal celu noc,ale posledne 3mes. sa vždy zobudí,začne hrozne plakať(aj pol hodinu) myká sa,hádže a len k nam a k nám do manželskej postele🙂no a ja ako matka sa zobudím na každy šuchot,pohyb a veru sa dobre medzi dvoma chlapmi🙂nevyspím....do rana sa prehadzuje,trhá,mrnčí....muž ten nič nepočuje ani keby mu dve hodiny plakal do ucha...ráno už je skoro hore a mne sa chce tááááá spať....

gabrish
7. jún 2013

@zivika jaaaaaj kiež by som ti vedela poradiť a pomôcť....my tiež prechadzame rôznými zmenami a vykyvmi🙂) niekedy by som bola radšej keby to bola uloha otcov,tolko krat za noc sa zobudzať a aj 3 roky sa poriadne nevyspať🙂 my ženy znesieme sto krat viac ako tí chlapy🙂).....moj maly nespaval dobre ked mu išli tie blbe stoličky,stale bol zly!!!

lauricka
7. jún 2013

@zivika moze to mat mnoho pricin (zuby, rast, dalsie babo v rodine a s tym spojene okolnosti,...) a mozu byt len docasne. Podla mna treba pockat, ci to neprejde a zatial ho len tisit, ukludnovat, znova uspavat. Ak znovu zaspi, aj to je nieco. Niekto to tak ma stale.

matozazzo
7. jún 2013

Baby, zapojte manzelov! Odstahujte sa na par noci do obyvacky, deticky v postielke a manzel vklude spi, nic nepocuje... Aj u nas to bolo, a ked dcerka zistila, ze mama nepsriskoci, tata sladko spinka, vzala dudku a zalahla, za 3-4 noci bol klud. A to nesli ani zubky, ani choroba, nic, len sa zobudila a nevedela zaspat.. Niekedy to bolo aj 3x za noc, stala som za dverami s rukou na klucke ze uz uz vojdem, a len som pocula manzela - ticho, lahni si ,chcem spat. A mala si lahla a zaspala.. 😀 A ja by som uz na ruky vzala atd... Je to o pristupe 🙂 Samozrejme, ak viete, ze dietatku nic nie je.. A tak malu odnaucil od nocneho cuckania si prsnika, nocneho pitia mliecka neskor, uz si aj sama da cumlik, lebo sa mu nechcelo X-krat vstavat...

gabrish
7. jún 2013

@jespera presne tento isty problem ma moja sesternica!!!mala ma dva roky všetko v pohode v noci super spavala,sama v postielke nebudila sa aj na obed spavala 3-4 hodiny.....všetko uplne bez plaču,kriku,uplna pohodička a zrazu tiež toto........a ja mam s malym podobne problemy a ma 2 roky....pytala som sa doktorky aj psychologičky kedže byva blizko a povedali že od 2 rokov do 3,5 nastavaju u zmeny...dieťa začina viac vnimať okolity svet,ludi,tmu,hluk,vie čo je už strach atd....treba si proste len zvyknuť ale nikdy nie nechať dieťa plakať!!!!!môže sa záisť...a mne by to ani srdce nedovolilo nechať len tak plakať dlhšie dieťa!!radšej ho budem hladkať a bozkavať......

zivika
7. jún 2013

@matozazzo ja ani muza nemusim zapajat, tuto taktiku som zvolila sama, lebo fakt ma nebavi furt ku nemu vstavat...sice ma zobudi, ale len mu poviem nech je ticho, ze spime...niekedy to vzda, lahne a zaspi, inokedy vstane a ide do obyvacky, kde uz musim ist za nim 😒 ale niekedy ma take zachvaty, ze ho jednoducho musim stipnut, alebo nim zatriast, lebo place zo sna a nevie sa prebudit ☹ no a teraz uz mame doma nove bejby, takze momentalne je situacia taka, ze sme kazdu chvilu hore vsetci styria 😅

zivika
7. jún 2013

@lauricka ved mi ani nic ine neostava ako to vydrzat, ved raz to musi prist, ze bude spat normalne 😅

lauricka
7. jún 2013

@zivika moze mat nocne desy, to niektore deti mavaju a moze to byt spojene s tym babom, predsa len to je velka zmena

zivika
7. jún 2013

@lauricka tie desy ma uz napadli, skoda len, ze krpec este nevie povedat, co sa mu snivalo...nemyslim, ze je to spojene s babom, kedze to zacalo este pred narodenim...praveze odkedy je babatko na svete, tak sa s placom nezobudil, zvlastne 🙂

lauricka
7. jún 2013

@zivika aha, no tak snad to zasa rychlo prejde

matozazzo
10. jún 2013

@zivika Jaj, ked pribudlo nove babatko, tak je jasne, preco to robi... chce, aby si bola len s nim 🙂 tak len vydrz 🙂

zivika
10. jún 2013

@matozazzo babatkom to nie je, uz som to napisala aj lauricke, toto nocne budenie tu bolo uz pred babatkom, po narodeni to praveze skor ustalo...skor si myslim, ze to budu nejake tie nocne mory...

viva13
5. nov 2016

Ahoj, prosím poradte mi malý má 15mesiacov idú mu stoličky už 4 týždne si pchá ruku,prsty do úst niekedy sa dovracia. Doteraz mi sám zaspával v postielke ako som ho položila sám zaspinkal.Teraz ked ho polahnem hned sa postaví odhodí dudlík a dá si prsty a napína sa.musím ho zobrať aby sa nedovracal a na to si zvykol.Poradte ako ho odnaučiť dávať si prsty a aby zase sám zaspával? Uspávam ho v jedálenskej stoličke, iné uspávanie nevidím :-/

lukli87
12. máj 2017

Ale nas poriadne skusaju tie nase ratolesti co? Moja mala od narodenia sama zaspavala, spinkala cez obed 2-3h no posledne obdobie sa naucila hrat v postielke alebo sa rozculovat,vadit s plysakmi. Neutisil ju ani cumlik na ktory bola velmi naviazana uz od narodenia, ani oblubene plysaky s ktorymi rada spinkala (tiez sa s nimi len hrala ale bez nich nechce ist spat a place..jeden den ma tak nazlostila, ze som si povedala - treba skoncit s cumlom !!! Urobila som razny krok a cumel som zahodila..uz 2 tyzdne bojujeme s odvykanim si cez spanok, ma take vykyvy nalad ze uz som z nej zufala a mam kolkokrat chut jej cumel opat strcit do ust ...no viem ze treba vydrzat. Zacala aj viac vzdorovat a to aj cez den, inak je hrava a vesela. Takze nase poruchy spanku sa este zdvojnasobili 😢 ach nech uz toto obdobie prejde a bude zas doma veselo..

monikapaal
21. feb 2019

Ahojte chcela by som sa spýtať na spánkový režim vášho dieťaťa moja mala v Decembri 2 roky dovtedy spinkala ukážkovo no posledný mesiac štrajkuje hlavne s večerným zaspávaním je problem protestuje vykrikuje plače v postieľke chce proste byt dole v obývačke spolu s nami .Mne sa však nepáči že ide spať po 10 večer a ráno pred 7 už buntosi ! Mohli by ste mi napísať ako je to u vas ? Koľko a kedy spinkajú vaše detičky cez noc a kedy idu buvat večer , ďakujem !

babulkabamb
24. mar 2020

Ja mám tiež problém z malou tiež mi nechce spať večer už neviem čo mám robiť

dextella14
31. máj 2020

Zapajam sa do diskusie.. po dnesnej vecernej katastrofe. Mame 25-mesacnu. Spime spolu v posteli, od narodenia mame defacto rovnaku vecernu rutinu- kupel, spanok. Do postele chodi rada, zaspava na prsniku /ehm ehm/. Niekedy, ked sa pred spanim nevycika asi po 10-min musime vstat, ist na serblik ale potom pekne spinka. Ale to, co sa dnes dialo.. cisty horor. Po vycikani taky hysak, ked sme ju chceli ulozit.. nikdy som nic take nevidela..
sli sme teda zase do obyvacky, citanie.. potom sme zase skusili ist do postele, uz ked videla kam ideme rev. Tak sme si zase citali. O pol 11 som toho uz mala plne zuby, isli sme do postele.. a tam peklo najvacsie.. plac, hystercenie, podla mna ani o sebe nevedela, tak strasne revala. Stale chcela utekat z postele, musela som ju lihat a tisit, asi po 10 min sa totalne odpalila sama chudatko, mne slzy tiekli ako hrachy..
Bojim sa uz dopredu, ze zajtra to bude podobne. Je velmi tvrdohlave dieta, nemava hysaky vobec, ale dava dost jasne najavo, ked sa jej nieco nepaci. Takyto stav sme mali asi pred 2 mesiacmi ked z dna na den nechcela chodit von- obliekat sa. Trvalo to asi 3 dni.
Dalsia vec- asi od roka pekne chodila na nocnik kakat, samozrejme ze mala plienku, len kakala len do nocnika a my sme sa tesili, ale mame genialne dieta. Teraz je tomu presne mesiac, co ako smahnutim prutika kakava vyhradne len do pleny. Nase velke dievcatko.. a to som si myslela, ze ju kazdu minutu odplienkujeme. A v posledne dni niekedy odmieta serblik uplne, ani cikat. A ani na velky zachod si nesadne.. rev..
Mate skusenost s niecim takymto? Snad to niekedy prejde :/ ale ten zajtrajsi vecer ma uz teraz desi

dextella14
31. máj 2020

Este dodam, ze dnes boli u nas po dlhej dobe svokrovci, a spadla im nestastne na zahrade ked ju strazili /rozbila si kolienka/. Ja si myslim, ze moze to mat aj suvis s tym, ze t ,hrozu, akokeby zase prezivala.. neviem :(

bluka2
31. máj 2020

@dextella14 podľa mňa to má suvis. Podkytni jej komfort, veľa lásky, blízkosť, útechu a vrátite sa do starých koľají...

dextella14
1. jún 2020

@bluka2 snad mas pravdu